Własne (predefiniowane) style elementów formularzy

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
polisson napisał(a):

Witam,

Tyt. wstępu: przetrawiłem całe forum i nie znalazłe rozwiązania mojego problemu.
Czytałem już to oraz to. Są to tematy niejako pomocne, ale nie wyczerpują problemu.

Otóż: potrzebuję aby Opera używała własnych stylów css dla elementów formularzy (np. przeze mnie ustawionych jako style użytkownika). Nie chcę, aby elementy (pola edycji, listy rozwijalne, czy radiobuttony) pochodziły ze stylów strony ani też z systemu operacyjnego (używam opery na windows i Linuksie z KDE)

Ideałem funkcjonowania byłoby takie zachowanie jakie stosuje przeglądarka Chrome: gdy strona ma swoje style formularzy to Chrome ich używa, jeśli niema, to Chrome używa własnych wbudowanych.

Po co to wszystko: używam niestandardowych kolorów w systemach co przenosi się na elementy formularzy. Kolorów nie zmienię, bo taka kolorystyka jaką mam, mniej męczy oczy (ciemne kolory) a poza tym dizajn to dizajn - o gustach się nie dyskutuje.

Czy to o czym mówię jest możliwe w ogóle do wykonania? W Operze podobno można dostosować wszystko. Nie chcę przesiadać się na chrome za taką bzdurę...

Pozdrawiam

zielak007 napisał(a):

Dla łatwego rozpoznania dodaj na początku swojego stylu

/* Name: Moje formularze */
zapisz jako *.css w tym folderze, zresetuj przeglądarkę i wybierz WidokStylMoje formularze. Ale nie wiem czy wszystko będzie dobrze wyglądać (chyba na wygląd formularzy ma też wpływ używana skórka).