Błąd Account pRzY STArCie OpeRy

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
golly napisał(a):

Mam zainstalowana Opere 9.01 na pendrive. Uzywałem jej dzis w pracy i wszystko bylo ok. Po powrocie do domu przy próbie uruchomienia wyskakuje mi błąd (patrz screen).
2opera.jpg
Błąd związany z kontem nr 11. Blokuje mi to cale M2 i Opera uruchamia sie w takiej konfiguracji jakby nie było założonych żadnych kont mailowych. Co wydaje mi się dziwne nie mam wogóle Account11 ani w katalogu store ani w accounts.ini . Przegrałem sobie katalog Mail do mojej stacjonarnej Opery i tez wyskakuje ten bład i reakcja Opery jest taka sama. Gdzie jeszcze może być informacja o tym koncie ? w jakim pliku ? co zrobic aby odzyskac moja pocztę ?

pozdrawiam

szyk napisał(a):

Nie masz gdzieś w index.ini w katalogu Mail numeru 1000000011?

daroc napisał(a):

A nie jest to czasem problem z prawami dostępu do plików? Sprawdź, czy mają one właściwe atrybuty: zapis, odczyt.

Błąd Account pRzY STArCie OpeRy


@ /V\0C-|_8\j$ j>15@< j>o j>0|_5l<l_l? wink

szyk napisał(a):

Usuń swoje pliki (albo usuń z nich prywatne dane).
W accounts.ini masz "Account11=28" - to chyba znaczy, że błąd będzie w [Account28].

PS. Albo niech ktoś z moderatorów je usunie, tzn. przynajmniej ścieżki do nich.

golly napisał(a):

niestety nie mam. zalaczam moje pliki. moze cos zauwazysz, bo ja nie moge dostrzec w ty nic podejrzanego ;( moze masz jakis pomysl ? zeby przynajmniej pdzyskac poczte?

golly napisał(a):

dzieki, nie pomyślałem o prywarnosci smile

po usunięciu całej sekcji Account28, błąd występuje teraz w 12, czyli w tym komunikacie błedu liczba 11 zamieniła się na 12 i nadal jest to samo ;/

szyk napisał(a):

Jakby co, to pocztę możesz normalnie zaimportować (np. do Opery w nowym katalogu). Przypuszczam, że błąd jest w jakimś innym pliku niż index.ini i account.ini, może w mailbase.dat, jakbyś użył programu File Monitor: http://www.sysinternals.com/Utilities/Filemon.html (dobrze jest użyć filtracji), to bezpośrednio przed pojawieniem się błędu powinno być odwołanie do trefnego pliku.

PS. Przeczytaj prywatną wiadomość. smile

golly napisał(a):

w File Monitor znalazłem coś takiego :

14:10:23 op.com:1492 OPEN G:\Teczka\opera9usben\mail\msgidcache.dat.recent NOT FOUND Options: Open Access: All

może to to, tylko co to oznacza ?

edit: sorka, jest tego wiecej ale musze wlasnie wyjechac wiec nie mam czasu ich zaprezentowac wszystkich. napisze wieczorem. dzieki za pomoc

golly napisał(a):

dołaczam log. ale komunikat o błedzie wyskakuje w tym samym czasie co linia 305 (czyli to co cytowałem w poscie wyżej). Co to jest za plik dziwny ? macie to u siebie w katalogu mail ?
Filemon.LOG

szyk napisał(a):

Originally posted by golly:

dołaczam log. ale komunikat o błedzie wyskakuje w tym samym czasie co linia 305 (czyli to co cytowałem w poscie wyżej). Co to jest za plik dziwny ? macie to u siebie w katalogu mail ?


Nie mam tego pliku. Ty masz plik msgidcache.dat (bez recent) w katalogu Mail? Ja w 9 nie mam, za to w 8.54 tak; w Filemonie widzę, że Opera 9 w ogóle go nie szuka. Jeśli go masz, to go usuń (mając gdzieś kopię katalogu Mail). Jeśli nie, to pomyślimy dalej. smile

PS. "msgidcache.dat
Dla kont POP, msgidcache.dat i msgidcache.recent są używane jedynie dla wątkowania. Dla kont NNTP przechowują identyfikator wiadomości (message-id). Ma to zapobiec kilkukrotnemu pobieraniu tej samej wiadomości. Msgidcache.recent jest łączony z msgidcache.dat w momencie zamykania Opery, więc jeśli przeglądarka się zawiesi, msgidcache.recent zostanie połączony przy następnym poprawnym zamknięciu. W msgidcache.recent przechwoywane są identyfikatory wiadomości dla danej sesji." - z http://operapl.net/m2resources/.

golly napisał(a):

to jednak nie to. przeniosłem ten plik w bezpieczne miejsce i blad ten sam. log sie troche zmienil oczywiscie.
1Filemon.LOG

nie ma co chyba szukac. załoze sobie konta od nowa. tylko jak zaimportować stare maile ?

pozdrawiam

szyk napisał(a):

Originally posted by golly:

to jednak nie to.


No to pozostaje usunięcie pliku mailbase.dat, mam nadzieję, że to wystarczy. W Operze nie będzie widać wtedy żadnych maili.
Zaimportować je możesz przenosząc gdzieś katalog Store, potem chyba dobrze by było zgrać pliki mbs do jednego katalogu (przynajmniej w ramach jednego konta; oszczędzi to roboty przy imporcie), a następnie menu Plik->Import i eksport->Importuj pocztę->Importuj plik standardowej skrzynki pocztowej->Przeglądaj i wskazać pliki mbs.
Można dla nich określić, czy poczta ma iść do folderu Wysłane, ale sprawdzanie po kolei każdego pliku (czy zawiera maile wysłane czy odebrane) będzie trochę czasochłonne. Można też określić, do którego konta mają być importowane maile (ja tego u siebie nie robiłem, gdy niedawno musiałem importowac maile, dochodzę właśnie do wniosku, że chyba to był błąd<-edycja:albo i nie smile).