Czym zastąpić usługę Unite?

w dziale Aplikacje dla Opery
sudione napisał(a):

Witam serdecznie!
Mam, tak jak pewnie kilka osób z tego forum problem. Po zlikwidowaniu usługi Unite w 12-stej wersji Opery jestem załamany, bo byłem wiernym użytkownikiem tej usługi.sad
Pytanie do wszystkich zorientowanych:
Jak najprościej udostępniać pliki ze swojego komputera (głównie zdjęcia) za pomocą zewnętrznego softu (SimpleViewer?), czy może przeglądarki (rozszerzenie Firefox, Chrome). Nie ukrywam, że Unite bardzo polubiłem za prostotę udostępniania plików oraz podpięcie pod adres operowy do swojej wykupionej domeny.
P.S. Od razu zaznaczam, że NIE wchodzi w rachubę udostępnianie zdjęć za pomocą FaceBook'a, Picasy, Drop(BOX)'a, SkyDrive'a, czy innych tego typu wynalazków. Wolę zdjęcia mieć u siebie.
POZDRAWIAM SERDECZNIE i bardzo dziękuję za wszelaką pomoc.smile

Ryszard napisał(a):

Jezeli wykupiłeś domenę to może i wykupisz "kawałek" serwera www.

zielak007 napisał(a):

Sprawdź Tonido. Zaznaczam jednak, że tego nie sprawdzałem a jedynie czytałem, że jest to alternatywa dla Unite.
Zawsze też można uruchomić serwer na swoim komputerze. Plusem takiego rozwiązania jest pełna niezależność od innych serwisów i łatwość przeniesienia zawartości na inny serwer. Natomiast minusem jest to, że trzeba poświęcić trochę czasu na konfigurację oraz kwestie bezpieczeństwa.

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by sudione:

Po zlikwidowaniu usługi Unite w 12-stej wersji Opery

Uściślijmy to: w Operze 12.00 Unite nie zostało zlikwidowane, ale tylko ukryte. Można je włączyć poprzez opera:config#UserPrefs|EnableUnite (chociaż ktoś gdzieś pisał, że są problemy z instalacją aplikacji Unite i działają tylko te które już były zainstalowane – nie sprawdzałem, jedynie informuję).