Bindowanie klawiszy

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
Abaddon napisał(a):

Czy da się pozmieniać kombinacje klawiszy? Bo mnie szlag trafia po tej zmianie ctrl+n na ctrl+t. Tak samo chciałbym zmieniać taby za pomocą alt+1, alt+2, alt+3, jak to jest w popularnym na uniksach kliencie irc, irssi.

adas napisał(a):

Preferencje → Zaawansowane → Klawiatura i mysz. Tam edytujesz klawisze - wyszukujesz ten który chcesz zmienić (ctrl n) i zastępujesz innym smile

Zajec napisał(a):

Ale poleceń do aktywacji pierwszej, drugiej, trzeciej (...) karty chyba nie znajdziesz.

Próbowałeś używać przycisków "1" oraz "2" (lewo, prawo)?

archetwist napisał(a):

Originally posted by Zajec:

Ale poleceń do aktywacji pierwszej, drugiej, trzeciej (...) karty chyba nie znajdziesz.


Chyba nie, ale nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, że można stworzyć skrót dla przechodzenia o dwie, trzy, cztery czy więcej kart wink .

Switch to next page & Switch to next page

i tak dalej

Gdyby istniało polecenie przechodzenia do pierwszej karty na pasku, to można by osiągnąć to, czego sobie życzył autor wątku.

Abaddon napisał(a):

Dzięki, wreszcie mam normalne ctrl + n wink

A co do przełączania tabów, tak, używałem "1" oraz "2", mnie to wystarcza, natomiast kolega pytał mnie o "alt + 1" itd, przy okazji więc spytałem.

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie dziewiątki, ale to w osobnym topicu, żeby innym było łatwiej znaleźć potem w razie czego.

Nixer napisał(a):

próbowałem "obejść system" i zrobiłem skrót, gdzie dałem komendę wymienioną przez archetwista kilkadziesiąt razy. Niestety nie zadziałało happy System nie dał się oszukać...