Problem z radiem

w dziale Wersje beta, testowe i rozwojowe
SzyMarek napisał(a):

Witam!
Do dzisiejszego ranka miałem wersję 9.0 Beta 2. Słuchałem sobie rmf fm z tej stronki http://www.mojemedia.pl/stream/index.html?ver=noIE&attId=1&b=2 i wszystko było ok, tzn wywaliłem adblockiem reklamy i miałem logo rmf oraz kontrolkę wmplayera. Po zainstalowaniu najnowszej dostęonej wersji (b.
8496) i wejściu na tą stronę nie pojawia mi się kontrolka wmp. Inaczej mówiąc nie mogę słuchać radia. Nic nie zmieniałem w systemie, zainstalowałem nową Operę do starego katalogu. Używam WinXP. Ktoś może mi pomóc?

Ryszard napisał(a):

Originally posted by SzyMarek:

Ktoś może mi pomóc?

Sposób działający z każdą wersją Opery, ale niestety nie działający w niektórych rejonach Polski.
Kupujesz takie coś - http://www.soundpol.pl/product_info.php?cPath=33&products_id=501 i łączysz zwykłe radio z kartą muzyczną komputera.

Przy okazji wtyczek - zajrzyj do wtyczek

SzyMarek napisał(a):

Sposób może i dobry, ale aktualnie jestem w Norwegii, więc odpada smile Zgłosiłem mój problem jako buga. Zobaczymy co dalej. Dziwni mnie to, że nic nie zmieniałem w systemie. Przed instalką działa, po instalce już nie sad

Ryszard napisał(a):

Zaglądałeś do wtyczek - nie wiem, jaka to pozycja w menu nowej Opery.
Nie wiem też jak się to nazywa w Operze 9 - chodzi o to miejsce w preferencjach, gdzie są szczegóły obsługi protokółu mms (w 8.54 to jest w Preferencje - Zaawansowane - Programy).
Fakt, że przy instalacji nowej wersji na starą to wszystko (wtyczki i obsługa mms) powinny zostać nieruszone, ale - w końcu to beta.

A sprawdzałeś bezpośredni adres ( ) - może wtedy gdy sprawdzałeś stronę akurat coś się "przytkało" na łączach. A może firewall?

Swoją drogą:

Originally posted by SzyMarek:

wszystko było ok, tzn wywaliłem adblockiem reklamy i miałem logo rmf oraz kontrolkę wmplayera

Jak wystarczy np. http://support.xmplay.com/files/xmplay_archive/xmplay3304.zip i "grajek" siedzi koło zegara. Nie trzeba nic kombinować z reklamami wink A jak mu dodasz http://support.xmplay.com/files/native_input_plugins/xmp-aac.zip to i aac+ pociągnie.

SzyMarek napisał(a):

Ten Xmplayer przypadł mi do gustu. I mi odpowiada. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to rozwiązanie pośrednie. Zaglądałem do opera:plugins, niestety nie jestem w stanie stwierdzić czy coś się tam zmieniło. Oto kawałek, który wydaje mi się, że jest ok:

Windows Media Player Plug-in Dynamic Link Libraryapplication/asx -
video/x-ms-asf-plugin -
application/x-mplayer2 -
video/x-ms-wm wm
audio/x-ms-wma wma
audio/x-ms-wax wax
video/x-ms-wvx wvx
video/x-ms-wmv wmv
video/x-ms-asf asf,asx
C:\Program Files\Opera\Program\Plugins\npdsplay.dll