Bezpieczeństwo Widgetów.

w dziale Opera
Adalbertus napisał(a):

Ostatnio mówi się o pewnym szkodniku do Firefoksa który instaluje sie jako rozszerzenie:pirate:. Czy w widgetach też można umieścić niebezpieczny kod, który mógłby zaszkodzić systemowi:furious:?

(Swoją drogą co do tego FF to wiedziałem że tak będzie wink -tyle rozszerzeń jest już zrobionych że chyba nikt tego nie sprawdza, a prawie żaden nie ma certyfikatu. Możliwe że będzie więcej tego typu rozszerzeń które zamiast pomagać w chodzeniu po necie będą atakować system)doh

krzychoocpp napisał(a):

Originally posted by Adalbertus:

Czy w widgetach też można umieścić niebezpieczny kod, który mógłby zaszkodzić systemowi?Widżet to nie jest rozszerzenie ani żadna czarna magia, możesz go rozpakować i otworzyć index.html w Operze, będzie wtedy zwykłą stroną. Z tego co wiem to widżety mają chyba kilka dodatków, które pozwalają im zapisywać ustawienia itd., ale poza tym nie różnią się niczym od zwykłych stron internetowych, więc mogą zaszkodzić tylko jeśli będzie w Operze jakiś poważny błąd bezpieczeństwa.

Zajec napisał(a):

Dodatkowo Widget nie może dobrać się do aktualnie oglądanej strony. Dzięki temu sam nie ma możliwości zbierania informacji i wysyłania ich gdzieś.


P.S.
Zapoznaj się z tym: http://marcoos.wordpress.com/2006/07/27/dziura-w-ie-przyczyna-ataku-na-firefoksa/

Medium napisał(a):

Co powiecie o tym widżecie?
Viking Reminder http://widgets.opera.com/widget/4232
Taki sympatyczny, a coś nie zagrało...