Opera 12, problem z historią przeglądania stron

w dziale Opera
evildrone napisał(a):

Witam serdecznie. Moim problemem jest jak w temacie: historia przeglądania w najnowszej wersji Opery. Mianowicie, wiem że to głupio zabrzmi ale mam problem z usuwaniem historii przeglądanych stron. Większość sobie pomyśli o niedwuznacznych stronach jakie mógłbym odwiedzać, ale w tym przypadku chodzi po prostu o głupią estetykę, bo lubię mieć wszystko w historii przejrzyste, żebym mógł łatwo wracać do wcześniej odwiedzonych treści, a nie żeby blokowały mi je jakieś karty typu ad.****. Ale do meritum:

Opera 12, po każdym zamknięciu, automatycznie przywraca historię przeglądanych stron. Usuwanie ciasteczek pomaga tylko wtedy, gdy usunę je poprzez Narzędzia -> usuń historię przeglądania. Jednakże jest to rozwiązanie na krótką metę bo gdy znowu chcę usunąć coś z historii, Opera znowu przywraca usunięte strony przy następnym włączeniu.

Czy jest jakiś sposób, żeby elementy historii usuwane zdalnie, były usuwane permanentnie?

Medium napisał(a):

Originally posted by evildrone:

Jednakże jest to rozwiązanie na krótką metę bo gdy znowu chcę usunąć coś z historii, Opera znowu przywraca usunięte strony przy następnym włączeniu.

Nieprawda. Historia pozostaje czysta po restarcie Opery poprzedzonym ręcznym czyszczeniem historii przeglądania.

gwarser napisał(a):

Może chodzi o historię wpisanych adresów i Opera Link?

evildrone napisał(a):

problem wygląd tak, że:
1.mam w historii listę przeglądniętych stron
2.kasuję poszczególne strony typu ad.***
3.wyłączam i włączam operę, skasowane uprzednio strony znajdują się w historii ponownie.
4.Usuwam wszystkie ciasteczka, historię, magazyn etc
5.resetuję ponownie operę, historia jest czysta, ale gdy znowu mi się pojawiają po pewnym czasie w niej strony typu ad.**** i je usuwam, to po ponownym restarcie opery, te strony znowu się pojawiają.

Nie mam ochoty stale kasować ciasteczek, bo tym samym kasuję możliwość auto-uzupełniania wpisywanych adresów, co jest bardzo wygodne.
Czy jest jakiś sposób żeby historia nie była automatycznie przywracana po restarcie opery? W sensie inny niż powrót do Opery 11.6* gdzie ten problem nie występował.

evildrone napisał(a):

Z racji braku konkretnej pomocy, problem został rozwiązany za pomocą DEAKTUALIZACJI Opery 12, do wersji 11.64. Wszystko działa sprawnie i bezproblemowo.

darthrosomak napisał(a):

Witam.
Mam ten sam problem z najnowszą wersją, ręcznie wykasowana historia powraca po restarcie Opery. Zaznaczona opcja czyść przy zamykaniu też nic nie daje. Jedynie uruchominie ccleanera pomiędzy zamknięciem a uruchomieniem Opery czyści ja całkowicie. Może następny update coś poprawi...

Medium napisał(a):

Originally posted by gwarser:

Może chodzi o historię wpisanych adresów i Opera Link?Originally posted by evildrone:

Z racji braku konkretnej pomocy, problem został rozwiązany za pomocą DEAKTUALIZACJI OperyA odpowiedziałaś na cytowane pytanie?