Opóźnienie w stylach użytkownika

w dziale Aplikacje dla Opery
daroc napisał(a):

W katalogu profile/styles/user mam plik user.css (który włączam z menu view -> styles).
Jego zwartość to m.in. ten fragment:

google-pl *, #google-com * {line-height:120%}
HTML, BODY, DIV, P, TD, SPAN, PRE, TT {line-height:140%}

Mam zainstalowany bodyid.js. Problem jest taki, że gdy wyświetlana jest strona Google, czy to strona główna, czy z wynikami, pojawia się taki efekt, że na początku wyświetla się strona z line-height:140%, a dopiero po całkowitym jej załadowaniu wysokość wiersza zmniejsza się do 120%. Zmiana kolejności tych dwóch linijek nic nie zmienia. Co można tu poprawić, aby wysokość linijki była odpowiednia od samego początku?

daroc napisał(a):

Poradziłem sobie z tym problemem wrzucając line-height:140% do ogólnego my style sheet, a dla google mam osobny plik, który ustawiłem w preferencjach dla witryny.
Jeżeli jednak ktoś zna rozwiązanie, to chętnie przeczytam. Bo czasami przydaje się szybko przywrócić normalne ustawienia wysokości linii.

Sombria napisał(a):

Originally posted by daroc:

dla google mam osobny plik, który ustawiłem w preferencjach dla witryny.

Czyli używasz Opery 9? To po co ci ten staroć bodyid.js? Ten skrypt ustawia sygnaturkę dopiero po załadowaniu strony, stąd te opóźnienia. Rozwiązanie z preferencjami dla witryny jest wygodniejsze.

Originally posted by daroc:

czasami przydaje się szybko przywrócić normalne ustawienia wysokości linii.


Wystarczy utworzyć plik ze stylem:
HTML, BODY, DIV, P, TD, SPAN, PRE, TT {line-height:140%}
i zainstalować go tak jak "NoFlash" http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=37096 - wtedy możesz go włączać/wyłączać poprzez menu albo przycisk.

daroc napisał(a):

W Operze 9 wystarczy chyba wrzucić plik css do profile/styles/user, aby pojawił się on w menu view -> style. Bo przycisk to tylko wygodniejsza forma włączania/wyłączania stylu. Problem w tym, że ten styl ma większy priorytet niż ten w preferencjach dla witryny (co mi się wydaje trochę dziwne, ale może ma to inne zastosowania). Czyli jeśli mam 140% w moim user.css, który wybieram z menu (tudzież spod strzałki przy przycisku "show images"), a w preferencjach dla google.pl mam wybrany styl z ustawionym 110%, to i tak będę miał bardzo rozstrzelone wyniki na Googlach.
Chyba że by popróbować z !important, ale nie chcę wymuszać swoich wysokości linii - czasem autor strony pomyśli i dla lepszego wyglądu strony sam ustawi odpowiednie wysokości dla poszczególnych elementów.

Originally posted by Sombria:

Ten skrypt ustawia sygnaturkę dopiero po załadowaniu strony


Rzeczywiście, nie pomyślałem o tym. Swoją drogą osobiście przerabiam większość userJS, tak aby były wykonywane już podczas ładowania strony, np. w googleimages.js zrobiłem interval na 1000ms (po załadowaniu strony usuwam go).