podwójne wiadomości z powodu etykiet w Gmailu

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
dziadekmietek napisał(a):

Dobry wieczór,

mój problem sam w sobie jest dość stary, ale stare rozwiązania nie działają, więc postanowiłem poprosić o pomoc.

Ostatnio postanowiłem zrobić porządek w gmailu i pooznaczałem wiadomości etykietami, a następnie przeniosłem je do odpowiednich folderów. Po tym zabiegu klient poczty w Operze wyświetla mi każdą pobraną wiadomość z tych folderów/etykiet dwukrotnie w nieprzeczytanych, co oczywiście niezbyt mi się podoba. Podobny problem miałem ok. 4 lat temu i wtedy pomogła wskazówka, że należy ustawić w opcjach IMAP pobieranie z odpowiednich folderów. Niestety teraz, gdy wchodzę w opcjach konta poczty w Operze na zakładce IMAP mogę ustawić jedynie foldery "wysłane", "kosz" oraz "spam", brakuje natomiast odebranych. Z laboratorium gmaila zniknęło też rozwiązanie z dawnych postów - funkcja "zaawansowane opcje IMAP".

Proszę o pomoc w tym problemie, bo tracę już cierpliwość do tego sajgonu w poczcie. Chciałbym zachować przynajmniej etykiety w gmailu, najlepiej z folderami. Może jest możliwość ustawienia etykiet w Operze, by tam automatycznie trafiały pobrane wiadomości? Chodzi o to, aby w nieprzeczytanych nie pojawiały się one dwukrotnie.


Pozdrawiam.

dziadekmietek napisał(a):

Chyba znalazłem rozwiązanie. Trzeba w rozwijanym menu z kart wybrać pocztę, a następnie najechać myszką na nazwę poczty Gmail i kliknąć symbol klucza. Tam wybieramy foldery IMAP do synchronizacji i powinno działać jak trzeba.