O 8.60 PocketPC bez polskich liter

w dziale Opera dla telefonów, tabletów i innych urządzeń
michalsz napisał(a):

Zainstalowalem Opere 8.60 na moim iPAQu (PocketPC 2003). Niestety nie wyswietla polskich liter, bez wzgledu na ustawienia "encoding" (auto, iso-8859-2). Poprzednia wesja (beta, wy-expirowala wlasnie dzis) nie miala tych problemow. IE wyswietla te strony poprawnie (np. wiadomosci.onet.pl)

Cos mozna z tym zrobic?

Michal.

dziadman napisał(a):

Originally posted by michalsz:

Niestety nie wyswietla polskich liter


Nie potwierdzam. IPAQ 6340 WIN mobile 2003, czysta instalacja, kodowanie znaków domyslne - wszystko sie poprawnie wyświetla.
Odinstalowałes poprzednią wersję ??

EDIT: SPV M3000 win mobile 2005 również wyświetla polską trzcionkę.

michalsz napisał(a):

Poprzednia wersja byla odinstalowana. Teraz odinstalowalem nowa, zainstalowalem ponownie, tym razem z pliku CAB, bez zmian. Odinstalowalem, zainstalowalem jeszcze raz z pliku MSI wciaz to samo sad

Nie wiem co sie moglo zmienic. Wersja Beta dzialala OK. Jestem w kropce - chyba nie wydam kilkudziesieciu PLN na browser niewyswietlajacy polskich liter.

Michal.

dziadman napisał(a):

Próbowałem dzis zmusić IPAQa żeby nie wyświetlał polskich diakrtytycznych.... Na tej stronie onetu przy wybraniu unicode wyświetlaja sie kwadraty zamiast ogonków - przy ustawionym iso-8859-2 albo automatic selection jest poprawnie. Przy Windows-1250 jest "ń" ale pozostałe wyświetlają sie jako + albo <enter> (takie odwrócone P- jak to sie nazywa ??)
W jaki sposób u Ciebie objawia sie ten brak polskich liter: są puste pola, kwadraty, krzaczki ??

michalsz napisał(a):

Kwadraty, a raczej dosc waskie prostokaty.

dziadman napisał(a):

hmm... nie mam pomysłu o co chodzi. Jeśli masz zrobionego back-upa to wyczyść po prostu pamięć magazynową w tym IPAQu (przywraca ustawienia fabryczne). Jak tak robie zawsze z HTC SPV M3000 (win mobile5) gdy mi zaczyna grać na nerwach bigsmile

michalsz napisał(a):

A co to jest ta "pamięć magazynowa"? Bo jakoś mi się z niczym nie kojarzy smile

dziadman napisał(a):

Wybacz że tak późno ale mundial, wakacje... te sprawy smile

Faktycznie w IPAQu nie ma czegoś takiego confused generalnie chodziło mi o coś na kształt przywrócenia ustawień fabrycznych.