Opera 12 nie przywraca ostatniej sesji po crashu.

w dziale Opera
dyani napisał(a):

Witam.
Od czasu zainstalowania najnowszej wersji Opery coś jest nie tak z automatycznym zapisywaniem sesji. Do tej pory jeśli Opera miała crash, to można było powrócić do przerwanej sesji, natomiast obecnie mimo, że mam tę opcję zaznaczoną, Opera po restarcie otwiera jedynie pustą kartę i Crash Log Submission.

Crashe mogę przeżyć, o ile mam możliwość kontynuowania pracy, ale wyszukiwanie za każdym razem stron w historii jest uciążliwe.

Mam wersję 12.00, system: Windows XP.

Medium napisał(a):

Miałam ten sam problem w Operze 11. Wersję 12 mam równolegle zainstalowaną, ale problem jeszcze nie wystąpił. Kombinowałam bezskutecznie z plikami sesji w końcu zdecydowałam się na reset ustawień.
Pomogło. Ale może do kolejnego crashu?

dyani napisał(a):

Dziękuję! Spróbuję i zobaczę, czy poskutkuje po następnym crashu.

jojo0587 napisał(a):

Mam tak samo jak autor tematu. Ale zauważyłem coś jeszcze przez burze w osttnich dniach. Jeśli korzystamy z Opery a w tym czasie braknie elektryczności w gniazdkach to po ponownym włączeniu komputera Opera jednak zapamięta ostatnią sesję. A jeśli to tylko Opera padnie - to przywrócenia sesji nie ma.

Xeophyte napisał(a):

Mam to samo od kilku ostatnich wersji. Nie wiem co jest powodem. Reset ustawień jest bez sensu. To tak jak byśmy instalowali od nowa operę na czysto. Ale przecież nie o to chodzi.

Saskatchewan napisał(a):

U mnie sesja jest zapamiętywana. Właśnie dzisiaj wywaliła mi się Opera uruchomiona od jakichś dwóch tygodni i bez problemu przywróciło trzy otwarte okna.

PS Wersja 12.12 w porównaniu do poprzednich dwunastek działa u mnie naprawdę wyjątkowo stabilnie (nie licząc kilku komunikatów o crashu operapluginwrapper, podczas oglądania filmików w powiązanych na wykopie, ale jako że mam wersję 64-bitową z wtyczkami poza głównym procesem, to nic się nie stało).