Opera zostaje w procesach

w dziale Opera
Felix99 napisał(a):

Otóż Opera 9 po wyłączeniu zostaje w procesach, pierwszy raz się z takim problemem spotykam (we wcześniejszyh wersjach tak nie było oczywiście), nie moge nawet włączyć Explorera, dopiero po Ctrl + Alt + Del i Zakończ zadanie można. Chyba czas z powrotem wrócić do 8.54 sad Ktoś tak ma?

EDIT

Po wyłączeniu jej:

op1.png

Po 30 sekundach od wyłączenia:

1op.png

Po ok. 1 minucie już jej nie ma wogóle

giffen napisał(a):

No ja mam podobnie, wprawdzie nie wypisuje mi że program nie odpowiada ale wyłączyć normalnie się go nie da. Raz czy dwa zadziałało kliknięcie prawym przyciskiem na ikonce opery i zadanie "zakończ CTRL + Q" ale w większości prób opera się nie wyłącza.

Felix99 napisał(a):

Także narazie wróciłem do 8.54 smile (mam nadzieję,że narazie dopóki się coś nie zmieni). Przeczekam sobie tą wersję i poczekam aż wydadzą poważniejszą (bez błędów), bo to co zrobili poprostu brak słów. Zobaczymy co będzie dalej, mam nadzieję, że nie zmuszą mnie do powrotu do IE albo FF. Jestem zawiedziony (nie chcę nikogo obrazić oczywiście)

golew napisał(a):

Originally posted by Felix99:

mam nadzieję, że nie zmuszą mnie do powrotu do IE albo FF.


A czy do tej pory z 8.5x byłeś zadowolony? Jeśli tak, to czemu miałbyś wracać do IE lub FF?

Felix99 napisał(a):

No fakt, będę siedział cały czas na 8.5x

EDIT

Normalnie tera chodzi jak rakieta (8.5x)

PeterCub napisał(a):

Ja mam od czasu przesiadki na bete 9 i dalszych problemy z zamknięciem Opery. Pamięć RAM opróżnia się do jakiegoś momentu, a potem zostaje na jakimś poziomie i pozostaje mi tylko zabić proces. Jeśli tego nie zrobię, będę miał kilka Oper otwartych w procesach )po kolejnym uruchomieniu przeglądarki), mimo, że to ta sama wersja. Ale już się przyzwyczaiłem wink Aha, problem z "normalnym" zamknięciem opery pojawia się jak Opera jest otwarta przez jakiś dłuższy czas, a nie, jak otwarta jest np. na chwilkę.

janbar napisał(a):

A sprobujcie z ustawieniem Automatic RAM ? W ustawieniach pamieci dla Opery.

Pozdrawiam,

janbar.smile)

Felix99 napisał(a):

Już nie zostaje w procesach smile Pomogła deinstalacja i instalacja na czysto.

PeterCub napisał(a):

Originally posted by janbar:

A sprobujcie z ustawieniem Automatic RAM ? W ustawieniach pamieci dla Opery.

Pozdrawiam,

janbar.smile)


Automatic mam od początku. Wszystkiego już próbowałem, Opera 9 Final nie jest nadinstalowywana. Pewnie coś nie tak z moim systemem, chodzi bez reinstalacji od chyba 1,5 roku.

szyk napisał(a):

Originally posted by RevPeter:

Automatic mam od początku.


No to sprawdź dla np. 20MB. smile

daroc napisał(a):

U mnie ten problem też czasami występuje. Teraz mam nadal wersję weekly (8493) i jakoś ten problem nie występuje. Trudno cokolwiek ustalać, jeśli problem występuje np. trzy - cztery razy w tygodniu... ale występuje.

Felix99 napisał(a):

Niestety z przykrościa musze stwierdzić, że problem powrócił sad Gdy opróżniłem pamięć podręczną już nie zostawała w procesach, zwolniłem także trochę miejsca na dysku, zobaczymy co będzie dalej. Także mi zżerała prawie 100% użycia procesora podczas ładowania stron i wtedy gdy zostaje w procesach, pousuwałem wszystkie wtyczki i zainstalowałem od nowa (tu coś o tym jest) i już nie zżera tyle

janbar napisał(a):

Opera zostaje w procesach, gdy musi sporo zapisac, a ma malo RAM-u. Wtedy trzeba usunac zawartosc cacheu i ustawic RAM na Automatic. Jesli jednak sa ograniczenia z powodu malej ilosci RAM-u w komputerze, to trzeba ograniczac wielkosc cache-u i RAM-u, i najlepiej oprozniac przy zamykaniu cache, co jednak tez spowoduje dluzsze zamykanie Opery.

Pozdrawiam,

janbar.smile)

Felix99 napisał(a):

Originally posted by janbar:

Opera zostaje w procesach, gdy musi sporo zapisac, a ma malo RAM-u. Wtedy trzeba usunac zawartosc cacheu i ustawic RAM na Automatic. Jesli jednak sa ograniczenia z powodu malej ilosci RAM-u w komputerze, to trzeba ograniczac wielkosc cache-u i RAM-u, i najlepiej oprozniac przy zamykaniu cache, co jednak tez spowoduje dluzsze zamykanie Opery.RAM mam ustawione od początku na Automatic, po opróżnieniu cacheu nie zostaje, ale po pewnym czasie korzystania dopiero, a RAM-u w komputerze mam 192MB

P.S Już nie mam Opery 9.0 odinstalowałem (mam 8.54, w której ten problem nie występuje)

belek napisał(a):

a mi opera 8509 po nocy zarla 98% procka... nie mialem tego juz od wielu bet... calkowicie czysta instalka i tylko cztery otwarte karty... moze 10tka bedzie dopracowana jesli nie wezma sie za obsluge css3 itd hehe wink