Opera Next 12.50 build 1546 z 10 sierpnia 2012

w dziale Wersje beta, testowe i rozwojowe
Emdek napisał(a):

Core


Desktop

Drag and Drop


Wpis na blogu.

Pobieranie
Windows 32 bit / Windows 64 bit
Mac
Linux/FreeBSD

lemari napisał(a):

Rozszerzenia nie trzymają ustawień.

stivo85 napisał(a):

Nowe czy już zainstalowane?

EDIT: Po aktualizacji mam wszystkie ustawienia, a rozszerzeń mam całkiem sporo (np. X-notifier)

lemari napisał(a):

Originally posted by stivo85:

Nowe czy już zainstalowane?


Zainstalowane.

dodane:
http://prntscr.com/dk5dn smile
Opera AdBlock, Ghostery też .

webcm napisał(a):

Zainstalowałem. Co rzuca się w oczy od 1497 - płynniejsze przewijanie, szybsze ładowanie stron, ale skrypty przywieszają przeglądarkę na chwilę na Facebooku. Po aktualizacji w 2 wcześniej otwartych kartach uaktywniła się opcja "bez obrazków", ale na nowych kartach już "wyświetlaj obrazki".

A jednak przewijanie Facebooka jest wolniejsze niż w 1497, Opera przycina. Pomaga częściowo wyłączenie JS, ale wtedy nie przewija płynnie w miejscach, gdzie są obrazki. Czyli problem obrazki+skrypty dalej do optymalizacji.

chocimir napisał(a):

Widoczne rzeczy


Przeciąganie

Rdzeń

webcm napisał(a):

Przeciągnij i upuść dalej kuleje. Przeciągnijcie obrazek http://minus.com z pulpitu i kliknijcie go. Otworzy się z lokalnego dysku!

Wysyłanie pliku na IRC - żadnej informacji, że coś się wysyła. Odbiorca coś widzi, ale plik nie idzie. Druga próba wysyłki - wywrotka Opery.

Spróbujcie otworzyć demo czcionki - plik HTML: http://minus.com/mbjjhRVTVP/8g - strona się ładuje i nie przestaje ładować.

aefyk napisał(a):

U mnie poprawiła się stabilność. Jak dotąd bez awarii. Czasami jeszcze trochę długo myśli podczas ładowania strony.

webcm napisał(a):

Dziwny problem na czatach Php Free Chat. Zamiast niektórych emotikon wyświetlają się przyciski formatowania (B, U). Otworzyłem emotikonę U na nowej karcie i nacisnąłem F5. Wczytał się poprawny obrazek. W interfejsie czatu też się zmienił, ale jest powiększony!

Opera nie przekieruje pomimo nagłówka Location: jeżeli nie przerwiemy wykonywania kodu w PHP, tylko cokolwiek wyślemy do klienta.

aefyk napisał(a):

Teraz zauważyłem, że na stronie Filmweb "wstecz" i "dalej" działają już od jednego kliknięcia, a nie po kilku, jak dotychczas.