Opera Next 12.50 kompilacja 1577 z 28 sierpnia 2012

w dziale Wersje beta, testowe i rozwojowe
chocimir napisał(a):

Opera Software właśnie wydała nową testową wersję swojej przeglądarki. Wśród nowości znajdziemy obsługę profili kolorów ICC, API pełnego ekranu, protokołu SPDY, zagnieżdżonych zapytań o media w CSS. Rozszerzenia mogą dodawać pozycje w menu podręcznym (tym spod PPM). Można zaznaczać tekst samą klawiaturą. Chwytanie klawiszy na Makach ma już działać.

Wpis na blogu: http://my.opera.com/desktopteam/blog/2012/08/28/core

Do pobrania wersje pod:Lista zmian (przetłumaczona i wstawiona o 22.30)

Widoczne rzeczy


Rdzeń

* http://my.opera.com/ODIN/blog/2012/08/28/colourful-opera-12-50-snapshot
** http://dev.opera.com/articles/view/extensions-api-contextmenu/

Przejdę do rzeczy: ta wersja nie uruchamia mi się. Podejrzewam, że skonsumowali wymaganie procesora z SSE2, podane tam: http://my.opera.com/desktopteam/blog/2012/06/26/html5-dnd-fixes-for-12-01 . Kopilacja 1546 jeszcze działa. Na Pentiumie III wygląda to tak:
piotrek@kdentoo ~/Pulpit/Pobrane/opera-next-12.50-1577.i386.linux $ ./opera-next
Błędna instrukcja
A jak u Was?

lemari napisał(a):

Dodaje się z automatu rozszerzenie: https://addons.opera.com/pl/extensions/details/spdy-indicator/ (chyba jedyne które dzieła).

webcm napisał(a):

Przewijanie Facebooka tnie. Im więcej obrazków, tym bardziej odczuwalne. Kiedy FB doładowuje nowe posty, Opera bardzo tnie.

Zainstalowałem wersję 64-bit obok starszej 32-bit na mocnym sprzęcie. HWA Direct 3D 10.1 WARP - wszystkie animacje interfejsu tną. Otwarcie nowej karty z szybkim wybieraniem zajmuje 3 sekundy. Przewijanie stron tnie. Wszystko tnie. WARP to programowa obsługa Direct 3D, gdy karta graficzna nie obsługuje API. Jeśli są takie spowolnienia, całe przyspieszenie sprzętowe może być słabo zoptymalizowane. OpenGL nie działa - nieznany błąd. Wersje testowe 12 Wahoo obsługiwały go bez problemu - pomijając zamazany tekst i trójkąty po długim czasie używania - potrzebny był restart.

nieznajomywwa napisał(a):

Zainstalowałem wersję 64-bit obok starszej 32-bit na mocnym sprzęcie. HWA Direct 3D 10.1 WARP - wszystkie animacje interfejsu tną. Otwarcie nowej karty z szybkim wybieraniem zajmuje 3 sekundy. Przewijanie stron tnie. Wszystko tnie. WARP to programowa obsługa Direct 3D, gdy karta graficzna nie obsługuje API.


Skoro masz mocny sprzęt to karta powinna obsługiwać Direct 3d 10, chyba, że mocny odnosiło się tylko do procesora.

OpenGL nie działa - nieznany błąd. Wersje testowe 12 Wahoo obsługiwały go bez problemu - pomijając zamazany tekst i trójkąty po długim czasie używania - potrzebny był restart.


OpenGL działa ale cały górny pasek jest czarny i nie widać przycisków zamknij,minimalizuj.


Od dwóch czy trzech buildów ma problemy ze stronami http://html5test.com (brak gradientów), http://ie.microsoft.com/testdrive/Performance/MazeSolver/Default.html (nie widać postępu w labiryncie), http://ie.microsoft.com/testdrive/Graphics/HowStuffWorksGears/Default.html (koło się nie obraca), http://test262.ecmascript.org (cały czas trwa ładowanie testów), http://ie.microsoft.com/testdrive/Performance/FishBowl/Default.html (nie działą wskazówka na liczniku fpsów)
Co do innych rzeczy to nadal nie da się wyszukiwać obrazów w google przeciągając je do wyszukiwarki z innej karty(obecnie już nawet przeciągając z pulpitu nie da się wyszukać), https://www.khronos.org/registry/webgl/conformance-suites/1.0.1/webgl-conformance-tests.html (wywala się w czasie testu), https://www.khronos.org/registry/webgl/sdk/tests/webgl-conformance-tests.html (zawiesza się razem z całym systemem, trzeba restartować komputer), z włączoną akceleracją nie widać tekstu w wynikach ankiet na chip.pl
Od dzisiejszej wersji na klikniecie w miniaturę speed diala reaguje dopiero po kilku sekundach oraz czasem wogóle strony się wczytać nie da.
zabcia1 napisał(a):

Zauważyłem też od jakiegoś czasu iż przy przewijaniu np. filmiki z youtuba znikają tak jak by się chowały i pokazywały..

webcm napisał(a):

Powinni od nowa napisać obsługę obrazków i wtyczek, bo obecnie kompromitacja! Tu wszystko wykonuje się w funkcji czasu - coś przytnie z innego programu i już nie widać fragmentu. Przewijanie PageUp-PageDown też ucina obrazki. Na niektórych stronach wyświetlają się NIEWŁAŚCIWE obrazki chyba pod wpływem nagłówków Cache-Control, Expires, Pragma, Last-Modified i podobnego adresu URL. Sprawdzanie obrazków na biurku - co 5 godzin, na laptopie - nigdy. Co z obrazkami, które za nic nie wyświetlą się w Operze? Co z animacjami GIF, które nigdy nie mogą się załadować w tle? Dlaczego Opera zawsze przetwarza obrazki na nowo zamiast zapamiętać bitmapę? Wątpię, że to szybsze, bo do karty graficznej i tak przesyłamy piksele.

Cofam wstecz - jeśli strona jest w RAM, to ją przywróci taką, jaką pozostawię. Jeśli na dysku - jest przetwarzana na nowo. Wszelkie zmiany dokonane przez skrypty wyparowują. Podobnie z wtyczkami. Nie zapamięta położenia w PDF.

Zamiast łatać wycieki pamięci, próbują zoptymalizować użycie RAM naokoło. Wywrotki to efekt słabego zarządzania pamięcią - wskaźnik odwołuje się do złej komórki pamięci albo do zerowej, w efekcie system się buntuje i zamyka aplikację.