Skrót klawiszowy do zaznaczenia\wybrania linku url

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
Xeophyte napisał(a):

Witam.
Zna ktoś jakiś skrót klawiszowy do zaznaczenia\wybrania linku url inny niż shift + kursor kierunkowy?
Próbuję zrobić przydatny kombo-skrót do przeglądania wiadomości rss za pomocą jednego przycisku ale żadna kombinacja nie działa na zaznaczenie linku w oknie wiadomości.
Jakich wy używacie?

Medium napisał(a):

Ja tam używam myszy.

Xeophyte napisał(a):

Jak masz kilkadziesiat\set wiadomosci do przejrzenia to kazda otwierasz myszka? Jak przewijasz liste wiadomosci to wiesz na ktorej skonczylas poprzenia strone?

Medium napisał(a):

Nie subskrybuję tylu kanałów z taką olbrzymią ilością wiadomości. Problem może powstać, gdy wśród newsów są tylko jakieś krótkie zajawki. Moje newsy, to dłuższe artykuły, których zresztą nie czytam regularnie.

Originally posted by Xeophyte:

Jak przewijasz liste wiadomosci to wiesz na ktorej skonczylas poprzenia strone?

Lecę kolejno. Niektóre ciekawsze pozostawiam jako przeczytane na jakiś czas, większość usuwam.

Xeophyte napisał(a):

Ja właśnie chcę tak zrobić żeby lecieć kolejno ale za pomocą klawiatury. Jednym skrótem klawiszowym chciałem zastąpić akcje (już po wybraniu danej wiadomości): przerzucenie skupienia na treść wiadomości > wybranie\zaznaczenie pierwszego lub ostatniego linku > otwarcie go na karcie w tle > zaznaczenie następnej wiadomości na liście. Właśnie po to żeby co chwile nie klikać myszką w różnych miejscach.

Medium napisał(a):

Originally posted by Xeophyte:

Ja właśnie chcę tak zrobić żeby lecieć kolejno ale za pomocą klawiatury.


Wydaje mi się, że była o tym mowa na forum 2-3 lata temu. Próbowałeś szukać?

Saskatchewan napisał(a):

Była mowa, a nawet chyba i całkiem niedawno się wątek powtórzył. Pisałem kiedyś o:

Focus page & Go to end & Navigate up & Open link in background page & Focus address field & Mark as read
(z ewentualnymi Delay,## w niektórych miejscach) które działa pięknie jeżeli podgląd wiadomości ma pasek przewijania, a w przeciwnym razie, niestety, akcja Go to page przewija listę wiadomości. To oznacza, że do krótkich wiadomości trzeba by stosować
Focus page & Navigate up & Open link in background page & Focus address field & Mark as read


Teraz jednak postanowiłem pokombinować z czymś innym. Możesz zostać beta-testerem takiego kombosa wink:
Focus page & Scroll Down,1000 & Delay,500 & Navigate up & Open link in background page & Focus address field & Mark as read & Select next unread
Opóźnienie w delayu powinno być możliwie duże, bo jeśli strona się nie przewinie do końca zanim zostanie wywołana akcja Navigate Up, to otworzy ci się „losowy” odnośnik znajdujący się w treści wiadomości.

Xeophyte napisał(a):

Trzecia propozycja działa jak na razie najlepiej. Działa tak jak powinno prawie ze wszystkimi moimi 15 kanałami. Zmieniłem sobie 2 rzeczy pod swój gust:

Focus page & Scroll Down,1000 & Delay,500 & Navigate up & Open link in background page & Scroll up,1000 & Focus address field & Mark as read

Jeden kanał http://interfacelift.com/wallpaper/rss/index.xml nie działa całkowicie - tylko są zaznaczane obrazki zamiast linka do artykułu (aczkolwiek kliknięty obrazek gdyby był kliknięty również powinien otworzyć tę stronę).
W innym kanale http://feeds.feedburner.com/planetaopery jedna z wiadomości ("Hubert Gajewski: Alior Sync: nowoczesny bank z fatalnym systemem transakcyjnym") jest tak długa, że za pierwszym czy drugim razem otwierany jest poprawnie ostatni link, natomiast powtórne uruchomienie skrótu otwiera już 3 link od końca, i tak nieregularnie raz ostatni raz 3 od końca. Nie pomaga na to zwiększenie scrolla do 1500 i delaya do 1000.
Mam nadzieję, że tymi informacjami jakoś pomogę ulepszyć skrót smile

Saskatchewan napisał(a):

Jeśli chodzi o ten pierwszy kanał, to na taki przypadek można zmodyfikować plik CSS wyświetlający wiadomość. W podkatalogu „styles” katalogu instalacyjnego Opery, w pliku feed.css można dodać:

clear:both;
dla ul.feedEntryAlternateLinks (takiej zmiany trzeba by dokonywać po każdej aktualizacji Opery). Dzięki temu odnośnik do pełnego tekstu będzie zawsze poniżej ewentualnych obrazków.

Na to drugie na razie nie mam pomysłu.

Saskatchewan napisał(a):

Hm… A czemu ten wątek jest w „Po godzinach”?

Xeophyte napisał(a):

Dlatego, że uznałem temat za zbyt błahy żeby zajmować nim miejsce działów główniejszych.
Ale rzeczywiście teraz mógłby zostać przeniesiony do 4 lub 5 działu.