Opera 12 i problem z znikającymi hasłami

w dziale Opera
kewinpol napisał(a):

Witam, mam problem z znikającymi hasłami w Operze 12. Problem polega na tym, że wpiszę hasło np. w Allegro i dam, żeby Opera je zapamiętała i wszystko jest ok. Po pewnym czasie jednam hasła znikają i ich nie ma. Czemu się tak dzieje?

pgmost napisał(a):

No a jak wyłączysz Opera Link którego jak już pisałeś że używasz to tez znikają?

zielak007 napisał(a):

Inna osoba korzystająca z tego komputera/profilu czyści hasła, nadgorliwy programy czyszczący, plik tylko do odczytu, złośliwe oprogramowanie.

Medium napisał(a):

Originally posted by kewinpol:

Po pewnym czasie jednam hasła znikają i ich nie ma.

Tzn. gdzie ich nie znajdujesz, w menedżerze haseł? Przy ponownej wizycie na stronie, gdzie Opera zapamiętała hasło nie ma przypadkiem na polach do logowania żółtej obwódki?

kewinpol napisał(a):

Po pewnym, czasie haseł nie ma: w menadżerze haseł, na stronie np. Allegro gdzie wcześniej było zapamiętane hasło, po wejściu na Allegro nie ma żadnej obwódki.Na pewno hasła nie są czyszczone przez nikogo, chyba, że CCleaner sam sobie je czyści, ale wątpię. A z Opera Link zaraz sprawdzę jak jest.

pgmost napisał(a):

Originally posted by kewinpol:

Na pewno hasła nie są czyszczone przez nikogo, chyba, że CCleaner sam sobie je czyści, ale wątpię.


Na pewno?

kewinpol napisał(a):

Tak na pewno. Wszystko związane z Operą w programie CCleaner jest odznaczone.

Medium napisał(a):

Originally posted by kewinpol:

np. Allegro gdzie wcześniej było zapamiętane hasło, po wejściu na Allegro nie ma żadnej obwódki.

I witryna allegro.pl nie figuruje w ogóle w menedżerze haseł?

Medium napisał(a):

Wiecie, że mnie wczoraj przydarzyła się w Operze 11.64 podobna historia. Zanim doszłam, że mam pusty menedżer haseł myślałam, że są jakieś przejściowe problemy z serwerem pocztowym (zdarzają się) i nawet wyłączyłam automatyczne sprawdzanie poczty. Jakoś nie musiałam się nigdzie logować, bo niektóre dane są zapisane w ciasteczkach.
Po kilku godzinach ręcznie sprawdziłam pocztę i ... wpisałam hasła do kont. Poczta zadziałała.
Zajrzałam do menedżera haseł - puste okienko.

O przyczynach mogę powiedzieć tylko tyle, że poprzedniego dnia szybko wyłączyłam komputer nie wyłączając wcześniej Opery i być może Opera czegoś tam nie zdążyła zapisać.


kewinpol napisał(a):

Witam po kilku dniach z wyłączonym Opera Link, problem zniknął. Hasła zapisane kilka dni temu nadal są. Jednak problemem jest Opera Link, z której teraz nie korzystam.

Medium napisał(a):

Originally posted by kewinpol:

Jednak problemem jest Opera Link

To znaczy używałeś synchronizacji haseł. Czy miałeś synchronizację włączoną non stop?

akinakes napisał(a):

U mnie to samo.
Mam kilka kont na allegro i co kilka dni znikają hasła, muszę wpisywać je ponownie, wcześniej czyszcząc menadżera haseł. Upierdliwe to jest.
Ale po kolei - logując się na allegro klikam na kluczyk i wyskakuje okienko z wyborem kont na które chcę się zalogować, piękna rzecz dopóki działa. Po kilku dniach hasła "znikają" w tym sensie że ów kluczyk staje się nieaktywny. Da się wtedy zalogować na allegro ręcznie wpisując nazwę użytkownika i hasło (o dziwo opera nie pyta przy tym czy je zapamiętać jakby wiedziała że ma je zapisane ale nie mogła z niego skorzystać).
Aby ponownie zapamiętała hasła do allegro trzeba wejść do menadżera haseł, usunąć wpisy z poprzednio zapisanymi loginami i wpisać loginy i hasła na nowo ręcznie na stronie logowania allegro (teraz już opera pyta czy ma je zapamiętać).

Jakieś pomysły co z tym zrobić?
Nie korzystam z Opera Link

Pozdr.

Medium napisał(a):

Originally posted by akinakes:

Mam kilka kont na allegro

No właśnie, to Allegro bigsmile

melonpl napisał(a):

mam podobnie. Na kilku komputerach mam wlaczona usluge opera link. w jednym kompie nagle mi zniknely hasla... i za chwile zniknely w pozostalych. Menadzer hasel jest wlaczony ... zniklo mi duzo hasel ....
...kaszana z tym .... :/

jakis pomysl jak odzyskac...lub jak radzic sobie na przyszlosc?

Medium napisał(a):

Originally posted by melonpl:

Na kilku komputerach mam wlaczona usluge opera link. w jednym kompie nagle mi zniknely hasla... i za chwile zniknely w pozostalych.

Możesz poszukać plików wand.dat, ale podejrzewam, że będą miały 0 kB.
Opera Link jest jak reakcja łańcuchowa, ma swoje wady...