Pobieranie samych nagłówków w poczcie

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
Cornolio napisał(a):

Cześć,

z tego co zauwazyłem m2 ma opcję pobierania samych nagłówkow w poczcie. Bardzo jest to przydatne np podczas połączeń przez komórkę. Wtedy powinienem zaznaczyć wiadomość którą chcę oglądnąć i m2 powinna ją ściągnąć na dysk. Niestety tak nie robi (zawsze ściąga wszystko na dysk). Czy to jest jakis błąd czy nie wląściwie interpretuję opcję? Z drugiej strony grupy dyskusyjne działają ok. tzn kiedy najadę na temat to dopiero wtedy się ściąga. W mojej nokii 9300 właśnie tak jest, ściągam nagłówki maili, ale jak chce to ściągam cała wiadomość i jest git. Jak zmusić operę do takiej pracy?

Opera 9.0 (8501)

pozdrawiam

szyk napisał(a):

Originally posted by Cornolio:

z tego co zauwazyłem m2 ma opcję pobierania samych nagłówkow w poczcie. Bardzo jest to przydatne np podczas połączeń przez komórkę. Wtedy powinienem zaznaczyć wiadomość którą chcę oglądnąć i m2 powinna ją ściągnąć na dysk. Niestety tak nie robi (zawsze ściąga wszystko na dysk). Czy to jest jakis błąd czy nie wląściwie interpretuję opcję?


Jeśli chodzi o Właściwości konta->Odbieranie->Pobierz treść wiadomości podczas sprawdzania, to w przypadku zwykłych kont pocztowych od dawien dawna (zawsze?) odznaczenie tej opcji nie powodowało ściągania samych nagłówków.

Cornolio napisał(a):

ale zgodzisz się ze mną, że właśnie tak powinno to działać. Podejrzewam, ze to jest stary bug ale nikt nie potrzebował tej opcji wcześniej

szyk napisał(a):

Originally posted by Cornolio:

ale zgodzisz się ze mną, że właśnie tak powinno to działać.


Tak. smile

Originally posted by Cornolio:

Podejrzewam, ze to jest stary bug ale nikt nie potrzebował tej opcji wcześniej


Było zgłaszane na liście życzeń: "download message body when checking". Bez efektu. Jak Ci się chce, to załóż nowy wątek lub dopisz się do któregoś starszego.

szpok napisał(a):

Originally posted by szyk:


Było zgłaszane na liście życzeń: "download message body when checking". Bez efektu. Jak Ci się chce, to załóż nowy wątek lub dopisz się do któregoś starszego.Ja również się podpisuje.. chętnie bym z tej funkcji korzystał!

nefro napisał(a):

ja też...