Brak szyfrowania ssl na stronach

w dziale Strony WWW w Operze
squirrelkuss napisał(a):

Podobne tematy są ale chyba jeszcze nie było problemu z całkowitym brakiem możliwości uzyskania połączenia szyfrowanego.

Nie zauważyłem tego od razu ale pamiętam że w wersji 11.x na pewno było a problem pojawił się od 12.

Zegar w biosie ok, flash/java aktualne, nod32 nie robi różnicy, tak samo rozszerzenia, karta prywatna też.

Aaaaaaa... Chyba mnie olśniło - może problemem jest wersja 64bit? Zaraz sprawdzę.


edit:/ Olśnienie miało racje - problem jest tylko w wersji 64bit. Jakieś pomysły dlaczego? Jeśli nie to temat do kosza bo chyba nic nowego nie wnosi smile

Medium napisał(a):

http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=1507342

lemari napisał(a):

Też miałem taki problem, pomogło: O-> ustawienia-> Wyczyść historię przeglądania... , zaznacz wszystko oprócz haseł ( i może danych wtyczek ).

bluszczyk napisał(a):

W moim przypadku odinstalowałem Operę z poziomu systemu i ponownie zainstalowałem. Pomogło.

ableo napisał(a):

Originally posted by operauzytkownik:

U mnie po wyczyszczeniu nic nie pomogło, natomiast pomogło wejście się na stronę Google Accounts i zalogowanie się od tego momentu https działa. Możliwe że chodzilo o zalogowanie się na jakiejkolwiek stronie która jest szyfrowana.


Dokładnie o to chodzi. Tzn. Tak przypuszczam. Mój klient, któremu administruję sklep z folia stretch na silniku shoper.pl zgłaszał mi to samo i też odkryłem że po wejściu na konto google. I potem na innych szyfrowanych jest to samo... np inny sklep -> Krasnalek ubranka dla dzieci i silnikiem istore.pl też wyłącza ssl'a Problem w tym, że nie jestem w stanie wytłumaczyć to klientom, którzy nie wierzą, że to nie wina złej konfiguracji sklepów. Samo życie