Adres wpisany w IE otwiera się w Operze

w dziale Opera
wojtzuch napisał(a):

Czy wpiszę z http, czy bez. Po prostu nic nie mogę otworzyć w IE (a próbowałem otworzyć stronę Microsoftu), od razu przełącza mnie na Operę i strona otwiera się w nowej karcie.

Domyślną przeglądarką jest Opera. System to Windows XP SP2, konto z ograniczeniami. Żadnych firewalli i innych ograniczeń sieci, tylko własny router.

szyk napisał(a):

Wydaje mi się, że był już kiedyś taki wątek, ale nie mogę go odnaleźć (może jednak go nie było?)... :/

Problem pojawił się nagle? Spróbuj może ustawić, żeby Opera nie była domyślną przeglądarką, potem ustaw jakoś, żeby domyślny był IE (albo może Firefox?) - sprawdź, czy wtedy wszystko będzie się poprawnie otwierać, a potem z powrotem uczyń Operę domyślną przeglądarką.

wojtzuch napisał(a):

Originally posted by szyk:

Problem pojawił się nagle?Trudno powiedzieć. Dawno z IE nie korzystałem, ale kiedyś nie było problemu przy takich samych ustawieniach — poza wybraniem Opery jako domyślnej jeszcze na etapie instalacji nigdy nic nie robiłem.

Spróbuj może ustawić, żeby Opera nie była domyślną przeglądarką, potem ustaw jakoś, żeby domyślny był IE (albo może Firefox?) - sprawdź, czy wtedy wszystko będzie się poprawnie otwierać, a potem z powrotem uczyń Operę domyślną przeglądarką.Spróbuję pobawić się z tym w weekend, ale dlaczego ustawienia domyślnych programów miałyby dawać taki efekt, że wpisanie adresu w IE otwiera kartę w Operze? faint

Aha, IE otwiera przykładowo stronę startową, zatem jako taki działa.

szyk napisał(a):

Originally posted by wojtzuch:

dlaczego ustawienia domyślnych programów miałyby dawać taki efekt, że wpisanie adresu w IE otwiera kartę w Operze?


Nie wiem, jak chcesz się pobawić, to wyślij to zapytanie do pomocy technicznej Microsoftu. smile

kwaku1 napisał(a):

Dokąd nie rozwiążesz problemu, możesz ułatwić sobie życie dodając do paska Opery przycisk "W IE", czyli otwórz stronę w IE.