Przełączanie pomiędzy kartami za pomocą skrótów alt+[numer]

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
Tommell napisał(a):

Czy istnieje możliwość ustawienia skrótu klawiaturowego do przełączenia się do danej karty, np. trzeciej od lewej, za pomocą kombinacji alt+3? Oczywiście analogicznie dla pierwszych 10 kart. To dość typowe rozwiązanie -- występuje w emulatorach terminali i wielu przeglądarkach -- dziwne, że nie jest domyślne w Operze.

Saskatchewan napisał(a):

Pojedynczym skrótem, chyba nie ma takiej możliwości. Możesz jednak spróbować czegoś takiego:

Originally posted by Saskatchewan:

Stwórz np. skrót klawiaturowy wykonujący akcję Show hidden popup menu,"Internal Windows List". Teraz możesz łatwo przejść do karty nr 1-10 (i nie tylko do tych; według kolejności na pasku kart) wciskając klawisz skrótu, a następnie klawisz z cyfrą 1-0Cytat stąd

Tommell napisał(a):

Albo coś spieprzyłem, albo to rozwiązanie już nie działa.

Saskatchewan napisał(a):

Rzeczywiście. Sprawdzałem w najnowszej wersji testowej 12.5 i nie działa. Na 11.64, której używam jako stabilnej, działa jak trzeba.

Dodane: Przez menu „Okno” też można się dostać do tej listy, ale mało kto ma włączony pasek menu. Chyba, że jesteś jedną z tych osób?

Tommell napisał(a):

Nie. Poza tym chodzi przecież o to, by używać myszy jak najmniej.

Póki co radzę sobie jakoś z ctrl+tab i ctrl+shift+tab, ale jednak szkoda funkcjonalności, jaką w innych aplikacjach daje alt+[numer]. No cóż, widać nie można mieć wszystkiego.

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by Tommell:

Nie. Poza tym chodzi przecież o to, by używać myszy jak najmniej.

Mysz akurat nie ma tu żadnego związku, bo do opcji menu można się dostać skrótem Alt+Litera, np… hm… właśnie sprawdziłem i Alt + O nie działa dla podmenu Okna, bo otwiera się Poczta (też ma klawisz dostępu „o”, a nie „p”, bo pod „p” jest Plik.)

andol napisał(a):

Originally posted by Tommell:

Póki co radzę sobie jakoś z ctrl+tab i ctrl+shift+tabMoże wygodniejsze będą klawisze „1” (wstecz) i „2” (dalej) – trzeba zaznaczyć opcję „Włącz skróty jednoklawiszowe” w „Zaawansowane” > „Mysz i klawiatura”.