Integracja Opery z Free Download Manager

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
Ryszard napisał(a):

Chciałoby się komuś sprawdzić http://www.testopery.terramail.pl/integra.html i opisać wrażenia?
Nie chodzi o validację wink

JaDo napisał(a):

Takie rozwiązanie, op r ócz oczywistej zalety

należy zapisać w operowym katalogu ....\profil e \menu


Wpisanie do opera6.ini
[HotlistWindow] Hotlist Single Click=0


To bym zredagował-> bez Italic:

Wpisanie do pliku opera6.ini w sekcjii [HotlistWindow] polecenia Hotlist Single Click=0 wyłącza jednoklikową obsługę paneli.

Ale można mieć to włączone (jedenklik) i zarządzać Odnośnikami w oknie dialogowym wywoływanym za pomocą CTRL+J lub przyciskiem button. Z wciśniętym CTRL zaznaczamy lpm elementy, które chcemy ściągnąć. Klikamy Pobierz (szybkie pobieranie) bądż też z prawoklikowego menu wybieramy Ściągnij z FDM-em i...nie działa to ostatnie confused .

"Ściągnij wszystko z FDM" =Copy & Execute program, "C:/Program Files/fdm/fdm.exe" ,"%c" "%u %S"

No i niby ściąga wszystko, ale np. oprócz zaznaczonych dwóch gifów dodatkowo topic.dml czy inny ".html". Jeszcze podłubię.

edycja: - bez tego "%u %S" to samo

Ogólnie podoba mi się ten opis smile , szczególnie - nie zawsze warto uruchamiać FDM, Dlatego radzę jej nie używać, wyłączyć monitorowanie schowka i monitorowanie przeglądarki.

Nie mam w swoim menu tych item, kiedyś je usunąłem, ale wszędzie tam gdzie odpowiadam jak zintegrować takiego czy innego downloadera z Operą, proponuje zrobić to właśnie w ten sposób i tylko ten. Przed wszystkim dlatego, że mamy pełną kontrolę nad tym co chcemy ściągnąć i czym.

Stronek na których wyskakuje znienacka jakieś .exe do pobrania, jest trochę. I jest też taka opcja w FDM ->Sposób pobierania ->Zapisz i otwórz yikes .

dodane:Chyba już wiem jak to działa:
"Ściągnij wszystko z FDM" =Copy & Execute program, "C:/Program Files/fdm/fdm.exe" ,"-fs %c"
Tylko przy pierwszym wyborze pojawia się ściąganie ".html", wszystkie następne dodawane są już bez tego. Parametr -fs (Silent Mode) jest dostępny od wersji 2.0.

Ryszard napisał(a):

Dzięki za wsparcie.
Wprowadziłem sugerowane poprawki.
Sposób opanowania linków na panelu odnośniki chyba zostanie taki jaki jest, z odsyłaczem do tego wątku - uważny czytelnik wybierze wygodniejsze dla siebie wink

Originally posted by JaDo:

Copy & Execute program, "C:/Program Files/fdm/fdm.exe" ,"-fs %c"

Też kombinuję (nie tylko na potrzeby strony, ale też na własne potrzeby) coś takiego. I u mnie powstaje problem 6 linku. Do 5 jest OK - fdm startuje i ma "od razu" listę do ściągania, ale przy 6 i wiecej malo.png A samo uruchomienie (Copy & Execute program,"C:/Program Files/Accessories/KED/kED2.exe") działa OK dla dowolnej ilości zaznaczonych adresów. Czyli jakoś "rozkłada" się na parametrze "%c". Bo gdyby wyszło takie zaznacz na odnośnikach, kliknij i "się pociągną wszystkie" to część Panel „Odnośniki” jest do przerobienia.

JaDo napisał(a):

Originally posted by Ryszard:

I u mnie powstaje problem 6 linku.


U mnie oki (v 2.0 build 416). Jak jest więcej niż 5, to tworzy się kolejka. Tak mam ustawione w Opcje->Opcje pobierania->Sieć->Max liczba jednoczesnych pobrań. W sumie to jest mi ją (kolejkę) trudno uchwycić ponieważ testowe pliczki są niewielkie. Chyba tylko raz zdążyłem zauważyć.

Originally posted by Ryszard:

Czyli jakoś "rozkłada" się na parametrze "%c".


Nie potrafię tego "odtworzyć", ale działało mi przez chwilę bez tego %c i Copy i nie ściągało ".html" bigeyes . Mam już build 423 i nie potrzeba ręcznie kopiować ze schowka (Import). W 416 nie za bardzo chciało działać z pominięciem tego Import, tzn. nie działało jak FDM był już uruchomiony.

Nie można zaznaczać opcji Monitorowanie->Schowek, ponieważ wtedy nie działa Ściągnij wszystko. Działa z tym, jak dla jednego pliku. Próbowałem to ustawiać, bo jest tam opcja pomijania rozszerzeń plików, żeby ten ".html" się nie ściągał. Co ciekawe Ignore List w OperaGet też nie działa. Przynajmniej u mnie.

dodane:Dla jednego pliku działa też tak:
"Ściągnij z FDM" =Copy link & Execute program, "C:/Program Files/fdm/fdm.exe","-fs %l" 

Ryszard napisał(a):

Ja mam fdm 2.0 build 423.

Originally posted by JaDo:

dodane: Dla jednego pliku działa też tak:

"Ściągnij z FDM" =Copy link & Execute program, "C:/Program Files/fdm/fdm.ex.....

OoO - się dowiedziałem o "nowym" parametrze.
Sprawdziłem też takie - działa i na linku tekstowym i na obrazkowym:
Item, "Ściągnij FDM'em"=Execute program, "C:/Program Files/fdm/fdm.exe","-fs %l",,"fdm"
i wychodzi, że "%l" nie potrzebuje wstępnego Copy link

Czy my się dobrze rozumiemy z tym "problemem 6 linku"? Chodzi o to, że jeżeli w Operze, na panelu odnośniki zaznaczę więcej niż 5 linków i kliknę w "coś" z
Copy & Execute program, "C:/Program Files/fdm/fdm.exe" ,"%c"
to wyskakuje komunikat błędu i jak widać to Opera produkuje ten obrazek. Jeżeli fdm jest wtedy nie uruchomiony, to po komunikacie błędu nie uruchamia się. Czyli nie ma jak rozwiązać problemu jednoczesnego dodawania do fdm klilku linków. Jedyna metoda to ta z „Plik - Import - Import list of URLs from clipboard”

W sumie to jest mi ją (kolejkę) trudno uchwycić ponieważ testowe pliczki są niewielkie.

Testuję sobie na http://www.mp3.com.pl/instrumentalna.html i http://mp3.wp.pl/p/strefa/gatunki/N2.html wink w końcu o "automatyzację" obsugi takich i podobnych stron chodzi.

[dodane]
A może Twój problem ze ściąganiem "niechcianych" plików przy użyciu panelu odnośniki wynika z jednoklikowej obsługi paneli - u mnie nie kopuje się żadne nie chciany adres.

JaDo napisał(a):

Originally posted by Ryszard:

i wychodzi, że "%l" nie potrzebuje wstępnego Copy link


Dokładnie i jest to od niedawna opisane też U żródła.

Originally posted by Ryszard:

Czy my się dobrze rozumiemy z tym "problemem 6 linku"?


Jeżeli zaznaczę więcej niż 5 linków i kliknę w "coś" z to się zaczyna ściagać. A ponieważ mam też -fs i na potrzeby testów ustawione automatyczne pobieranie, to widzę tylko zmieniający się kolor strzałki w tray'u. Jak czeka to pomarańczowy, ściąga - zielony i jak już po, to wraca do niebieskiego. I tyle, wszystko działa. Nic nie muszę ręcznie kopiować ze schowka.

Originally posted by Ryszard:

Testuję sobie na http://www.mp3.com.pl/instrumentalna.html

instrumentalna.html ściągnęła się razem z mp3 bigsmile faint .

Originally posted by Ryszard:

A może Twój problem ze ściąganiem "niechcianych" plików przy użyciu panelu odnośniki wynika z jednoklikowej obsługi paneli - u mnie nie kopuje się żadne nie chciany adres.


To nie to. Tak naprawdę mi to jakoś bardzo nie przeszkadza. Ściąganie mam zawsze na ręcznie, więc łatwo to wywalić, szczególnie, że te "hatemle" są jako pierwsze na liście. Ale jeżeli u Ciebie to się nie ściąga to...i tak dobrze byłoby wiedzieć co to powoduje.

dodane: - Masz rację to jest to party . Zaznaczanie z CTRL powoduje to ściąganie.

securite napisał(a):

Ze względu na zmianę domyślnego folderu instalacyjnego FDM odgrzewam kotlecika.
W _plik konfiguracyjny menu_ czyli pliku fdm_menu.ini należy zmienić ścieżki z "C:/Program Files/fdm/fdm.exe" na "C:/Program Files/Free Download Manager/fdm.exe" (ustawienia dotyczą XP)

Ryszard napisał(a):

Można też w czasie instalacji nie zdawać się na domyślne, ale ustawić ścieżkę na "C:/Program Files/fdm/" wink