Kolejny, nieszczęsny post o Operze

w dziale Po godzinach
Zaufany napisał(a):

Napisałem pewien post o Operze. Oczywiście napisałem o Operze z takiej perspektywy, z której wygląda na zdecydowanie lepszą przeglądarkę niż Firefox. Opis dotyczył bowiem programów świeżo po instalacji, czyli nie uwzględniłem rozszerzeń Firefoksa. Ale czego można się spodziewać po zwolenniku Opery? Napisałem specjalnie przed porównaniem, że nie uwzględniam rozszerzeń. Cóż, Opera też ma swoje rozszerzenia, o czym też napisałem.

W trakcie dyskusji doszedłem jednak do wniosku, że kilka punktów powinienem poprawić. Ostatecznie też dodałem kolumnę z Firefoksem z rozszerzeniami.

Teraz pytanie. Czy to ja zbyt agresywnie atakowałem zwolenników Firefoksa, czy też może to tylko oni tak się poczuli i odpowiedzieli agresją?

Ryszard napisał(a):

Gdzie można przeczytać ten "post" i czego od nas oczekujesz?

Zaufany napisał(a):

Zapomniałem o linku...
http://my.opera.com/Big_Z/blog/show.dml/317188

archetwist napisał(a):

marcoosa to sobie odpuść. On tak ma wink .

zielski napisał(a):

Originally posted by archetwist:

marcoosa to sobie odpuść. On tak ma wink .Jak spora część "timu".
Ręce opadają. Cz ktoś z "naszych" zrobił sobie taką przewałkę po Fx ostatni jak zwolennicy czerwonejpandy po każdej dupereli w 9?
Słabo mi się zrobiło bo jestem użytkownikiem Fx od czasów phoenix. Najbardziej mnie wpienia to użalanie się nad Operą.

nunio napisał(a):

Originally posted by zielski:

Cz ktoś z "naszych" zrobił sobie taką przewałkę po FxWg firefoksowcow caly czas tak sie dzieje. Ciagle o tym mowia, tylko jakos nigdy dowodow nie podaja.

archetwist napisał(a):

Originally posted by zielski:

Jak spora część "timu".


Mnie się najbardziej rzuca w oczy marcoos. Bloga zresztą prowadzi w podobnym tonie wink .

Originally posted by zielski:

Cz ktoś z "naszych" zrobił sobie taką przewałkę po Fx ostatni jak zwolennicy czerwonejpandy po każdej dupereli w 9?


Ja się z czymś takim nie spotkałem. W ogóle wydaje mi się, że firefoksowcy są bardziej skupieni na Operze, niż my na Firefoksie. Gdy wypowiadałem się przeciw nowej ikonce RSS, to odebrali to jako atak na ich ulubioną przeglądarkę, a przecież jaka ikona jest w Firefoksie, to mnie zupełnie nie interesowało.

Originally posted by zielski:

Najbardziej mnie wpienia to użalanie się nad Operą.


Ja się już przyzwyczaiłem przeglądając blog quirisa wink .

Originally posted by nunio:

Wg firefoksowcow caly czas tak sie dzieje. Ciagle o tym mowia, tylko jakos nigdy dowodow nie podaja.


Bo oni jako "przewałki" odbierają każdą wypowiedź wyrażającą opinię, że coś jest lepsze w Operze niż w Firefoksie. Z drugiej strony część wypowiedzi operowiczów zachacza o trolizm, ale wydaje mi się, że trochę trolowania jest nie do uniknięcia.

P.S. Przeglądnąłem teraz z ciekawości "techblog" marcoosa i:

http://marcoos.wordpress.com/2006/06/21/sztukowanie-a-e/
http://marcoos.wordpress.com/2006/06/21/quolity-ashuranse/
http://marcoos.wordpress.com/2006/06/19/opera-9-instalacja-i-pierwsze-uruchomienie/

Bez komentarza. No luv 4 marcoos wink

zielski napisał(a):

Originally posted by archetwist:

Bo oni jako "przewałki" odbierają każdą wypowiedź wyrażającą opinię, że coś jest lepsze w Operze niż w Firefoksie.Bywa że nie lepsze, a różne.
Ja i tak jestem zwolennikiem tego by nie dokonywać porównań całych przeglądarek. Miast tego wprowadzac porównania pewnych rozwiązań.

A co mi tam. Opera to nie przeglądarka, a cały zestaw narzędzi.
BTW. Ciekaw jestem czy po wydaniu Flocka skończy się psioczenie na gotowe elementy w przeglądarce i spowodowane tym zwiększanie się ilości opcji.

Originally posted by archetwist:

Z drugiej strony część wypowiedzi operowiczów zachacza o trolizm,Zgadzam się.

Originally posted by archetwist:

ale wydaje mi się, że trochę trolowania jest nie do uniknięcia.Czasem.

nunio napisał(a):

Tutaj gandalf nazywa tworcow Opery ignorantami i dodatkowo diagnozuje ich stan psychiczny (frustracja, nadmierna podejrzliwosc). A jeszcze kilka dni temu twierdzil, ze dla niego obrazliwe jest uzywanie okreslenia "amatorszczyzna" i grozil mi pojedynkiem.

On - mozillowy prominent - bez mrugniecia okiem rzuca inwektywy na konkurencje, a jednoczesnie oburza sie, ze ja - szary zuczek - smiem mu cos zarzucic. Histeria i tyle.

archetwist napisał(a):

Originally posted by zielski:

Originally posted by archetwist:

Bo oni jako "przewałki" odbierają każdą wypowiedź wyrażającą opinię, że coś jest lepsze w Operze niż w Firefoksie.


Bywa że nie lepsze, a różne.


Bywa, ale nie wierzę w kompletną neutralność. Bywa, że różne, ale bywa też, że lepsze i nic strasznego nie powinno się stać jeśli powiem co za takie uważam.

Originally posted by zielski:

Originally posted by archetwist:

ale wydaje mi się, że trochę trolowania jest nie do uniknięcia.


Czasem.


Miałem na myśli to, że chęć udowodnienia (niektórych) swoich racji jest rzeczą ludzką wink . Tylko niedobrze, gdy się to przeradza w taką krucjatę, którą prowadzi między innymi ten, którego imienia nie będę już wymieniał wink .

zielski napisał(a):

Originally posted by archetwist:

Bywa, ale nie wierzę w kompletną neutralność. Bywa, że różne, ale bywa też, że lepsze i nic strasznego nie powinno się stać jeśli powiem co za takie uważam.


smile Bo czegoś takiego jak neutralność nie ma.
Mówię tylko, że dla kogoś te nagłówki RSS w Fx moga być dobre, a dla innego Czytnik RSS/Atom w Operze lepszy. Ale pomyłka jest IMO nazywać live bookmarks czytnikiem RSS.

Mnie trzeba multitoola, a nie scyzoryka.
Tą są dwa różne narzędzia, tak jak Opera i Fx.

zwierz napisał(a):

Ej, gdzie Wasze poczucie humoru? ;-)

marcoos napisał(a):

No luv 4 marcoos - i dobrze, wcale nie chcę waszej luv. smile

Ale panowie, tamte 2* posty na blogu to była żartobliwa uszczypliwość. Przykro mi, że nie chwytacie żartów i stajecie się w pewnym sensie przeglądarkowymi moherowymi beretami. Moherowe berety obraża każde użycie symbolu religijnego w nieortodoksyjnym kontekście, Was boli każdy żarcik z Opery. "Dajcie se na luz", to jest tylko program, a nie bóg. smile

To, że nie chcę Waszej luv, nie znaczy że cierpię na operofobię. Wprost przeciwnie, lubię tą przeglądarkę, używam często Opery Mini. Problem leży w Waszym parareligijnym podejściu. Zastanówcie się. smile

*) dwa, nie trzy; "sztukowanie ąę" to była prośba o pomoc w stylu "Dear Lazyweb". Jeśli to też Was uraża, to jest gorzej, niż myślałem... ;-)

(Taki mały drobiazg: popatrzcie na informacje z lewej strony - jestem na tym forum dłużej, niż Wy wszyscy ;-))

adas napisał(a):

Originally posted by marcoos:

Ale panowie, tamte 2* posty na blogu to była żartobliwa uszczypliwość.


p wink

Ja tam przeżyję... No i miałem radochę jak proponowano tobie stworzenie loga dla mojej opery wink

archetwist napisał(a):

Originally posted by marcoos:

No luv 4 marcoos - i dobrze, wcale nie chcę waszej luv. smile


Tak tylko teraz mówisz, żeby Ci było mniej przykro wink

Originally posted by marcoos:

Przykro mi, że nie chwytacie żartów


Dobry żart tynfa wart wink .

Originally posted by marcoos:

i stajecie się w pewnym sensie przeglądarkowymi moherowymi beretami. Moherowe berety obraża każde użycie symbolu religijnego w nieortodoksyjnym kontekście, Was boli każdy żarcik z Opery. "Dajcie se na luz", to jest tylko program, a nie bóg. smile


"Moherowe berety" to jeden z największych bzdetów dziesięciolecia. Ale mniejsza z tym... Jakoś ciągle widzę Twoje zielonoberetowe desanty złośliwości wymierzone w Operę. Czy ja się osobiście obraziłem? Gdyby tak było, to bym Ci wcześniej coś odpisał, a tego nie zrobiłem smile .

Originally posted by marcoos:

Taki mały drobiazg: popatrzcie na informacje z lewej strony - jestem na tym forum dłużej, niż Wy wszyscy ;-)


Ale nie razem wzięci wink .

andol napisał(a):

Originally posted by marcoos:

(Taki mały drobiazg: popatrzcie na informacje z lewej strony - jestem na tym forum dłużej, niż Wy wszyscy ;-))Nie sądzę. Przy okazji - jeśli chcesz się licytować, to sprawdź mnie na formum mozillapl (i ewentualnie porównaj z innymi członkami AviaryPL). bigsmile

Zaufany napisał(a):

Doszedłem do wniosku, że wojna między posiadaczami Firefoksa a Opery jest faktem. Cóż, nie można się okłamywać. To normalne, że dwie przeglądarki walczą o swoje miejsce na rynku, tym bardziej, jeśli są adresowane do tej samej grupy docelowej. To, że Firefoks zdobył tak dużą popularność, nie rozwiązało wszystkich problemów ze zgodnością stron z Operą. Pojawiają się teraz strony zgodne z Firefoksem i MSIE. Trzeba więc reklamować Operę, a nie biernie się przyglądać, jak reklamowany jest tylko Firefox. Cóż, trzeba więc podkreślać zalety przeglądarki Opera nad pozostałymi przeglądarkami, tym nad Firefoksem.

quiris napisał(a):

Originally posted by Big_Z:

Doszedłem do wniosku, że wojna między posiadaczami Firefoksa a Opery jest faktem. Cóż, nie można się okłamywać. To normalne, że dwie przeglądarki walczą o swoje miejsce na rynku, tym bardziej, jeśli są adresowane do tej samej grupy docelowej.

Cieszę się, że nazwałeś sprawy po imieniu smile

Originally posted by Big_Z:

To, że Firefoks zdobył tak dużą popularność, nie rozwiązało wszystkich problemów ze zgodnością stron z Operą. Pojawiają się teraz strony zgodne z Firefoksem i MSIE.

Potwierdzam to wybitnie niekorzystne zjawisko.

Originally posted by Big_Z:

Trzeba więc reklamować Operę, a nie biernie się przyglądać, jak reklamowany jest tylko Firefox. Cóż, trzeba więc podkreślać zalety przeglądarki Opera nad pozostałymi przeglądarkami, tym nad Firefoksem.

A myślisz, że co ja i wielu innych użytkowników tu, i nie tylko tu robię? wink

Zaufany napisał(a):

Do tej pory myślałem, że ostra polemika dotyczy tylko pewnej, niewielkiej grupy osób. I że ja jestem jeszcze poza. Cóż, udowodniłem sobie, że jest inaczej. Cóż.