tryb pelnoekranowy

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
riddle.man napisał(a):

witam, czy da sie zrobic tak, by w trybie pelnoekranowym wyswietlaly sie tylko przyciski wstecz, odswierz pasek adresu i szukaj? to co ja domyslnie mam na jednym pasku?

adas napisał(a):

http://operawiki.info/PrzyciskiUzytkownika#fullscreen

riddle.man napisał(a):

tak, tylko jak dam F11 to niewidac nic oprocz strony wiec niewiem gdzie to mam przeciagnac.

Ryszard napisał(a):

Te przyciski ciągniesz na Operze w trybie "niepełnoekranowym" i one otwierają tryb pełnoekranowy z danym paskiem. W sumie te przyciski są "pozostałością" po czasach Opery z banerem.

Originally posted by riddle.man:

czy da sie zrobic tak, by w trybie pelnoekranowym wyswietlaly sie tylko przyciski wstecz, odswierz pasek adresu i szukaj? to co ja domyslnie mam na jednym pasku?

Jeżeli to jest pasek adresu, to wystarczy [Ctrl]+[F8].

daroc napisał(a):

I CTRL+F7 do pokazania paska przewijania. Dlaczego on się przez cały czas chowa?? Z tego co pamiętam to przyciski, które po przejściu w fullscreen mode miały pokazywać automatycznie pasek przewijania, od którejś tam wersji przestały działać (8.20?). Czy coś się zmieniło do dzisiaj?

szyk napisał(a):

Originally posted by daroc:

Z tego co pamiętam to przyciski, które po przejściu w fullscreen mode miały pokazywać automatycznie pasek przewijania, od którejś tam wersji przestały działać (8.20?). Czy coś się zmieniło do dzisiaj?


Nie, to polecenie Enable scroll bars jest jakieś dziwne, bo przycisk, pod który jest podpięte, nie tylko włącza pasek przewijania, ale również go wyłącza (co teoretycznie nie powinno mieć miejsca).

riddle.man napisał(a):

sorry ze dlugo nieodpisywalem ale w moim lanie byla awaria i niemialem dostepu do neta. da sie w jakis sposob, nawet konfigurujac pliki opery ustawic zeby pasek adresu wstecz itp, oraz scrollbar sie wyswietlaly zawsze i od razu w trybie pelnoekranowym?

szyk napisał(a):

Originally posted by riddle.man:

da sie w jakis sposob, nawet konfigurujac pliki opery ustawic zeby pasek adresu wstecz itp, oraz scrollbar sie wyswietlaly zawsze i od razu w trybie pelnoekranowym?


Raczej nie, pasek przewijania się nie będzie pokazywał.

Aby skrót F11 pokazywał pasek adresu, to należy go zmienić w skrótach klawiaturowych, tzn. Preferencje->Zaawansowane->Mysz i klawiatura->edycja używanej konfiguracji klawiatury, w filtrze wpisać 'F11' i zmienić odpowiednie polecenie z Enter fullscreen | Leave fullscreen na Leave Fullscreen > Enter Fullscreen & View address bar,6 .

szyk napisał(a):

Jednak da się od razu wyświetlić pasek przewijania w trybie pełnoekranowym: http://my.opera.com/community/forums/findpost.pl?id=1674728.