Konfiguracja Opery Mail

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
jawal16 napisał(a):

Jestem świeżym użytkownikiem Opery, doszedłem do niej po unieruchomieniu się Outlooka i przetestowaniu kilku programów pocztowych. Chciałbym pozakładać w poczcie foldery, do których mógłbym przenosić tematycznie przetrzymywane dłużej informacje: rodzina, praca, bank, itp. Aby szybciej do nich dotrzeć. Bo teraz wszystkie mam w jednym worku ODEBRANE. Jest na to sposób?

Ryszard napisał(a):

Jeżeli przez

Originally posted by jawal16:

przenosić

rozumiesz dosłowne przenoszenie - czyli zniknięcie z innych widoków to może być problem.
Jeżeli zrozumiesz co to są "Etykiety" to zamierzoną funkcjonalność osiągniesz.
Prawoklikasz w wybraną wiadomość i wybierasz "Etykieta". Albo już masz stosowną etykietę, albo przez "nowa etykieta" zakładasz własną.
I wiadomość jest dalej jedna ale możesz ją znaleźć w Odebranych i pod odpowiednią etykietą.
Dawniej to się nazywało "filtracja"
http://my.opera.com/Ryszard/albums/show.dml?id=2094851
Ale w ciągu ostatnich 2 lat zmieniła się i nazwa i wygląd i funkcjonalność.

Tylko - jeżeli wybierzesz regułę "Ucz się na podstawie dodawanych wiadomości" to się nie zdenerwuj, że Opera spróbuje daną etykietą oznaczyć wszystkie wink Wtedy trzeba przez "Usuń - Usuń z widoku" jej to wyperswadować.

jawal16 napisał(a):

Tak chodziło mi o przeniesienie, czyli "zniknięcie" z folderu odebrane a umiejscowienie tylko w folderze bank. Z tego co napisałeś zrozumiałem, że jedyną opcją jest dodawanie etykiet do potrzebnych dłużej e-maili. Dobrze zrozumiałem?

Ryszard napisał(a):

Może i dobrze?
Chodzi o to, że we właściwościach etykiety można zaptaszkować "niepokazywanie" w innych. Czyli da się tak zrobić, żeby wiadomość oznaczona "BANK" zniknęła z "ODEBRANE".