Sciaganie plikow...

w dziale Opera
cestmoi napisał(a):

Moja Opera to Windows build 8496.

Sciagamsobie pliczek, jakis zip, doc czy rar. Pojawia mi sie okno Open, Save. Jak wybieram Save to zapisuje mi sie plik do katalogu, ktory mam zdefiniowany w Download Folder. Jak daje Open plik sciaga mi sie do C:\Documents and Settings\Administrator\Dane aplikacji\Opera\Opera\profile\cache4\\temporary_download\lapin.zip. Kiedys jak dawalem sobei otworz to wszystkie pliki ladowaly mi do folderu (Download Folder) a pliki byly widoczne w transferach tak dlugo jak nie przeczyscilem transferow.
Dzieki czemu moglem szybko sciagac pliki z neta zaraz je otwierajac i nie martwic sie o to, ze gdzies mi sie zapodzialy, a teraz jak dale open plik laduje mi do tego "kesza" w transferach pliki te nie maja ikonek (maja tylko nazwe) i znikaja z transferow oraz z "kesza".


Chcialbym miec tak jak dawniej bigsmile Tzn. Klikam w plik zip na stronce i jak to jest 300MB to rzeczywiscie moge dac sobie save i sie tym nie przejmowac, ale jak plik ma powiedzmy 1MB to klikam zawsze Open i plik zaraz mi sie wyswietla, a i tak laduje mi zapisany w Download folder.

Z gory dziekuje za pomoc zorientowanych smile

szyk napisał(a):

Da się tak zrobić, ale problem w tym, że gdy ustawiłem katalog, do którego zapisuję wszystkie pliki, jako katalog tymczasowych plików, to mi Opera wycięła z niego wszystkie pliki (katalogi zostały; dobrze, że 2 tygodnie temu przenioslem wszystkie pliki z tego katalogu w inne miejsce, więc niedużo zostało usuniętych). :/

PS. Nie to podforum.

cestmoi napisał(a):

no to jak mam zrobic, zeby moje pliki po kliknieciu w otworz sie otwieraly, ale jednoczesnie "lądowały" w C:\Doc & sett\profil\moje dokumenty ?

szyk napisał(a):

Originally posted by cestmoi:

no to jak mam zrobic, zeby moje pliki po kliknieciu w otworz sie otwieraly, ale jednoczesnie "lądowały" w C:\Doc & sett\profil\moje dokumenty ?


opera:config#UserPrefs|TemporaryDownloadDirectory - trzeba wstawić odpowiednią ścieżkę i zapisać. Ale tak jak pisałem - Opera wytnie bezpowrotnie wszystkie pliki w tym katalogu.

drozdes napisał(a):