Grupy dyskusyjne - wolne pobieranie wiadomości

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
piciu napisał(a):

Witam Wszystkich happy

Chciałbym mieć wszystko w jednym, tzn. w Operze - www, klienta poczty, RSS i News. I mam! Bo to wygodne i przyjemne, szczególnie jak ktoś lubi Operkę wink Ale niestety już dłużej nie moge, dlaczego nowe posty w grupach dyskusyjnych tak długo sie wczytują? To jakieś dziwne, może jest jakiś patent na to? Nie chce używać dodatkowego czytnika sad, np w Thunderbirdzie, 40tudzie, czy nawet w Outlooku jak są nowe posty to myk, myk, myk przychodzą i już są wczytane, a tu czeba czekać. U was też jest tak?

andol napisał(a):

Co masz na myśli mówiąc "wolno"? To, że po kliknięciu wiadomości musisz czekać na jej wyświetlenie? We właściwościach konta, na karcie "Odbieranie", zaznacz opcję "Pobieraj wiadomości podczas sprawdzania".

piciu napisał(a):

Nie, nie, to jest ok. Chodzi o to, że samo ściąganie idzie wolno, sam transfer (np 0/27), dodatkowo w tym czasie Opera dostaje czkawki (hibernuje się, zawiesza na małe momenty, kursor staje, czy jak to nazwać smile ) i nie moge czytać innych postow. Przecież ściagniecie 10 wiadomości to powinien byc błysk. Jeszcze to jest o tyle dziwne że przy subskrypcji nowej grupy, te 250 postów idzie szybciej, niż gdy do istniejącej grupy dochodzą jakieś 3 czy 10. O co tu może chodzić?

PS. Dodam, że ostatnio w ciągu 3 m-cy system był reinstalowany 2 razy (nie z tego powodu wink ), teraz Opera 8.54 , wcześniej ta poprzednia, serwery News tez różne próbowałem.