Otwieranie strony www.uk.map24.com w Operze

w dziale Strony WWW w Operze
PaTaTaj napisał(a):

witam!
Znowu włączył mi się problemator.Otóż,nie wiedzieć czemu nie mogę korzystać w operze (9 beta 8414) ze stronki: http://www.uk.map24.com/ .W foxie i IE wyświetla się poprawnie,czyli mogę korzystać z niej w pełni.Nie wiem ,czy to przypadkiem nie wina javy.Mam zainstalowaną jre 1.5.0_06,proxomitron ustawiony na bypass dla tej strony,zaakceptowane ciastka.Musi coś w operze siedzieć,tylko pojęcia nie mam ,co?Oto obrazowe przdstawienie problemu.Wdzięczny będę za wszelkie sugestie,poza radami,żebym się przesiadł na ff,albo co gorsza na ie:p :
1Screenshot - 2006-05-27 , 22_30_06.jpg
a tak w ff:
Screenshot - 2006-05-27 , 22_42_04.jpg

Ryszard napisał(a):

Sprawdzam właśnie w 8.54 - działało po przestawieniu identyfikacji na "msie" więc w ua.ini wstawiłem

www.uk.map24.com=2

Wystarczyłomap24.png Zrobiłem w Operze "Zgłos problem z witryną" i wysłałem uwagę przez "Your opinion?".

JaDo napisał(a):

Originally posted by PaTaTaj:

Wdzięczny będę za wszelkie sugestie


Korzystam czasami z tego http://www.de.map24.com/ , u góry jest Old Version. Działa. Z tą nową wersją zetknąłem się dopiero kilka dni temu, nie chodzi w 9.0b2 i 8.54. W K-meleonie działa więc...ustawiłem ID=4 i działa w 8.54. Jak to wyślę sprawdzę w 9-ce.

dodane: w 9b2 coś mi nie chce narazie działać.

PaTaTaj napisał(a):

dzięki za zainteresowanie tematem:-)
zmieniłem identyfikację na ie w szybkiej konfiguracji i pomogło: w old version działało wszystko normalnie,ale tylko raz.Gdy wczytałem stronę ponownie i wpisałem nazwę innego miasta ,to w panelu po lewej normalnie wyświetliły sie wyniki wyszukiwania-szczegóły,ale mapa się nie wczytała->total zwis opery!Manadżer zadań: opera-cpu->98.Ratuinek:zakończ proces.I po tym za każdym restartem opery to samo.Fox działa normalnie.Sprawdziłem instalacje javy:wszystko ok(na stronie: http://java.com/en/download/installed.jsp )mam najnowszą wersję:
Screenshot - 2006-05-28 , 23_03_47.jpg Screenshot - 2006-05-28 , 23_07_07.jpg Natomiast na stronie: http://www.de.map24.com/ : Screenshot - 2006-05-28 , 23_19_59.jpg
czyli wychodzi,że opera nie wykrywa javy.Co z tym fantem zrobić.Nie jest to oczywiście sprawa życia i śmierci,ale...skoro coś działa na innych przeglądarkach i w operze też działało,a teraz już nie działa to nie da mi to spokoju:-D,tym bardzie,że nie zamierzam z opery rezygnować-ta opcja nie wchodzi w grę.]

JaDo napisał(a):

Originally posted by PaTaTaj:

zwis opery!Manadżer zadań: opera-cpu->98.Ratuinek:zakończ proces.


Czasami mi się to też przytrafiało. Przyczyna u mnie - włączony noflash.css. W którym miejscu ten styl powoduje konflikt z wczytywaniem mapy tego nie wiem.

Originally posted by PaTaTaj:

wychodzi,że opera nie wykrywa javy.


To raczej ta stronka (skrypt) ma problemy z wykrywalnością jak już. Z tym, że dalej nie wiem, jak tą beta mapę uruchomić w beta Operze rolleyes. Jeszcze popróbuje.


dodane: po usunięciu tego skryptu http://operawiki.info/SkryptyUzytkownika#defer co się zaczyna pokazywać w b2.

PaTaTaj napisał(a):

beta 8432 daje radę (...ale w old version)

po usunięciu tego skryptu http://operawiki.info/SkryptyUzytkownika#defer co się zaczyna pokazywać w b2.


..a jak to zrobić?

JaDo napisał(a):

Originally posted by PaTaTaj:

po usunięciu tego skryptu http://operawiki.info/SkryptyUzytkownika#defer co się zaczyna pokazywać w b2.

..a jak to zrobić?


To wyrzuciłem ze swojego katalogu ze skryptami. Dwa - jeżeli wyłącze tabele a potem włącze ponownie, to zaczynają być widoczne "dodatki" - Ajax, Devnet itd. . Również przy wył/wł Wyświetlaj obrazki ładują się. I jak już to jest te "dodatki"- tabele ( a czasami znikają ) to wtedy "prawie" działa. Nawigacja tylko z menu, działa powiększanie.
Jeżeli te dodatki nie załadują się, to mapka jest na ok. 1/3 wysokości.

Póki co, chyba lepiej korzystać z tej starej wersji.

Jeszcze jedno - chciałem zrobić zrzut, ale żeby obrazek nie wyszedł wielgachny to kliknąłem Przywracanie w dół, mapka się "skurczyła" do tej 1/3 wysokości i znikła. Jeżeli kliknie się Confirm adress to pokaże się znowu ale dalej "skurczona".

PaTaTaj napisał(a):

beta 8432 już nie daje rady...kilka razy było ok. ,a teraz po sprawdzeniu javy zaczyna ładować aplet i tak ładuje w nieskończoność.Kombinowałem z różnymi ustawieniami:blokowanie/otwieranie popup,proxomitron wł/wył,identyfikacja jako:...i nic już nie pomaga.

come back do 8414 i w old ver. działa-wyświetla mapy mimo identyfikacji "jako opera"(działa też jako ie).Coś tu chyba niezbyt stabilne jest:( ,na razie odpuszczam,w końcu aż tak często nie używam tej strony...Poza tym zauważyłem,że nie działa oddzielne ustawianie preferencji dla poszczególnych witryn.Np. ogólnie mam ustawione: przedstawiaj się jako opera,a w pref. map24 zaznaczyłem: przedstawiaj się jako ie,bo przy takiej identyfikacji strona działała.Niestety,przy takich ustawieniach mapy się nie wyświetlają i opera się wiesza.Tak przy okazji,to chyba powinienem zacząć ten temat w "Wersje beta, preview i weekly"rolleyes