Domeny operapl.net i osiolki.net

w dziale Po godzinach
qviri napisał(a):

Witam!

Rejestracja domen operapl.net oraz osiolki.net wygasa 11 czerwca br. Właścicielem domen jako takich jestem ja, operapl.net używa ZTCP DNSów quirisa, a osiolki.net wskazują na serwer OS ASA gdzie też są hostowane. Czy ktoś uważa, że jest sens przedłużać ich rejestrację? Czy ktoś chce zrobić sobie ostatnie kopie rozmaitych danych?

edit: pod domeną operapl.net znajduje się serwis http://planeta.operapl.net/, który obecnie nadal działa, ale nie za bardzo wiem, czy nie na autopilocie, i czy ktoś z niego korzysta.

Ryszard napisał(a):

Na wszelki wypadek - żadnych pretensji i potrzeb związanych z tymi domenami i związanymi z nimi serwisami.

Medium napisał(a):

Osiołki to chyba już zabytek, a stronę http://planeta.operapl.net/ podziwiam za aktualność, ale... nie korzystam z niej.

szyk napisał(a):

Stale korzystam z Planety Opery. W ostatnim okresie wysyłałem zgłoszenia quirisowi, gdy nie działała, a on szybko to naprawiał (dodał też trochę nowych serwisów), więc strona nie jest na "autopilocie", o ile zwraca się quirisowi uwagę, że coś z nią jest nie tak. smile

PS. Kiedyś, gdy strona nie działała kilka-kilkanaście dni, to postawiłem sobie lokalną Planetę Opery, bo nie wiedziałem, czy jeszcze będzie działać (później jednak wysłałem maila do quirisa, który ją ponownie uruchomił), więc jakby co, to ja jestem zabezpieczony. wink

andol napisał(a):

qviri, pozostaje mi tylko Ci podziękować za wieloletnie utrzymywanie tych domen smile

Myślę, że w obecnej sytuacji nie jest już na pewno potrzebna osiolki.net. Osiołki zostały zamknięte, nic podobnego na pewno nie powstanie (choć teraz sieć staje się powoli Chrome-and-Firefox-only).

W sprawie operapl.net proponuję skontaktować się bezpośrednio z quirisem, który tu od lat nie zagląda. Osobiście wciąż subskrybuję planetę, jednak w dzisiejszych czasach nie ma tam zbyt wielu ciekawych rzeczy – blogi związane z Operą padły, a głównymi „dostarczycielami” treści są serwisy internetowe.

qviri napisał(a):

Hm... to proponował bym tak: osiolki.net mogą wygasnąć. Fajnie byłoby zrobić backup, np. HTTrackiem - na archive.org kopii nie ma ze względu na ustawienia w robots.txt (Disallow: /). Przypuszczam że kopię kodu gdzieś ma porneL, miło by też było zrobić kopię bazy danych na wszelki wypadek, ale zdaje się że ja odpowiedniego dostępu nie mam. porneL może mieć, podrzucę mu linka dotąd.

Jedyny kontakt do quirisa który znajduję to robert.blaut na gmailu - nadal aktualne? Może wiedzieć, jak wygląda używalność planety, jeśli używalność jest niska to może powoli przenieść pod inną poddomenę i wyzwolić operapl.net w przyszłym roku?

szyk napisał(a):

Adres email jw. jest aktualny.

Może wiedzieć, jak wygląda używalność planety, jeśli używalność jest niska to może powoli przenieść pod inną poddomenę i wyzwolić operapl.net w przyszłym roku?


Jak Planeta była przez około 10 dni nieczynna, to jakoś nikt nie narzekał na forum, więc raczej niezbyt wiele osób z niej korzysta (ale faktycznie może to stwierdzić quiris). Pewnie głównie dlatego, że stosunkowo niewiele osób wie, że coś takiego istnieje.

qviri napisał(a):

Ku informacji - domena osiolki.net została przetransferowana do Kornela i jest ważna co najmniej do czerwca 2014. Domena operapl.net została przedłużona do czerwca 2013 i Robert zgłosił gotowość przejęcia jej w przyszłym roku albo później, kiedy mi się znudzi.

qviri napisał(a):

Witam ponownie. Domena operapl.net, aktualnie zarejestrowana na mnie, wygasa 11 czerwca 2013. Ze względu na zaszłe wydarzenia ani ja, ani Robert nie pałamy specjalnie chęcią przedłużenia. Jeżeli ktoś chce przejąć rejestrację - proszę o kontakt.

bananjp napisał(a):

Po wejściu na operapl.net przekierowuje na http://www.opera.com/pl

qviri napisał(a):

Zgadza się. Istnieją również http://planeta.operapl.net/ i http://planet.operapl.net/

*bump* na wszelki wypadek