Dziwne problemy

w dziale Opera
skirey napisał(a):

Witam,

Od dłuższego czasu, jeśli nie od zawsze, mam problemy z Operą. Chodzi głównie o to, że często Opera wolno chodzi, wolno ładuje strony, czasem po wciśnieciu przycisku idź wstecz musze wcisnąć go pare razy żeby przeglądarka zareagowała i ogólnie Opera dość mocno zamula mi komputer. Pozatym, bardzo często przy oglądaniu filmów, czy to na YouTube czy gdzie indziej, komputer bardzo wolno chodzi, zwłaszcza gdy film oglądam dłuższy czas, dodam że takich problemów nie mam na innych przeglądarkach. Na koniec powiem jeszcze że w różnych speed testach Opera ma często 150-50 ping, a inne przeglądarki maks 40 pingu. Wszystkie te problemy nasilają się jeszcze bardziej przy najnowszej wersji Opery, dlatego korzystam ze starszej, chociaż na niej też nie jest o wiele lepiej. Nie wiem co może być przyczyną, może mam coś w ustawieniach Opery, albo coś takiego, dlatego prosiłbym o pomoc jeśli ktoś ma pomysł w czym rzecz.

Pozdrawiam.

pgmost napisał(a):

Przyczyn może być wiele np stary wolny komputer, działanie antywirusa/zapory, zła konfiguracja przeglądarki, jakość łącza internetowego, wirusy w systemie, bałagan w systemie, pingi to z wiersza poleceń sprawdź (start-> uruchom-> cmd -> ping -t adres)
może warto się pokusić o świeżą instalację Opery albo reset profilu

daroc napisał(a):

Z pingami jest dziwna sprawa. Pamiętam że od zawsze (sięgam pamięcią wersji 7.2) w Operze testery prędkości pokazywały bardzo wysokie pingi, takie po 300 - 500, zamiast około 50 (tyle było na IE i Firefoksie).