problem z wyswietlaniem strony pod opera

w dziale Strony WWW w Operze
szirok napisał(a):

korzystam z cmsa php-fusion mam maly portalik i wielki problem, jako, ze wiekszosc ludzi korzysta z alternatywnych przegladarek (FF,Opera) wystepuje problem z moja strona nie chce ona sie wyswietlac (ponoc, bo niektorzy pisza, ze jest ok) prawidlowo uzytownikom opery,
hostingowo.pl

Zaufany napisał(a):

Skoro CMS nie działa z Operą i generuje błędny kod, należy zastanowić się nad zmianą CMSu. Może być to znacznie łatwiejsze, niż przygotowywanie poprawek do obecnego.

archetwist napisał(a):

Originally posted by Big_Z:

należy zastanowić się nad zmianą CMSu


Pewnie wystarczyłaby zmiana skórki.

kurdebest napisał(a):

istnieje taki dodatek do php-fusion - panel z ruchomymi bannerami, w IE i FF te bannery sa półprzezroczyste, a po najechaniu nań kursorem myszy robia sie "normalnie" widoczne i zatrzymują się,
w Operze caly czas sa widoczne w 100% (nieprzezroczyste) i niezatrzymują się po najechaniu myszką, jest na to jakaś rada?
(przykład: http://chatkrk.nazwa.pl na dole po prawej)

quiris napisał(a):

Originally posted by kurdebest:

panel z ruchomymi bannerami, w IE i FF te bannery sa półprzezroczyste,


Półprzezroczyste to one są, ale tylko w IE. W Firefoksie są takie same jak w Operze. No i słusznie, skoro do tego efektu użyto filtrów dostępnych tylko w IE.

Originally posted by kurdebest:

a po najechaniu nań kursorem myszy robia sie "normalnie" widoczne i zatrzymują się,


Faktem jest, że w Operze marquee nie zatrzymuje się, ale ten efekt o ile dobrze pamiętam nie jest zdefiniowany w żadnym standardzie i OS raczej tego nie zaimplementuje. Dawno temu nawet buga zgłosiłem w związku z this.start() oraz this.stop() i nic.

kurdebest napisał(a):

jest jeszcze jeden bug w wyświetlaniu tego cmsa:
w panelu zwanym "Info Panel" (na stronie podanej przeze mnie jako przykład w poprzednim poście nazwany jest poprostu "Info" (drugi panel od góry na środku)) wyświetla on dostępnych użytkowników i nowe posty na forum, ale mniejsza o funkcjonalnosć: w IE i FF widoczne są nad nimi etykiety - w Operze jakimś cudem też są widoczne, problem w tym że tylko i wyłącznie podczas ładowania strony

lama227 napisał(a):

Moja Opera wyświetla strony z bloog.pl w innych kolorach niż FF czy IE. Prowadzi to do sytuacji gdzie np. nie widać niektórych gadżetów. Irytujące... W czym jest błąd? Tak przy okazji wysłałem strony z bloog.pl do sprawdzenia on line pod adresem: http://validator.w3.org i dostaję informację o sporych ilościach błędów. Czy można ufać tym wynikom (nie jestem programistą. I ostatnie pytanie które wynika z porzednich kto tu nie trzyma standardów?

Zajec napisał(a):

W sporej mierze można im ufać. Walidator ma kilka niedociągnięć, ale nie napotkasz się raczej na nie w normalnych serwisach.

Nie ma oczywiście gwarancji, że poprawiając błędy zgłoszone przez walidator poprawi się wygląd strony w przeglądarkach. Bugi IE są naprawdę nieprzewidywalne i jeśli coś wygląda w IE dobrze dzięki bugowi - nadal będzie źle w innych przeglądarkach.