Automatyczny start fullscreen + tab bar

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
jareq000 napisał(a):

Witam. Chciałbym, aby Opera startowała w trybie fullscreen z paskiem kart.

Znalazłem już taki przycisk, ( http://operawiki.info/PrzyciskiUzytkownika#fullscreen - Pełny ekran i pasek kart (położenie domyślne)), lecz nie wiem, jak zrobić, aby włączał się on automatycznie. Da się to zrobić?

Z autostartem w fullscreen już sobie poradziłem, dopisując do skrótu - "C:\Program Files (x86)\Opera\opera.exe" -fullscreen - lecz zależy mi na tym pasku kart. Może coś jescze dopisać?

Ktoś poradzi, czy w którymś z tych sposobów da się to wykonać?
Z góry dziękuję za pomoc.
Jareq000

Saskatchewan napisał(a):

W samej Operze nie da się czegoś takiego ustawić. Możesz spróbować tak:
1. Przestawić akcję skrótu klawiaturowego F11 na

Leave Fullscreen > Enter Fullscreen &  View page bar,6
(z kodu przycisku o którym pisałeś).
2. Użyć programiku z tej strony: http://my.opera.com/Tamil/blog/opera-launcher i ustawić w Keystrokes "{F11}", żeby skrót był automatycznie uruchamiany po włączeniu Opery.

Sam tego nie testowałem. Kiedyś chciałem zrobić to samo: start z pełnym ekranem, ale wtedy programik nie działał z Operą 11.6X.

jareq000 napisał(a):

Niestety, nie wiem, jak ustawić owy przycisk jako skrót. Nie wiem, jak go zaadresować. Ma on nazwę "Pełny ekran", ale nie mogę tego ustawić jako skrót. Pozatym nie jestem za stosowaniem zewnętrznych programów, no ale jeżeli to ostateczność, no to trudno.

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by jareq000:

Niestety, nie wiem, jak ustawić owy przycisk jako skrót.

Kod z przycisku już wyciągnąłem. Wejdź w Menu > Ustawienia > Preferencje > Zaawansowane > Mysz i klawiatura i w konfiguracji klawiatury: Utwórz kopię, Zmień nazwę na jaką chcesz i Edytuj układ. W polu na górze wyszukaj F11, kliknij skrót Platform Windows-Unix-MCE, F11, kliknij przycisk Właściwości później wciśnij tabulator i wklej kod, który umieściłem w poprzednim poście. Później OK i upewnij się, że jest wybrany ten twój układ klawiatury i znowu OK.

jareq000 napisał(a):

Tak też robiłem, niestety to nie działa.
Tak myślę, że w sumie nie muszę pracować w trybie pełnoekranowym. Zrobiłem autoukrywanie paska Win7, zostawiłem tylko pasek kart, przeszkadza mi trochę jeszcze ten suwak po prawej. Można go jakoś na stałe ukryć?

Ryszard napisał(a):

Originally posted by jareq000:

przeszkadza mi trochę jeszcze ten suwak po prawej.

Chodzi o suwak dla długich stron?

Originally posted by jareq000:

Z autostartem w fullscreen już sobie poradziłem, dopisując do skrótu - "C:\Program Files (x86)\Opera\opera.exe" -fullscreen - lecz zależy mi na tym pasku kart


Do prawyklawisz+kręcenie rolką nie dasz się przekonać?

jareq000 napisał(a):

Tak, chodzi o suwak do przesuwania strony.

Rzeczywiście, prawy klawisz + kręcenie rolką jest całkiem niezłe. Spróbuję się przyzwyczaić, zobaczymy, czy się sprawdzi.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by jareq000:

Tak, chodzi o suwak do przesuwania strony.


A on się pojawia po uruchomieniu przez

Originally posted by jareq000:

"C:\Program Files (x86)\Opera\opera.exe" -fullscree

jareq000 napisał(a):

No nie uruchamia się, ale teraz jednak nie korzystam z fullscreen, gdyż PPM + scroll jest niewygodny, wolę widzieć, która karta gdzie się uruchamia i w razie potrzeby szybko ją znajdę.