Opera12 -YouTube - CPU

w dziale Strony WWW w Operze
pgmost napisał(a):

Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi? Opera 12 i strona z np Wykop, JoeMonster z osadzonym filmem z Youtube, stary Athlon 2200+
- odpalam film i oba procesy opera i wrapper biorą łącznie 100% procesora (mniej więcej po połowie), jest przymulony komp, lekko desynchronizuje się głos z obrazem
-ten sam film bezpośrednio na YouTube zajmuje 50-70% procka (wyłącznie wrapper, opera.exe w zasadzie nic nie zajmuje)
No to czym to się różni że w pierwszym przypadku opera.exe używa procesor, a w drugim nie bo jednocześnie:
na stronie filmy-dokumenalne.pl gdzie też pełno filmów z YouTube to zjawisko nie występuje, procka zajmuje tylko wrapper, sama opera.exe nie

Oczywiście mowa o filmach w jakości 360 lub 480 px, żadne HD wiadomo wink

I czy naprawdę nikt nie uświadczył tego zjawiska nagłego kończenia się filmu YT w trakcie trwania? To mi występuje co najmniej raz na kilka oglądnięć - irytująco często i nie zależy od flasha!!

Nie mam siły do tej O12

Medium napisał(a):

Originally posted by pgmost:

I czy naprawdę nikt nie uświadczył tego zjawiska nagłego kończenia się filmu YT w trakcie trwania?

Kończenia nie, ale jeden z dłuższych filmów systematycznie zatrzymuje się w tym samym momencie. Trzeba troszkę przesunąć suwak playera, żeby poszedł dalej. Mogę nawet podlinkować, jak kogoś nie znudzę.

A przy osadzonych filmach mam zwyczaj przechodzić na YT...


pio-76 napisał(a):

Z opisanym, przez ciebie "zjawiskiem", mam do czynienia, od pewnego czasu, i na Operze 11.64, z tym, że nie występuje nadmierne obciążenie procesora. Obserwując pasek postępu ładowania filmu na YT, widać, że w pewnym momencie Opera przestaje buforować film, ot tak sobie, nie pobiera i już, co skutkuje zatrzymaniem wyświetlania. Pomaga jedynie wykonanie opisanej przez Medium, czynności, tj przesunięcie suwaka na playerze. Na Chrome toto nie występuje. Ot, taka kolejna przypadłość Opery..

pgmost napisał(a):

"Efekt Waldemara Pawlaka" na najnowszym flashu ustąpił czyli nie ma już cięcia dźwięku - i to tyle z dobrych wiadomości p (11.3.300.265)
@pio76
Na 11.64 też mi 100% CPU nie występuje tylko na 12 (zamienili opera.exe na opera.exe i wrapper.exe ale użycie procka obu procesów jest większe niestety w porównaniu do 11.64)

EdiT:
Co prawda flash głosu nie przycina ale teraz w zamian gubi sylaby a raczej pojedyncze głoski - czyli nadal źle (Opera i Firefox)