Opera 9.0 - Problem z przewijaniem.

w dziale Opera
daredee napisał(a):

Witam.

Mam problem z poprawnym przewijaniem stron internetowych w przeglądarce Opera 9.0.
Używam systemu Windows 98 SE, mysz IntelliMouse Explorer 3.0, sterowniki: IntelliPoint 4.12.

Jest kilka sposobów przewijania strony:

1) Przewijanie klawiaturą. (działa dobrze)
2) Przewijanie scrollem od myszy. (też działa dobrze)
3) Przewijanie przez naciśniecie scrolla. (działa źle)

Sposób trzeci wywołuje taki efekt:

http://nawigator.pl/~petros/przewijanie.jpg

Problem występuje tylko w Operze 9.0 i 9.01. W Internet Explorer oraz w Opera 8.54 wszystko działa jak należy. Na stronie http://mojaopera.9g.pl/wiki/Zadaj_pytanie znalazłem notatkę: Przewijaniem (scrollem) stron w przegladarce za pomocą myszy lub inne problemy z gryzoniem, sprawdź czy używasz firmowych (nie-systemowych) sterowników do myszy - odinstalowanie firmowych sterowników powinno przywrócić "normalność".

Odinstalowanie firmowych sterowników w moim przypadku nie wchodzi w grę. Pozbawi mnie to wielu przydatnych opcji oraz funkcjonalności samej myszy.

Z chęcią został bym przy wersji 8.54, jednak zawiera krytyczny błąd bezpieczeństwa.
Zmiana przeglądarki też mnie nie interesuje. Proszę o inne rozwiązanie.

Ps. Dlaczego programiści zrezygnowali w wersji 9.0 w oddzielne ustawienia historii dla „wpisane adresy” i „odwiedzone adresy” ? Opcja „wpisane adresy” powodowała u mnie ślimaczenie się przeglądarki, dlatego zawsze ustawiałem ją na „0”. Teraz do wyboru mam ślimaczenie lub całkowite wyłączenie historii.

szyk napisał(a):

Originally posted by daredee:

3) Przewijanie przez naciśniecie scrolla. (działa źle)


Może będzie odpowiadało Ci wyłączenie gładkiego przewijania w Preferencje->Zaawansowane->Przeglądanie? Może coś jest nie tak ze sterami do karty graficznej czy też z ustawieniami w oprogramowaniu do nich (włączone jakieś antyaliasingi itp.)?

Originally posted by daredee:

Dlaczego programiści zrezygnowali w wersji 9.0 w oddzielne ustawienia historii dla „wpisane adresy” i „odwiedzone adresy” ? Opcja „wpisane adresy” powodowała u mnie ślimaczenie się przeglądarki, dlatego zawsze ustawiałem ją na „0”.


Są oddzielne, tylko że opcja "Wpisane adresy" zniknęła z interfejsu. Można dla niej ustawić 0 w opera:config#UserPrefs|MaxDirectHistoryLines.

daredee napisał(a):

Originally posted by szyk:


Może będzie odpowiadało Ci wyłączenie gładkiego przewijania w Preferencje->Zaawansowane->Przeglądanie? Może coś jest nie tak ze sterami do karty graficznej czy też z ustawieniami w oprogramowaniu do nich (włączone jakieś antyaliasingi itp.)?Włączenie przewijania już testowałem. Nic to nie dało. Błąd występuje też na innym komputerze, u innego użytkownika. Karta graficzna? Zintegrowana, mam sterowniki producenta. Tylko w tej wersji Opery działały by źle? Bez żadnych innych objawów? Wątpię.

szyk napisał(a):

A sprawdzałeś, jak wygląda przewijanie po odinstalowaniu sterów do myszy (później je sobie z powrotem zainstalujesz)?