Problemy z opera - uruchamianie stron menu start / przyciski w operze / problem z javą

w dziale Opera
Krzysiobal napisał(a):

Dzień dobry,
Jestem uzytkownikiem Windows98 i od kilku dni Opery 9.0 (przedtem uzywalem 8.54) jednak od momentu jej zainstalowania zaczęły mnie gnebic dwa problemy (od razu dodam, ze grzebanie w opcjach narzedzia >> preferencje >> programy >> skojarzenia) nie pomaga.

Otoz problem numer jeden - gdy wybieram z "menu start" opcje "uruchom" i wpisuje adres strony, to pojawia sie windowsowski komunikat "Nie można odnalezc pliku "http://TUTAJ ADRES STRONY"" (lub jego czesci)..>" po czym jednoczesnie uruchamia sie opera a w niej otwiera sie strona startowa.
Gdy mialem opere 8.54, po wpisaniu w 'uruchom' adresu strony i nacisnieciu entera, strona ladnie otwierala sie w operze

Problem numer dwa - gdy klikam na jakis link w mailu w outlook expresie to otwiera sie opera ze strona startowa, ale zakladka ze strona o adresie w kliknietym linku sie nie pojawia.

Problem numer trzy - jak zmienic ikony do stron na tym pasku (chodzi mi o te 'specyfikacje','upload maturalny', 'nonsensopedia')
[img]http://maiahi.t35.com/pasek.png

Problem numer cztery - gdy otwieram np. kurnik w operze albo jakies czaty, to dzialaja one strasznie wolno (gry z kurnika bardzo czesto sie zawieszaja). Gdy uruchamiam je w Internet Explorerze - wszystko dziala miodowo. Czy jest jakas rada? (domyslam sie ze problem lezy w javie, gdyz w operze dziala java firmy Sun, a w Iexplore - Microsoftu)

Bardzo bylbym wdzieczny za pomoc i zgory dziekuje smile

Krzysiobal

JaDo napisał(a):

ad.3 Znajdż ->Zakładki->opera6.adr. Zamknij Operę, otwórz plik. Ikonki zmienia się w linii:

ICONFILE=www.xxxx.com
Favikonki stron powinny siedzieć w katalogu \profile\images, czasami jednak są wysyłane ze złym mime i wtedy lądują w keszu. Jeżeli strona takowej nie posiada, to można dodać swoją. Żeby nie znikały podczas czyszczenia, trzeba im nadać atrybut Tylko do odczytu.

ad.4 domyslam sie ze problem lezy w javie, gdyz w operze dziala java firmy Sun, a w Iexplore - Microsoftu)

Java Suna działa również z IE. Można tą M$ odinstalować. Na XP kurnik chodzi bez zakłóceń, ale jesteś już drugą osobą , która ma z tym jakiś kłopot pod 98. Może jest tak, że te "sunjavki" są od którejś wersji jakoś optymalizowane pod 2k/xp ?. Bajdurzę, ale spróbowałbym wgrać starszą wersję (jakąś może 1.4) jeżeli masz 1.5_06-07.

Lub może te spowolnienia są spowodowane "mieleniem" apletów przez ogniościankę lub antyvira ?.

ad.1,ad.2 Tutaj nie mam pomysłu. Wygląda na tą samą przyczynę. Otwieranie z Uruchom u mnie działa. Jeżeli nie miałbyś ustawione w Programy->Szczegóły skojarzeń, to w ogóle nie powinna się odpalać Opera. Może Preferencje->Ogólne->Uruchamianie i np. Kontynuuj przerwaną sesję ?.

Stronę główną można sobie wyklikać - dwuklik na pasku kart (Pusta) + dwuklik w oknie= "0,5s" wink.

Startup_dialog , jak widać, jest o wiele więcej opcji uruchomieniowych niż w "standardzie".. Nie sprawdzałem jeszcze jak to działa w 9-ce. Może zaraz to uskutecznie.