Opera 9 + theme Panthere [ze Style XP]

w dziale Wersje beta, testowe i rozwojowe
Smy napisał(a):

Witam. Jestem uzytkownikiem Opery, ale takze uzytkownikiem programu StyleXP. Chcialbym zwrocic uwage, ze Opera 9 wyglada bardzo kiepsko w momencie gdy uzywa sie tego thema. W Operze 8.x nie bylo co prawda idealnie, ale napewno znacznie lepiej. Jesli to mozliwe, to prosilbym o poprawe [najlepiej zeby Opera - wygladala tak jak pod standardowym stylem luna w windowsie, ostatecznie tak jak w wersjach 8.x przegladarki.

1Opera 9 + Panthere theme [stylexp].JPG

Zajec napisał(a):

Coś poza przesuniętymi polskimi czczionkami jest źle?

Smy napisał(a):

Porownaj sobie z wygladem Opery pod standardowym themem Windosowym. Czcionki w menu i na tabach sa jakies za duze i pogrubione, przez co na tabach miesci sie sporo mniej tekstu i ogolnie wyglada to niezbyt ladnie.

Zajec napisał(a):

Śmiem twierdzić, że to ustawienia systemu wpłynęły na te czczionki. Wejdź sobie do Narzędzia->Preferencje->Zaawansowane->Czcionki i ustaw wg upodobań.

Smy napisał(a):

Dzieki. Faktycznie da sie tam pozmieniac, a mozna jakos zrobic tak, zeby dla kazdego thema wygladalo to tak samo tzn. tak jak na domyslnym windowsom themie ? Bo nie chce mi sie za kazdym razem tego zmieniac.

Zajec napisał(a):

Jak raz zmienisz, to już chyba powinno tak zostać. Chyba :-)

Smy napisał(a):

Mimo wszystko dobrze by bylo gdyby standardowo Opera wyswietlala sie "ladnie", zwlaszcza, ze nawet wersji 8.x to lepiej wychodzilo ;/

Zajec napisał(a):

A skąd Opera ma wiedzieć, czym jest dla kogoś "ładnie"?

Skoro użytkownik ma pewne ustawienie globalne (systemowe) to Opera je przyjmuje.

Smy napisał(a):

Ladne = oryginalne takie jak na stylu Luna. Czyli niby ten styl panther podmienia mi jakies czcionki systemowe i Opera z nich korzysta? Bo nie wiem czy do konca rozumiem. W takim razie czemu Opera8 i Opera9 wygladaja inaczej pod tym stylem ? :/

Zajec napisał(a):

Sądzę, że tak to właśnie działa. Skąd niby Opera miałaby wiedzieć, że zmieniłeś sobie styl windowsa?

Prawdopodobnie styl zmienia ustawienia czczionek (jest chyba jakieś takie menu: Pulpit->Ustawienia->Wygląd->Czcionki) i pewnie Opera przystosowuje się do nich.

Czemu inaczej robią to te dwie różne wersje Opery? Może po prostu nowszą Operę nauczono lepszego przystosowywania się do systemu.

Nie mogę niestety odpowiadać Ci bardziej konkretnie.

Smy napisał(a):

To powinni dac jakis button czy cos w stylu "nie stosuj sie do ustawien systemu" smile

daroc napisał(a):

A preferences -> advanced -> fonts? Tam możesz ustawić sobie dowolną czcionkę dla różnych elementów, w tym dla menu.