Problem z dźwiękiem 5.1 na Operze 12

w dziale Opera
kewinpol napisał(a):

Witam, mam problem z dźwiękiem 5.1 na Operze 12. Problem polega na tym, że jak włączam jakiś filmik na operze 12 np. YouTube,wrzuta to nie leci on z wszystkich głośników. W komputerze mam włączone wymuszenie dźwięku 5.1 i jak np. puszę mp3 na winampie to leci na 5.1. Problem ten nie występuje na IE9. Ten sam filmik odtworzony na Youtube na IE 9 leci na 5.1 a na Operze 12 nie lecie. Co może być problemem? Jakaś wtyczka?

Medium napisał(a):

Originally posted by kewinpol:

Jakaś wtyczka?

Flash. Może masz inną wersję Flasha dla IE i alternatywnych przeglądarek. Zrób w jednej i drugiej przeglądarce prawoklik na elemencie Flash i przeczytaj wersję.

kewinpol napisał(a):

Na IE flash jest w wersji 11.2.202 na Operze jest w wersji 11.3.300. Jak to teraz rozwiązać odinstalować flasha z opery i zainstalować tego co jest na IE czy jak?

Medium napisał(a):

Flash w wersji 11.3 obsługuje kamerkę, ten poprzedni, 11.2 nie, ale może lepiej sobie radzi z Twoim ustawieniem dźwięku. W każdym razie ta różnica może tłumaczyć, że w Operze jest inaczej, niż w IE.
Możesz odinstalować w systemie Flash i instalować ponownie wg tego wątku, albo aktualny. Ale pamiętaj, że Flash dla IE i alternatywnych instaluje się osobno.
Jak będzie ta sama wersja Flasha, przynajmniej dowiemy się, co jest przyczyną.

kewinpol napisał(a):

Wielkie dzięki Medium, problemem był jednak Flash. Po zainstalowaniu wersji 11.2.202 na Operze problem zniknął. Temat do zamknięcia.

Medium napisał(a):

No to się razem czegoś nauczyliśmy smile