automatyczne wylogowywanie :/

w dziale Opera
kane1981 napisał(a):

Witam!

Jestem nowym użytkownikiem Opery, wcześniej korzystałem z Firefoxa, Maxthona i IE a teraz przyszła kolej O. smile Denerwuje mnie jedna sprawa, mianowicie na większości forów i innych stronek gdzie wymagane jest logowanie Opera mnie wylogowuje po jej wyłączeniu. O dziwo nie jest tak wszędzie ale np. na stronach z filmami jak Filmweb, czy IMDB, na nforce.nl i innych. I za każdym razem muszę wciskać ctrl+enter jak znowu chcę odwiedzić daną strone. Jest na to jakaś rada? Mam domyślnie ustawione akceptowanie wszystkich cookisów.

Zajec napisał(a):

A czy przy ctrl+enter jest zaznaczone pole autoamtycznego logowania?

kane1981 napisał(a):

Tak było zaznaczone. Ale już chyba rozwiązałem problem. Teraz jak się zaloguje gdzieś to wyłączam/włączam O. i wtedy zapamiętuje. Wcześniej zazwyczaj wyłączałem dopiero razem z Windowsem i chyba przez to nie pamiętała później.

daroc napisał(a):

Także zauważyłem, nie tylko w przypadku Opery, że jeśli program jest zamykany razem z całym systemem, to ustawienia nie są zapamiętywane. Być może jest to spowodowane zbyt szybkim wymuszaniem przez Windows zamknięcia programu, mimo że nie został on jeszcze zakończony (czasami zapisanie wszystkich ustawień trwa chwile), ale nie jestem pewien, bo domyślnie jest to dość długi okres czasu (bodajze 20 sekund), często przez różne tweakery zmieniany na o wiele krótszy, bo do ok. 3 - 5 sekund. To jednak powinno wystarczyć do zapisania ustawień przeciętnego programu, ale nie wiem. Chyba że podczas zamykania systemu Windows zamyka programy w jakiś specjalny sposób, który uniemożliwia zapisanie ustawień. left