Czarny ekran na Gazeta.pl po kliknięciu karty w tle.

w dziale Opera
wojtzuch napisał(a):

Zdarzyło się to po raz drugi — poprzednio kilka dni temu.

Wchodzę na Gazeta.pl. Otwieram w tle jeden artykuł, drugi, trzeci, klikam jedną z tych otwartych w tle kart... Mam czarny ekran, widzę tylko kursor myszy. Nie działa ALT+F4 (zamykanie aplikacji), START+D (pulpit), ALT+TAB (przełączanie programów) ani CTRL+ALT+DELETE (Menedżer zadań). Można zamknąć system na ślepo za pomocą myszy lub kursorów.

Gdyby problem był powszechny, pewnie bym znalazł podobne pytanie (przynajmniej tytuły wątków z ostatniego okresu na nic takiego nie wskazują). Czy jednak w ogóle jest możliwe, aby to była wina strony? Mówimy o skutkach dla całego systemu!

Problem występuje nie przy wczytywaniu strony, ale przy włączeniu karty z tą stroną (na przykład jeśli strona została wczytana na nowej karcie w tle). Problem powtarza się przy ponownym uruchomieniu Opery z ostatnio otwartymi stronami (oczywiście po zrestartowaniu systemu) — to znaczy jeśli pozostała tylko ta felerna karta (jeśli przed restartem uaktywniłem ją, zamykając pozostałe). Poprzednio było tak, że po ponownym włączeniu Opery z ostatnio otwartymi stronami ta karta nie była aktywna (choć problem pojawił się w momencie jej kliknięcia).

Aha, poprzednio udało mi się wreszcie przeczytać ten artykuł, chociaż — tak mi się wydaje — dopiero po jakimś czasie.


Konfiguracja: Opera 8.54 na załatanym Windows XP SP2. Konto użytkownika z ograniczeniami. Zablokowałem nawet większość reklam na Gazeta.pl za pomocą filter.ini, ale dziś znów to samo...

Zajec napisał(a):

Spróbuj najnowszych stabilnych sterowników do swojej karty graficznej.

[pryw]
Znasz może jakiegoś Marka Żuchowskiego związanego kiedyś z Ciechocinkiem? :-)

wojtzuch napisał(a):

Originally posted by Zajec:

Spróbuj najnowszych stabilnych sterowników do swojej karty graficznej.Mam najnowsze (ForceWare). Mam je od dłuższego czasu. Problem pojawił się po raz pierwszy kilka dni temu i dzisiaj. Aha, to samo w przypadku kilku innych artykułów w Gazeta.pl. Próbowałem też przełączania użytkowników — nie pomaga.

A teraz normalnie włączam to, co chcę — wliczając to wszystkie poprzednio sprawiające problemy artykuły — i jak chcę.

A tego Marka nie kojarzę.

szyk napisał(a):

Originally posted by wojtzuch:

Mam najnowsze (ForceWare).


A więc przeinstaluj je. smile

wojtzuch napisał(a):

Originally posted by szyk:

Originally posted by wojtzuch:

Mam najnowsze (ForceWare).


A więc przeinstaluj je. smileChyba będę musiał. Dziś znów to samo, a poza tym okazuje się, że także zmiana jakiejś opcji (np. liczby połączeń do serwera) oznacza czarny ekran.

Tak czy inaczej, gdyby ktoś znał jakiś sposób, aby przywrócić pulpit w takiej sytuacji... Często zamknięcie systemu bez wyłączania aplikacji, choć proste (mimo że po omacku), to nie najlepszy pomysł.