Upiór w Operze!

w dziale Opera
majeski napisał(a):

Problem wygląda następująco: gdy w Operze 8.54 kliknie się na odnośnik otwierający nowe okno np. formularz, przeglądarka wyświetla go, owszem, ale jest "przesunięty" w prawy dolny róg, tak że część paska "wychodzi poza ekran". Czy ktoś mógłby napisać jak rozwiązać ten problem, aby tego typu okna otwierały się widoczne w całości a nie przesuniętę gdzieś na dół bo to strasznie irytujące jest żeby ciągle jest przesuwać. Wiem, że to wina otwartych zakładek, ale powinno się tak to ustawić żeby okna były widoczne w całości przecież. Błagam pomóżcie jak to skonfigurować! cry

Tak to wygląda: http://img362.imageshack.us/my.php?image=opera14ld.jpg

daroc napisał(a):

Serwis chce wyświetlić okienko na środku ekranu, dlatego posługuje się JavaScriptem, aby pobrać rozdzielczość ekranu. Niestety nie przewiduje, że dla Opery w trybie tabów punkt 0, 0 nie znajduje się w lewym górnym rogu ekranu, lecz samej Opery (po otwarciu panelów ten punkt jest jeszcze bardziej przesuwany w prawo). Chyba nie da się na to nic poradzić. Ewentualnie w preferencjach możesz włączyć, aby nowe okna były zawsze maksymalizowane, włączając w to popupy.
Ale w wersji 9 beta 2 o ile dobrze widzę, okienko jest automatycznie przesuwane tak, aby było w całości widoczne.

Ryszard napisał(a):

Na razie jest 8.54 jest takie połowiczne rozwiązanie
Pełnym rozwiązaniem jest skonfigurowanie w Operze poczty i wysyłanie adresów stron przez prawoklik - Wyślij adres tej strony. Zalety: mniej klikania bo adresy odbiorców będą w kontaktach, adres strony "atomagicznie" zapisze się w poczcie w wysłanych.