czcionka opera 9.0

w dziale Opera
koolzoli1 napisał(a):

1. mam zapytanie jakie sa domyslne czcionki w narzedzia-prefernecje-zaawansowane-czcionki w 2 pierwszych opcjach (interfesj uzytkownika...)

2. co to za bład AppName: opera.exe AppVer: 9.0.8501.0 ModName: kernel32.dll
ModVer: 5.1.2600.2180 Offset: 000097d2


3. czemu podczas zmiany thema na "niestandardowy" przez program Style XP czcionka w paskach zamienia sie na bardzo dziwaczna, jakies duze litery, ż jakies smieszne, tak samo ę.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by koolzoli1:

1. mam zapytanie jakie sa domyslne czcionki w narzedzia-prefernecje-zaawansowane-czcionki w 2 pierwszych opcjach (interfesj uzytkownika...)

Tam domyślne są domyślne czcionki wink
Przesuwasz listę czcionek dla danej pozycji do samej góry i widzisz tam pierwszą pozycję o nazwie (Domyślne). Dla wyświetlania i edycji wiadomości domyślnie ustawiana tam jest taka sama czcionka jaką masz w Operze wybraną dla Formularze: wielowierszowe pola tekstowe.
Pozostałe pozycje Interfesj uzytkownika - na pewno czcionki ustawione w Win aplet Ekran. Ale które są które? W Win98 domyślną czcionką menu jest windowsowska czcionka menu, a pozostałe - te ustawione pod "Okno komunikatu" Resztę możesz ewentualnie sprawdzić podglądając http://www.testopery.terramail.pl/754/cz7o.html

Originally posted by koolzoli1:

2. co to za bład AppName: opera.exe AppVer: 9.0.8501.0 ModName: kernel32.dllModVer: 5.1.2600.2180 Offset: 000097d2

Gdzie zobaczyłeś taki błąd? Czyżby oglądana strona zgłupiała na widok Opery?

Originally posted by koolzoli1:

czcionka w paskach zamienia sie na bardzo dziwaczna, jakies duze litery, ż jakies smieszne, tak samo ę

Prawdopodobnie problem przesunięć - użyty schemat używa starych czcionek - bez podawanej w nowoczesny sposób informacji o PLznakach. Opera uznaje, że ta czcionka nie ma znaków narodowych i używa znaków z zestawu wybranego na prefernecje-zaawansowane-czcionki [Czcionki międzynarodowe...]

Smy napisał(a):

Pisalem juz o tym w topicu odnosnie StyleXP. Tez uzywam tego packa i bardzo lubie standardowy styl Panther [bodajrze z Os Xa] ktory niestety wraz z Opera 9 wyglada dosc kiepsko - czcionki sa wielkie, PL litery tak jak wspomniales odstaja od reszty. W wersji 8.54 bylo duzo lepiej.