Opera 9.01 - kilka pytań

w dziale Opera
Briho napisał(a):

Witam! Dzień po przesiadce na finalną Operę 9 powróciłem do wersji 8.54, bo irytowały mnie strasznie co niektóre niedoróbki "dziewiątki". Teraz myślę znowu o przesiadce na najnowszą 9.01 i mam kilka pytań do ludzi, którzy już jej używają. Czy zostały poprawione następujące problemy?
- problem z wideo np. na stronach Onetu
- zostawanie Opery w procesach po jej wyłączeniu (musiałem "zabijać" proces ręcznie co mnie bardzo irytowało)
- problem z zapisywaniem grafik, że pojawiało się okienko "transfery"
- problem z wyskakującymi reklamami Flash (każdy wie o co chodzi).

Czy te błędy zostały w miarę poprawione w 9.01 i czy warto w ogóle przesiadać się na tę wersję?

quiris napisał(a):

Pytania 1,3,4: Tak. Zostało to już poprawione.
Pytanie 2: Nie wiem, u mnie nic takiego nie występuje.

Briho napisał(a):

Dzięki. W takim razie zainstaluję.

szyk napisał(a):

Pytanie 2: u mnie 9.01 build 8533 znika od razu (9.00 po ok. pół minuty).

Briho napisał(a):

Zainstalowałem i wszystko jest w porządku. Problemy o których pisałem wyżej faktycznie naprawione. W ogóle mam wrażenie, że teraz Opera uruchamia się znacznie szybciej i szybciej wczytują się strony. W zasadzie to mam tylko jeden problem, zresztą występował on już w 9.0. Chodzi o czat interii. Okno główne czata wygląda w ten sposób: http://img276.imageshack.us/img276/3540/clipboard01xo5.jpg
Czyli pole wpisywania tekstu jest ucięte do połowy. A to praktycznie uniemożliwa czatowanie. Może ktoś zna rozwiązanie tego problemu?

PavelZ napisał(a):

co do

- zostawanie Opery w procesach po jej wyłączeniu (musiałem "zabijać" proces ręcznie co mnie bardzo irytowało)w pracy mam identycznie po zamknięciu opery proces nadal uruchomiony w domu jest wszytko ok zamyka sie sam po jakis 3-5 sek
zainstalowałem przed momentem najnowszą weekly, u siebie w pracy i proces nadal pozostaje czyli bug nadal występuje sad - przynajmniej u mnie.

Felix99 napisał(a):

Pytanie 2: niestety potwierdzam (zostaje sad) - Opera 9.01 build 8533

quiris napisał(a):

Originally posted by Felix99:

Pytanie 2: niestety potwierdzam (zostaje )


Jak długo?

Felix99 napisał(a):

Originally posted by quiris:

Jak długo?tak jak 9.00 (identycznie działanie jak w przypadku 9.00), po instalacji normalnie chodzi (nie zostaje), dopiero po kilku godzinach użytkowania zostaje.

quiris napisał(a):

Originally posted by Felix99:

dopiero po kilku godzinach użytkowania zostaje.


Na zawsze?

Briho napisał(a):

U mnie póki co ten problem nie występuje. Choć zauważyłem, że Opera tak od razu z procesów nie "wychodzi", a po jakichś 4-5 sek.

Felix99 napisał(a):

Originally posted by quiris:

Na zawsze?Tak, na zawsze, gdy opróżnię cache to jest normalnie.

EDIT

Wiesz, tak w kółko będzie zostawać na te 30 sekund, za każdym razem jak będę ją wyłączał, ale tak jak powiedziałem jak opróżnie cache to nie będzie zostawać, oczywiście przez jakiś czas.

quiris napisał(a):

Originally posted by Briho:

U mnie póki co ten problem nie występuje. Choć zauważyłem, że Opera tak od razu z procesów nie "wychodzi", a po jakichś 4-5 sek.


To jest całkowicie normalne zachowanie. Po zamknięciu Opera zapisuje wszystkie pliki konfiguracyjne.

szyk napisał(a):

Originally posted by Briho:

W zasadzie to mam tylko jeden problem, zresztą występował on już w 9.0. Chodzi o czat interii. Okno główne czata wygląda w ten sposób: http://img276.imageshack.us/img276/3540/clipboard01xo5.jpg
Czyli pole wpisywania tekstu jest ucięte do połowy. A to praktycznie uniemożliwa czatowanie. Może ktoś zna rozwiązanie tego problemu?


czateria.interia.pl ->Prawy klik->Preferencje dla witryny->Sieć->Maskuj się jako Mozilla.

Briho napisał(a):

Originally posted by szyk:


czateria.interia.pl ->Prawy klik->Preferencje dla witryny->Sieć->Maskuj się jako Mozilla.Dzięki serdeczne! Pomogło.

janbar napisał(a):

Opera dluzej zostaje w procesach, jesli ma niedostateczna ilosc RAM-u sobie przypisana, w stosunku do objetosci cache-u. Przy wielogodzinnym surfowaniu po stronach multimedialnych, cache Opery moze wzrosnac i do 200MB, wiec przy RAM-ie np. 20MB Opera moze zapisywac ustawienia nawet kilka minut. Dla tych co maja 512MB i wiecej RAM-u polecam tryb Automatic, problem jak reka odjal znika, ale jak dlugo surfujemy po powyzszego rodzaju stronach i mamy tez ich sporo otwartych, to Opera potrafi zjesc i 200MB RAM-u, wiec moze sie ciac z innymi zasobozernymi programami, a wtedy najlepsza rada to jednak dokupic kosteczke 512MB za te 160-180PLN. wink

Pozdrawiam,

janbar.smile)

Kichus napisał(a):

Zastanawia mnie powyzsza wypowiedz. Rozmiar cache na dysku mam ustawione na 200 MB, pamieci RAM 1 GB i ilosc pamieci dla Opery na "automatycznie", wiec zdarza sie, ze Opera zajmuje ponad 250 MB pamieci. Mimo to zamyka sie kilkanascie, czy nawet kilkadziesiat sekund.

Felix99 napisał(a):

Originally posted by janbar:

Opera dluzej zostaje w procesach, jesli ma niedostateczna ilosc RAM-uTylko, że w 8.5x nic takiego się nie działo przy takich samych ustawieniach (Automatycznie i 20 MB), zaczęło się od 9.00 i ciągnie dalej.

Originally posted by janbar:

Przy wielogodzinnym surfowaniu po stronach multimedialnychTak za bardzo na te strony multimedialne nie wchodzę, a jednak tak się robi.

Także nie wiem czemu tak się dzieje sad

Briho napisał(a):

Niestety problem z postawaniem Opery w procesach ciągle istnieje. Jak jeszcze na początku można było te 5-6 sekundowe oczekiwanie przeboleć, to teraz jest to już bardzo irytujące. Czasami muszę czekać ponad minutę aż Opera się szanownie wyłączy, albo 'zabić' proces ręcznie. A wiadomo, że wtedy użycie procesora wynosi 100% i nie można praktycznie w tym czasie nic innego zrobić. Zastastanawia mnie dlaczego w wersji 8.54 nawet po wielogodzinnym surfowaniu problemu nie było w ogóle, a w "9" występuje za każdym razem.

az_opera napisał(a):

A skąd wziąć 9.01 - na stronie wisi dalej 9.00.

JaDo napisał(a):

Originally posted by az_opera:

A skąd wziąć 9.01


http://my.opera.com/desktopteam/blog/

Wersja final, wydaje się powinna wyjść w tym tygodniu, więc jeśli Ci się nie spieszy - poczekaj.

sowka70 napisał(a):

Przepraszam,że się powtarzam, ale wklepałem post informujący o błędzie bez uprzedniego przejrzenia forum tutaj http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=152142
Zatem pozwolę sobie powtórzyć:
"Okey. A u mnie jest tak:
Po upgrade z 9.0 do 9.01 po zamknięciu przegladarki orzymuję następujący komunikat:

OPERA spowodował błąd: nieprawidłowa strona w
module <nieznany> przy 0000:67e6390e.
Rejestry:
EAX=00000001 CS=016f EIP=67e6390e EFLGS=00010246
EBX=bff7b9b2 SS=0177 ESP=01e7ff84 EBP=01e7ff94
ECX=ec7f6bd0 DS=0177 ESI=00000090 FS=5207
EDX=bffc9490 ES=0177 EDI=bff7b98d GS=0000
Bajtów w CS:EIP:

Dodam, że mam W98SE. W Operze 9.0 sytuacja wyglądała trochę inaczej, bo po zamknięciu przeglądarki proces jeszcze był aktywny przez jakieś 2-4 sekund, ale bez dodatkowych komunikatów o błędach."
Pozdrawiam.

szyk napisał(a):

Originally posted by sowka70:

Po upgrade z 9.0 do 9.01 po zamknięciu przegladarki orzymuję następujący komunikat: [...]


Przeinstaluj Operę, nie pomoże, to sprawdź, jak się będzie zachowywała, gdy zainstaluje się ją w nowym katalogu.

sowka70 napisał(a):

Originally posted by szyk:


Przeinstaluj Operę,...


;-)
Z całym szacunkiem, ale to już mam za sobą. Raczej czekałem na odpowiedź, typu technical support..., ale okey. Dzięki i za to. smile
Pozdrawiam.
Apel do producenta Opery. Opera jest świetna, tylko wpienia mnie to i owo, bo ... (parę drobiazgów, tylko)

andol napisał(a):

Przed zamknięciem Opery wyłącz na chwilę swój program antywirusowy oraz firewalla, aby się upewnić, czy to nie one maczają w tym palce.

sowka70 napisał(a):

Originally posted by andol:

Przed zamknięciem Opery wyłącz na chwilę swój program antywirusowy oraz firewalla, aby się upewnić, czy to nie one maczają w tym palce.Problem nie polega na patentach. ( z całym szacunkiem dla podpowiedzi kogokolwiek). Myślę, że ( chociaż Operę uzytkuję od hm.. z górą od trzech lat) problem polega na... bardziej złożonym temacie programowym. Jeśli ktoś ma dostęp do producenta po naszemu, to niech "sypnie". Jeśli nie, to sam spróbuję coś wykombinować. Potrzebuję konsultacji z Operą, bardziej z producentem. Wszelkie info udostępnię! Dodam, że nie wyszukuję żadnych dziur i luk, "bo chcę udowodnić, że ktoś coś położył". Chciałbym dołożyć wszelkich starań, by produkt był niekłopotliwy. To Wszystko. Podejrzewam, że W98SE nie daje sobie rady z czyszczeniem cookies i plików tymczasowych itp., bo tak mam ustawioną Operę przy zamknieciu, chociaż mogę się mylić. W 9.0 trwało to trochę czasu, jednakże (przypuszczam) w sytuacji braku wsparcia microsoftu dla W 9X i ME, ktoś odpuścił przetestowanie programu. Szkoda, bo... Opera jest OK!
pozdrawiam.

Powtórzę jesli ktoś to rozumie:!!!
"OPERA spowodował błąd: nieprawidłowa strona w
module <nieznany> przy 0000:67e6390e.
Rejestry:
EAX=00000001 CS=016f EIP=67e6390e EFLGS=00010246
EBX=bff7b9b2 SS=0177 ESP=01e7ff84 EBP=01e7ff94
ECX=ec7f6bd0 DS=0177 ESI=00000090 FS=5207
EDX=bffc9490 ES=0177 EDI=bff7b98d GS=0000
Bajtów w CS:EIP:"

to tyle

Jeszcze raz edit. Działania po omacku są zbędne...

MrL napisał(a):

EIP=67e6390e to w jakiejs DLL. Wiecej ci nikt nie powie bez krysztalowej kuli.

nunio napisał(a):

Originally posted by sowka70:

Powtórzę jesli ktoś to rozumie:!!!Wiec zrozum, ze ten tekst nikomu (a w szczegolnosci programistom) nie daje zadnej informacji o przyczynach crashu!

Zamiast sie tlumaczyc ze swoich intencji (kogo to obchodzi?), sprawdz polecane porady i napisz, czy pomogly, czy tez nie, a nie z gory zakladaj, ze sa do kitu.

I nie nazywaj "patentami" standardowej procedury diagnostycznej. Jezeli ktos proponuje instalacje nowej kopii w innym katalogu - to chc sie upewnic, ze problem nie lezy w plikach twojego obecnego profilu. Jesli ktos proponuje wylaczenie antywirusa lub firewala - to chce sie upewnic, czy to nie one powoduja crash.

sowka70 napisał(a):

Originally posted by nunio:

Originally posted by sowka70:

Powtórzę jesli ktoś to rozumie:!!!Wiec zrozum, ze ten tekst nikomu (a w szczegolnosci programistom) nie daje zadnej informacji o przyczynach crashu!

Zamiast sie tlumaczyc ze swoich intencji (kogo to obchodzi?), sprawdz polecane porady i napisz, czy pomogly, czy tez nie, a nie z gory zakladaj, ze sa do kitu.

I nie nazywaj "patentami" standardowej procedury diagnostycznej. Jezeli ktos proponuje instalacje nowej kopii w innym katalogu - to chc sie upewnic, ze problem nie lezy w plikach twojego obecnego profilu. Jesli ktos proponuje wylaczenie antywirusa lub firewala - to chce sie upewnic, czy to nie one powoduja crash.
Tłumaczę ( rozdrażnionym zupełnie niepotrzebnie), że uzywając słowa "patenty" nie miałem zamiaru kogokolwiek krytykować ani obrażać. Pomysły są dobre, tyle, że nie działają, bo... sprawdziłem już wczesniej. STANDARD. Tego typu rzeczy sprawdzam od ręki. Sięgam po pomoc jedynie wtedy, kiedy nie daję sobie rady. To wszystko.
I jeszcze jedno. Więcej luzu.

janbar napisał(a):

Nie dla kazdego to jest standart, a my Cie nie znamy, wiec na przyszlosc opisz co sprawdziles sam, zeby nikt nie sugerowal Ci rozwiazan, ktore juz przetestowales - oszczedza to czas i czyjes nerwy/nie powoduje irytacji.wink

Pozdrawiam,

janbar.smile)

sowka70 napisał(a):

ok. odstalowałem oprę. zinstalowałem w innym katalogu, wyłączyłem intywira i firewalla ( arcavir 95), podałem inną nazwę dysku, inny katalog... mało tego przy pray z inny programem explorer ( nie mylić z IE )wykłada mi sie. Dodam, że mam drugi komp,. który chozi spod XP, nie zgłasza problemów. Dajcie jakis cynk, abym mógł pchnąć loga . HELP! więcej standadów nie znam. HELP HELP......

janbar napisał(a):

Sciagnij Inspector-a ||X|| i logi z niego mozesz umiescic na forum glownym Opery ( z calym opisem w poscie), tam najszybciej ktos z Opera ASA to odczyta.

Pozdrawiam,

janbar.smile)

nunio napisał(a):

http://www.opera.com/support/search/supsearch.dml?index=432

sowka70 napisał(a):

to teraz mi podajesz??? Sorry, ale tzreba było od razu. Teraz musze odtworzyć cały bałagan.


PRZEPRASZAM, ALE poniosło mnie. PRZEPRASZAM. Bez obrazy. Jeszcza raz przepraszam...

sowka70 napisał(a):

okay. daj linka, powiem szczerze... szukałem gdzie sie da i "Inspector ||X||" i kicha. odkryłem jedną rzecz. Spod w 98 SE. po odinstalowaniu i ponownym zainstalowaniu ( na moim kompie są trzy konta) dla każdego konta niezależnie, po prostu problem przesje istnieć. Mój wniosek: instalka musi odbyc się na każdym koncie, poprzedzona deinstalają, inaczej są babole. Chociaż proszę o link do Inspector ||X||. Popchnę co tzreba. Mimo wszystko jeśli ktoś ma kontakt z producentem ( aby d...py mu specjalnie nie zawracać głupotami)niech rzuci temat, że inne konta nie łykają instalki, pomimo tego, iż wczesniej tak było. to wszystko.
Pozdrawiam i przepraszam za zajęcię głowy ( jednakże problem, myślę w miarę ciekawy)

aha i jeszcze jedno. start Opery jest wydłużony ( trzeba czekać jakieś 3-5 sekund). nie mam pojęcia czym to jest spowodowane, ale mimo wsztstko w porówniu z konkurecją ( IE i MF)- upierdliwe.
Upierdliwości ciąg dalszy. Aby pozbyc się baboli, zainstalowałem dla kazdego konta operę po innym katalogiem. Paranoja jakaś... Tym sposobem pozbyłem sie "ryczącuch " błedów.

nunio napisał(a):

Originally posted by sowka70:

to teraz mi podajesz??? Sorry, ale tzreba było od razu.Podalem go 13 minut po tej prosbie:


Originally posted by sowka70:

okay. daj linka, powiem szczerze... szukałem gdzie sie da i "Inspector ||X||" i kicha.Przepraszam, ze nie udalo mi sie tego zrobic w ciagu jednej minuty.

sowka70 napisał(a):

Originally posted by nunio:Przepraszam, ze nie udalo mi sie tego zrobic w ciagu jednej minuty.He, he, devil jeśli minuta trwa od 7 sierpnia, to gratuluję refleksu wink .

janbar napisał(a):

sowka70 naucz sie czytac i oszczedz sobie i nam zbednych komentarzy tego typu, daty godziny, minuty i sekundy postow sa wyraznie widoczne.
EOT

Pozdrawiam,

janbar.smile)

sowka70 napisał(a):

Originally posted by janbar:

sowka70 naucz sie czytac i oszczedz sobie i nam zbednych komentarzy tego typu, daty godziny, minuty i sekundy postow sa wyraznie widoczne.
EOT

Pozdrawiam,

janbar.smile)smile Okay. Nie mam pretensji do nikogo. Aby nie zawracać głowy link http://www.opera.com/support/search/supsearch.dml?index=432 był mi potrzebny, tego potrzebowałem. Dziękuję za podpowiedzi były trafne. Mam nadzieję, że nikogo zbędnie nie obraziłem (wcześniej). Czytanie opanowane cheers . POZDROWIENIA dla wszystkich miłośników Opery.
wink
P.s. Muszę się wytłumaczyć. "Impulsywny" jestem, bo jak coś mie nie działa, to krew mnie zalewa. Ale to tak na marginesie. monkey

sowka70 napisał(a):

SPIESZĘ POINFORMOWAĆ!!!!!!!
Po krespondecji itp... i braku możliwości rozwiązania mojego problemu, .... zupełnie przypadkiem, sprawdziłem swoje karty RAM programem "memtest86+". Okazało się, że mam walniętą jedną kość 256 MB. Po wyjęciu z płyty karty problemy ustąpiły .[instalacja wcześniej wg procedury opisanej przeze mnie wcześniej, tzw. patentowo ( po mojemu), czyli dla każdego konta itp. ... - to wiele o mniej było błędów, jednak mimo wszystko były. Zatem Panowie, którzy doradzacie w ramach "helpa", bądźcie uprzejmi uwzględnić kwestię uszkodzeń pamięci RAM, jako jedną z czynników... itp.
pozdrowienia up cheers idea
Z wyrazami Szacunku
POZDRAWIAM sowka70