Opera 9 na PenDrive - jak?

w dziale Opera
Trurl napisał(a):

Witam
Miałem na swoim PenDrivie zainstalowana operę 8.54. Było to wygodne, bo mogłem ją zabierać ze sobą gdzie chciałem. Postanowiłem zainstalować na czysto Operę 9 i tu problem - mimo braku zaznaczania okienka że instalacja ma byc dla wszystkich uzytkowników, foldery Mail i Profile uparcie są tworzone w Documents and settings na C: a to niestety rozkłada całą koncepcje Opery w jednym kawałku. Co mam zrobić, żeby cała instalacja znalazła sie na nosniku wymiennym?

Zajec napisał(a):

Advanced search + "pendrive" + "Any Date" zamiast "2 Months Ago"

Trurl napisał(a):

Dziekuję za wskazówki, jednakże nie całkiem o to mi chodziło. Nie bardzo mi pasuje Opera spreparowana do USB, chociaż działa normalnie. Jestem po prostu użytkownikiem Opery z niewielką wiedzą o zaawansowanych sposobach konfiguracji i zastanawia mnie, dlaczego w wersji 8.54 edycja adresów folderów w opera6.ini działa skutecznie a w wersji 9 nie? Naprawdę wolałbym sam sobie poprawic konfigurację na piechotę, ale ...brakuje wiedzy.
@natrix - dzięki, wiem juz o co chodzi. Ta opcja nie ma nic wspólnego z tym, co chcę osiągnąć.

Trurl napisał(a):

Originally posted by natrix:

Z kolei instalator "klasyczny" instaluje Operę 9 dokładnie tak samo, jak to miało miejsce w przypadku Opery 8.54 - należy odznaczyć opcję "Individual Opera profiles for each user on this computer".


Dzięki, trochę trudno było zrozumieć, że jest 'Tak samo, tylko odwrotnie' wink, heh.
W każdym razie po zaznaczeniu wspomnianej opcji w instalatorze międzynarodowym Opery 9 mam tak jak chciałem, i o to chodzi!

piotr_konieczny napisał(a):

http://blog.konieczny.be/2006/02/01/pendriveopera-przerzuc-opere-gdziekolwiek/

Korzystając z programu, warto zamienić ścieżki na . (kropkę, czyli domyślny katalog) -- wtedy będzie można przegrywać daną operę w każde miejsce, bez obaw, że coś przestanie działać.