Opera 12 - popsute skróty klawiaturowe

w dziale Opera
Bacior napisał(a):

Witam,

postanowiłem przenieść się na nową wersję Opery. Kierując się wcześniejszymi doświadczeniami wykonałem instalację na czystym profilu, po czym skopiowałem niektóre pliki ze starego profilu, między innymi były to katalogi "keyboard" oraz "mouse" wraz z zawartością. Okazało się, że skróty klawiaturowe działają tylko częściowo. Na przykład nie działa "Tab", nie mogę przeskoczyć z jednego aktywnego elementu strony internetowej na inny oraz w oknie kanałów informacyjnych nie działają żadne skróty.

Czy w nowej Operze zmieniła się struktura plików profilu? Czy przy kopiowaniu plików ze starego profilu zapomniałem o jakichś plikach? Jak przywrócić skróty klawiaturowe ze starego profilu?

Ryszard napisał(a):

Originally posted by Bacior:

wykonałem instalację na czystym profilu, po czym skopiowałem niektóre pliki ze starego profilu, między innymi były to katalogi "keyboard" oraz "mouse" wraz z zawartością


A włączyłeś te pliki?
Czyli Preferencje > Zaawansowane > Mysz i klawiatura i klik w nazwę żeby zaznaczyć i [OK]?

Bacior napisał(a):

Tak.

Dodane: Skróty, które nie działają są skrótami domyślnymi, więc niezależnie od aktywnego pliku skrótów powinny one działać, co więcej skróty dodane/zmodyfikowane przeze mnie działają prawidłowo.

Gdy w ramach testów przeniosłem cały stary profil do Opery 12 w wersji USB wszystkie skróty działają poprawnie. Może jednak trzeba przenieść jeszcze jakieś pliki?

Ryszard napisał(a):

I nie działa?
Masz jeszcze oryginalne stare pliki?
Jeżeli masz to:
- przy wyłączonej Operze usuń ten podłożony plik klawiatury
- stary plik otwórz w notatniku i na początku w sekcji [Info] zmień linijkę NAME= tak, żeby tam była nazwa kojarząca się ze "starością" pliku np. na
NAME=z Opery 11.64
- zapisz ten plik jako zOpery1164.ini
- podłóż do ...profil_operay/keyboard/
Po uruchomieniu Opery powinieneś w Preferencje > Zaawansowane > Mysz i klawiatura zobaczyć dwa pliki klawiatury - standard (czyli nowy) i stary czyli z Opery 11.64. I zobaczysz czy problemy występują zależnie czy niezależnie od wyboru pliku

Bacior napisał(a):

Po wykonaniu powyższych kroków nic się nie zmienia. Nawet jeśli przełączę na skróty standardowe, to problem wciąż występuje.

Dodane: Udało mi się rozwiązać problem. Okazało się, że w głównym katalogu Opery nie było pliku "standard_keyboard.ini"..