DOM L&S

w dziale Strony WWW w Operze
Zaufany napisał(a):

Jest sobie taki Document Object Model Level 3 Load and Save. Jest tego czegoś finalna specyfikacja. Jest tego czegoś nawet implementacja w Operze. Niestety na stosowny kurs nie trafiłem, a czytelność specyfikacji jest dość dyskusyjna. Może ktoś na owy kurs natrafił, czy też jestem sam zmuszony to rozszyfrować?

Nie interesuje mnie AJAX. Jest to stara technologia, która ma wiele problemów ze zgodnością ze standardami. Właśnie z tego powodu szukam dla niej standardowej alternatywy.

andol napisał(a):

Wpisanie w Google Document Object Model Level 3 Load and Save daje naprawdę sporo wyników. Nic tam nie znalazłeś? Nie chce mi się teraz tego czytać, ale na pierwszy rzut oka powinno Cię zainteresować: http://dev2dev.bea.com/pub/a/2006/02/load-save-dom.xml

grafio napisał(a):

A propos standardów, XMLHttpRequest kiedyś pewnie będzie rekomendacją W3C:
http://www.w3.org/TR/XMLHttpRequest/

Zaufany napisał(a):

Na wspomnianej stronie znalazłem niestety tylko informacje o DOM L&S dla Javy, a nie dla Java Script.

Jeśli chodzi o XMLHttpRequest, zobaczymy co z tego po standaryzacji wyjdzie. Na razie szansa, że stanie się to powszechnie akceptowanym standardem, jest bardzo niska. Internet Explorer zostanie ze swoim obiektem ActiveX, więc problemy ze zgodnością się nie skończą.

grafio napisał(a):

Z tego co wiem IE7 będzie obsługiwał XMLHttpRequest w ten sam sposób co inne przeglądarki. Poza tym to trochę dziwny argument, skoro DOM L&S obsługuje tylko Opera...

Zaufany napisał(a):

Łatwiej jest coś zaimplementować od zera, niż poprawiać to, co zostało zaimplementowane źle albo zbyt wcześnie. Problem z QuirksMode istnieje do dzisiaj.