z jakiego konta przychodzą maile

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
piciu napisał(a):

Witam Wszystkich smile

Moja Operka zaczęła obsługiwać 4 konta mail smile Wiecie czego mi brakuje, przy nadejściu poczty nie wiem z jakich kont ona przyszła, a to przecież ważne, brakuje mi kolumny właśnie z taką informacją sad Da to się jakoś załatwić?

szyk napisał(a):

Jak się wejdzie na panel poczty, to na dole jest takie okienko, w którym podczas ściągania poczty widać, z których kont Opera pobiera maile (jeśłi nie ma tego okienka, to trzeba kliknąć w prawym dolnym rogu w tym panelu na taką małą strzałeczkę).

golew napisał(a):

Można też pokazywać aktualnie maile tylko z jednego wybranego bądź z kilku kont.
Kliknij prawym na przykład na nieprzeczytane i wybierz "pokaż wiadomości z "
poczta_konta.png

piciu napisał(a):

Dziękuję za pomoc, ten filtr będę wykorzystywać, zawsze coś smile Ale myśle że to troche jest niedopracowane przez twórców Opera Mail.

Pozdrawiam Was smile

Ryszard napisał(a):

Originally posted by piciu:

myśle że to troche jest niedopracowane przez twórców Opera Mail

Opera Mail to chyba coś nieco innego.
Twórcy Opery założyli, że bez trudu rozpoznasz na jakie konto przyszedł e-mail patrząc w nagłówku w pole Do: wink
Załozyli też, że jeżeli będzie dla Ciebie szczególnie ważne to na jakie konto przyszedł dany e-mail zrobisz sobie stosowny filtr - na obrazku golew widać takie Nowy filtr. Klikasz, wpisujesz nazwę - np. Strasznie ważne konto, potem prawoklik - Właściowści - Kryteria i ustawiasz "zastosuj do wiadomości których dowolne pole nagłówka zawiera (Twój e-mail)" - taka konstrukcja warunku jest potrzebna żeby filtr zbierał wysłane i odebrane.

andol napisał(a):

Originally posted by Ryszard:

Opera Mail to chyba coś nieco innego.Opera Mail to oficjalna nazwa operowego klienta poczty. Pod adresem http://operamail.com/ dostępna jest usługa "Opera Web Mail".

piciu napisał(a):

@Ryszard

Twórcy Opery założyli, że bez trudu rozpoznasz na jakie konto przyszedł e-mail patrząc w nagłówku w pole Do:


Wszystko dobrze, tylko że w Operze nie ma kolumny DO:, jest natomiast OD:

Załozyli też, że jeżeli będzie dla Ciebie szczególnie ważne to na jakie konto przyszedł dany e-mail zrobisz sobie stosowny filtr


Moje zdanie jest takie, że to całkowicie nie jest związane z rangą konta. Takie filtry są przede wszystkim dla wygody. I tu się zgadzam. Filtr jak filtr. Ale właściwie ma zastosowanie jak ściągamy sobie na raz np 40 różnych maili lub zajmujemy się tylko tymi co dot. określonego konta, a innymi zajmujemy się o określonej godzinie lub na koniec dnia.
Ale stosując dodatkową kolumne DO: to znakomicie usprawniamy sobie pracę. W moim przypadku i myśle że w wielu z nas, maile przychodzą w systemie po jednym, dwa co kilkanaście i kilkadziesiąt minut. To przykładowo, nieważne czy po 2 czy 7. Ale na wszystkie chcę od razu odpowiadać! I co wtedy. Mam za każdym razem po filtrze szukać z jakiego konta, bo może z tego lub tamtego. irked Dlatego uważam że to jest niedopracowanie.

Pozdrawiam gorąco up ,
Piciu

Ryszard napisał(a):

Originally posted by piciu:

na wszystkie chcę od razu odpowiadać! I co wtedy. Mam za każdym razem po filtrze szukać z jakiego konta, bo może z tego lub tamtego.

PoCo? Chcesz odpowiedzieć to klikasz w Odpowiedz i otwiera się okienko edycji wiadomości, a w polu "OD:" Opera sama ustawia to konto, na które wiadomość przyszła. Co tu jest niedopracowane? wink

A filtry mimo wszystko warto robić. I używać panelu Poczta ([Ctrl]+[3]).

daroc napisał(a):

Originally posted by piciu:

Wszystko dobrze, tylko że w Operze nie ma kolumny DO:, jest natomiast OD:


Kolumny nie ma. Ale mimo to, czytając maila, da się odczytać ten nagłówek. wink
screen

piciu napisał(a):

Jakoś trzeba se radzić. Dzięki za wszystkie pomysły. smile
Mam dość jeszcze istotne pytanko, trzymając się tego wątka jak już jestem. Otóż wyeksportowałem sobie maile i teraz nie mogę ich przywrócic. Zrobiłem to w ten sposób, że zaznaczyłem prawym klawiszem folder Odebrane w panelu poczty i z menu kontekstowego wybrałem Eksportuj. Zapisał mi się plik *.mbs i nie wiem co dalej z nim zrobić bo teraz chce maile zpowrotem. Wybieram w głównym Plik/Import i eksport/Importuj pocztę i się nie daje.
Pomóżcie.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by piciu:

Wybieram w głównym Plik/Import i eksport/Importuj pocztę i się nie daje.

Niemożliwe. Na pewno wybierasz "Importuj plik standardowj skrzynki pocztowej"?
Obrazkowy przewodnikimport.pngJak widać na 4 części można zaimportować do nowego konta jak i do któregoś z istniejących. W czasie impotru automatycznie tworzony jest filtr w którym widoczne są zaimportowane wiadomości. W odebranych też będą widoczne, a usuniecie filtru oczywiście nie oznacza usunięcia wiadomości.
W drugą stronę - jeżeli ma być wyeksportowana tylko część wiadomości to najpierw trzeba zrobić filtr (z regułą albo nawet taki, do którego ręcznie powrzucasz potrzebne) a następnie wyeksportować dokładnie tak samo jak wyeksportowałeś "Odebrane".
Zawartość plików *.mbs można podglądać Notatnikiem, można też Operą wink (Plik - Otwórz i w Pliki typu ustawić wszystkie pliki).

piciu napisał(a):

Ahaaaaaa, no widzisz, a ja importowałem "Importuj z Opery 5/6" zamiast "Importuj plik standardowej skrzynki pocztowej". No to juz wszystki mam i jestem wreszcie w temacie smile
Dzieeeeeeeeeki smile
Pozdrawiam, Piciu

szpok napisał(a):

Originally posted by piciu:


przy nadejściu poczty nie wiem z jakich kont ona przyszłamoja sugestia:
edycja przycisków i w zakładce mail jest cóś takiego jak 'All accounts'
szybko i bez problemów pokazuje maile z danego konta smile

Ryszard napisał(a):

Originally posted by szpok:

w zakładce mail jest cóś takiego jak 'All accounts'

Było wink