Jak wrócić z 9-tki do 8.54 i mieć działające wyszukiwarki??? - Help

w dziale Opera
TomeG2 napisał(a):

Witam.
Jak większość użytkowników Opery z entuzjazmem zainstalowałem v.9 na v.8.54. Pojawił się również problem - 9-tka nagminnie mi się 'wywalała' - musiałem ją z powrotem zastąpić 8.54-tką. Niestety pojawił się kolejny problem (i niestety obawiam się że nie ostatni) - żadna z wyszukiwarek mi nie działa, wyglada jakby nie było pliku 'search.ini', ale jednak jest :-/ - miałem kopię z v8.54. Niestety teraz (po instalacji v9 a potem na powrót 8.54) Opera v8.54 już nie widzi swojego 'starego' pliku sad. Np. pod prawym klawiszem powinienem mieć sziałającą opcję (gdy zaznaczę jakiś tekst na stronie) 'Szukaj' - ta opcja jest, ale nie działa. Jest też opcja 'Szukaj używając', ale jest wyszarzona! Równiez niestety nie działa wyszukiwanie z paska adresu (tego najbardziej mi brakuje). Wydawało mi się że coś jest 'nie teges' z search.ini (wiem o problemie version 6 i 8)- ale nie, to jest idealna kopia (wcześniej działająca z v.8.54) i niestety nic z tego. Ale mam nadzieję że to coś małego i potraficie mi pomóc w przywróceniu funkcjonalności świetnych wyszukiwarek w Operze.
Teraz używam 8.54 bez wyszukiwarek, chciałbym 9-tke, ale niestety wywala mi się - więc prosze, może wiecie co jest problemem niekompatybilnosci po reinstalacji???
-0-
TomeG

szyk napisał(a):

Stawiam na to, że stary plik search.ini nie skopiowałeś do katalogu z profilem (lokalizacja: Pomoc->O Operze) i dlatego pozostal w nim search.ini z "dziewiątki". Dla tego pliku w Operze 8.54 mam podobne objawy (wyszukiwarki jednak mi działają, choć nie ma ich nazw; opcja "Szukaj używając" jest wyszarzona).

TomeG2 napisał(a):

Niestety to nie to, search.ini byl dobrze skopiowany, do odpowiedniego katalogu w \Documents and Settings\.itd. - tyle to jeszcze wiem o Operze smile. Boje się, że Opera 9 coś zostawiła w ktorymś z plików konfiguracyjnych, jakiś wpis, i terach jest problem - ale nei wiem co???
Any help???
-0-
TomeG

Win11 napisał(a):

Mam dokładnie ten sam problem zainstalowałem 9 ale ma zbyt dużo błędów wydanie tej wersji jako finalnej było dużym błędem więc wróciłem do wersji 8.54 ale nie działa wyszukiwarka, próbowałem także skopiować stary plik search.ini i nic z tego zna ktoś może jakieś rozwiązanie???

Ryszard napisał(a):

[Version]
File version=8
?

marekzegarek napisał(a):

Podłączę się do tego tematu.

Sprawa poważna, bo straciłem wszystkie ustawienia (głownie chodzi mi o kontakty i maile!!!!!) po uaktualnieniu do nowej wersji.

Jak przywrócić poprzednie ustawienia a przede wszystkim w/w elementy.

ps. problem rozwiązany dzięki tej stronie: http://mojaopera.9g.pl/wiki/Opera_9_-_pomoc

szyk napisał(a):

Originally posted by Win11:

Mam dokładnie ten sam problem


A w Preferencje->Zaawansowane->Wyszukiwanie pojawiają się wyszukiwarki i słowa kluczowe?

TomeG2 napisał(a):

Witam, trochę ruszył temat ale niestety nadal nic sad

Do szyk'a:
Niestety nie mam NICZEGO w oknie w menu Preferencje->Zaawansowane->Wyszukiwanie sad sad sad.

Do Ryszard'a:
Jak juz wczesniej wspomnialem wiem o numerze wersji - zmieniałem na wszystkie możliwe sposoby (4, 6, 8) ale niestety nie pomoglo. Usunalem nawet search.ini, liczac, ze Opera sama go stworzy - ale nic z tego, nie stworzyla i nadal nie bylo wyszukiwarek - tak jakby gdzieś potrzeba 'posiadania' pliku search.ini byla 'wyzerowana' w ktorymś z plikw konfiguracyjnych.

Ale teraz mi przyszlo cos do glowy - mało prawdopodonne (patrz poprzednie zdanie), ale może problemem jest kodowanie znaków??? Edycję search.ini wykonywałem Notatnikiem - gdzieś czytałem, że niektóre pliki muszą być kodowane UTF-8, ale nie wiem czy search.ini też??? confused
Any more Help???

szyk napisał(a):

Może spróbuj powtórnie zainstalować Operę 8.54 do tego samego katalogu.

Originally posted by TomeG2:

search.ini byl dobrze skopiowany, do odpowiedniego katalogu w \Documents and Settings\.itd


Objawy są jednak takie, jakby nie był dobrze skopiowany, jeśli masz katalog profile w katalogu głównym Opery, to skopiuj do niego search.ini, jeśłi powyższa rada nie pomoże.

Originally posted by TomeG2:

Edycję search.ini wykonywałem Notatnikiem - gdzieś czytałem, że niektóre pliki muszą być kodowane UTF-8, ale nie wiem czy search.ini też???


Też, ale to nie powinno mieć wpływu na takie działanie Opery.

TomeG napisał(a):

szyk, dzieki za odpowiedz.
Niestety, nie mam katalogu profile w kat. głownym Opery, jedynie w
'C:\Documents and Settings\TomeG\Dane aplikacji\Opera\Opera\profile' - no i tak powinno być bo mam jeszcze kilkoro innych uzytkowników... To mi nasunęło myśl - sprawdzę jak to u nich wygląda wink [mam prawa admina przecież nie? tylko nikomu nie mówcie... angel . Heh, niestety u innych, wyszukiwarki tez nie działają - o co tu chodzi???
A Operę już przecież instalowalem sad. Ale niech Ci bedzie..., usunę najpierw search.ini, zobaczymy czy utworzy nowy... Po instalacji niestety to samo, teraz NIE MAM żadnego pliku search.ini i 'nie ma problemu' dla Opery sad. Gdzie to moze siedzieć?

szyk napisał(a):

Skoro tak jest na wszystkich kontach, to przenieś gdzieś całą zawartość katalogu głównego Opery i zainstaluj ją w to samo miejsce.

TomeG2 napisał(a):

Witam, mam nadzieję, że po tej przerwie ktoś jednak jeszcze mi odpisze. Wiec szyk, zainstalowałem w tej samej lokalizacji uprzednio przenoszac poprzednią gdzie indziej. I jest OK!!! I zainstalowałem 9-tke, bo okazało się, że te jej zwisy o których pisałem wcześniej wynikały z niekompatybilnych skryptów java- wywaliłem i 9-tka działa... Ale żeby nie było za różowo - jednak nie do końca, wyszukiwarki są, ale nie działają mi nowe opcje Opery 9 (blokowanie zawartości itp.). Wcześniej czytałem, że to związane jest ze zmienionym menu, gdy używam jakiegoś swojego, zmodyfikowanego. I tak było rzeczywiście w 8.54. Więc chcę w 9-tce wrócić do pierwotnego: Preferencje/Zaawansowane/Paski narzedzi/Konfiguracja pasków narzędzi - ale mam tam 3 konfiguracje: Opera Standard, Opera Standard (zmodyfikowana) i ponownie(!) Opera Standard (zmodyfikowana). I nie można ich wybierać, tylko usuwać - to raczej bzdurne, nie? Tak więc nawet gdy usunę obie konfiguracje zmodyfikowane i zostaje sama Opera Standard, to po ponownym uruchomieniu znowu mam to co na początku - 3 konfiguracje j.w. z wybraną Opera Standard (zmodyfikowana). Co z tym zrobić???

Szyk, na marginesie, dzięki za genialny, acz prosty pomysł z przenieniesieniem pierwotnej zawartości zainstalowaniem i od nowa Opery w tym samym katalogu - THX.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by TomeG2:

Co z tym zrobić???

Odwiedzić z poziomu WINexploratora katalog .....profile/menu i wszystko przenieść w inne miejsce. Powinieneś tam znaleźć dwa pliki. Możesz też nie przenosić ale Notatnikiem zmodyfikować im linijki
Name=tu coś swojego wpisz
i potem z poziomu Opery zobaczysz który jest który.

TomeG2 napisał(a):

Ryszard, to o czym piszesz dotyczy menu, a ja mam problem z Konfiguracją pasków narzędzi!! Problem cały czas jest, wyrzucenie wszystkiego (w tym wypadku: standard_toolbar (1).ini i standard_toolbar (2).ini) nic nie dało, został utworzony ponownie standard_toolbar (2).ini, a w Operze mam w tej chwili: Opera Standard i Opera Standard (Zmodyfikowana) - wybrana. I NIE MOGĘ wybrać Opera Standard!!! W H Y ??? HELP ???

Ryszard napisał(a):

Originally posted by TomeG2:

wyszukiwarki są, ale nie działają mi nowe opcje Opery 9 (blokowanie zawartości itp.). Wcześniej czytałem, że to związane jest ze zmienionym menu, gdy używam jakiegoś swojego, zmodyfikowanego


Originally posted by TomeG2:

Ryszard, to o czym piszesz dotyczy menu, a ja mam problem z Konfiguracją pasków narzędzi!!

To w końcu z czym masz problem?

Originally posted by TomeG2:

a w Operze mam w tej chwili: Opera Standard i Opera Standard (Zmodyfikowana) - wybrana. I NIE MOGĘ wybrać Opera Standard!!! W H Y ???

Bo Opera tak ma. W okienku preferencji widzisz Opera Standard (czyli plik ) i swój plik konfiguracyjny - automatycznie tworzony przez Operę w katalogu profilu i nazywany (też automatycznie) "Opera Standard (Zmodyfikowana)". Plik ten ma zaraz po utworzeniu i zamknieciu Opery zawartość
Opera Preferences version 2.1
; Do not edit this file while Opera is running
; This file is stored in UTF-8 encoding

[INFO]
NAME=Opera Standard (Zmodyfikowana)

[Hotlist Panel Selector.content]
Bookmarks, 0
Mail, 1
Contacts, 2
Widgets, 3
Notes, 4
Transfers, 5
History, 6
Links, 8
 
i tyle. Reszta pojawi się po wprowadzeniu z poziomu Opery zmian w zawartości pasków. Dobrze że ten plik się tworzy, bo bywali tacy którym się nie tworzył

TomeG napisał(a):

OK, dzięki za wszystko. Poradziłem sobie w inny sposób, po prostu zainstalowałem całą Opere 9 od nowa i powrzucałem/pozamieniałem tylko search.ini, opera.adr, contacts.adr i wand.dat. Reszta wychodzi w praniu.
A tak na marginesie Ryszardzie, problemów z nową Operą mam wiele wink. Z tamtymi, dzięki Wam i sobie, poradziłem sobie. Teraz największy problem to bugi Opery - zgłoszę je gdzie trzeba, ale tutaj już dla formalności je opisze:
1. Do ściągania plików używam ReGeta Deluxe 4.2 - na stronie producenta jest wtyczka do Opery (niestety nie najnowsza (wydana gdy wychodziła Opera 6) - i właśnie z tą wtyczką i nową Operą mam problem. W 8.54 wtyczka działała dość dobrze (czasami .exe nie były przechwytywane - ale to raczej dlatego, że miały 'sygnatury' plików DOSowych), ale teraz pod 9-tka niestety nic nie działa. Kiedy wymuszę ściąganie danego pliku poprzez ten plugin i klikam OK cała Opera mi się 'wywala' sad (znika, trzeba ją uruchomić od nowa). Pozostaje mi tylko ściąganie poprzez Operę - przypominam, z 8.54 działało.
2. Niektóre strony powodują taką samą rekcję Opery (czyli 'wywalenie' się przeglądarki, nie wiem jak to nazwać - samo-zamknięcie (?)).
W każdym razie dzieki do do napisania wink.
-0-
TomeG

Ryszard napisał(a):

ad2. tu nic nie podpowiem, mogę tylko sprawdzić konkretny adres i potwierdzić/niepotwierdzić wywalenie;

ad1. nie instaluję wtyczek i dzięki temu u mnie przełącznik "Włącz obsługę wtyczek" może się nazywać "Włącz otwieranie flaschek", do niedawna "automatyzowałem" sobie ściąganie przy pomocy windowsowych skrótów klawiaturowych, aż w końcu powstało http://www.testopery.terramail.pl/integra.html (sposób działa też w Operze 9) może jak zmienisz w podanym tam pliku konfiguracyjnym ścieżkę

C:/Program Files/fdm/fdm.exe
na prowadzącą do Twojego ReGet to obejdziesz się bez wtyczki? Może trzeba będzię nieco zmodyfikować polecenie np. na
Copy & Execute program, "ścieżka do pliku" ,"%c"

TomeG napisał(a):

Ryszard, dzieki za info odnośnie managera plików, bedę próbował. CU

rcube napisał(a):

@TomeG: To jak ? Udalo Ci sie przywrocic Szybkie Wyszukiwanie w Operce 8.54 ?? Bo troche tak piszesz i mieszasz 9 i 8.54 ze sie polapac nie moge sad


Pozdr.

TomeG napisał(a):

Sorry za przerwe, czesto wyjezdzam i nie mam wtedy czasu na forum, odpisuje gdy jestem w domu.
Wiec tak sprawa wyglada: Mam teraz Opere 9.02 (czyli betę), wyszukiwarki dzialają gdy zainstalowalem na czysto Operę i dolozylem search.ini z 8-mki (zmieniajac tylko 'File Version=' z 6 na 8) - wczesniej z jakichs powodow nie udawalo mi sie ich uruchomic (i nadal nie wiem dlaczego).
Sciaganie ReGetem nadal nie dziala tak jak bym chcial (czyli zeby, gdy klikam LMB na dany plik .rar, .zip itp., uruchamial mi sie ReGet (tak mialem w 8-ce). Ale udalo mi sie poedytowac plik menu.ini i mam dzialające chociaz pod prawym klawiszem 'Ściagnij ReGetem'. To tyle, teraz zauwazylem bug dot. sesji zapisanych w 8-mce. W 9-tce otwiera sie naraz zamiast 1 Opery z daną sesją, kilka Oper z róznymi kolejnymi sesjami - why? - nie wiem. To tyle, dzieki za zainteresowanie wink
-0-
TomeG

szyk napisał(a):

Originally posted by TomeG:

Sciaganie ReGetem nadal nie dziala tak jak bym chcial (czyli zeby, gdy klikam LMB na dany plik .rar, .zip itp., uruchamial mi sie ReGet (tak mialem w 8-ce).


Preferencje->Zaawansowane->Pobieranie, odznacz "Ukryj typy...", użyj filtra i dla danych typów plików wybierz Użyj wtyczki->Reget Opera Plugin (powinieneś mieć we wtyczkach plik regetpl.dll: opera:plugins).
Opera przestała Ci się wywalać? Jeśli nie, to zainstaluj nowsze stabilne stery do karty graficznej (lub przeinstaluj obecne).

Originally posted by TomeG:

W 9-tce otwiera sie naraz zamiast 1 Opery z daną sesją, kilka Oper z róznymi kolejnymi sesjami - why?


Menu Plik->Sesje->Menedżer sesji i zaznacz "Otwórz strony w bieżącym oknie".