Blokowanie fragmentu strony

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
Szypec napisał(a):

Czy ktoś wie jak lub czy w ogóle się da zablokować fragment strony (ale nie obrazki, tylko tekst) tak aby Opera go pominęła przy ładowaniu strony?

Ryszard napisał(a):

TakNie.
Jeżeli fragment jest jakoś wyróżniony w kodzie strony to metoda podlinkowana przez pierwszy przydatny link z mojego podpisu. Ale to nie blokuje pobierania ale wyświetlanie.
Zablokować pobieranie można byłoby, gdyby dany kawałek pochodził "z adresu" nieco innego niż reszta, wtedy możnaby użyć "Zablokowaną zawartość".
Możesz podać przykład?

Szypec napisał(a):

Chodzi mi dokładnie o stronę Ostatnie Zmiany na Wikipedii, tak żeby usunąć całe menu które jest na górze strony, a dokładnie między "Ostatnie zmiany" a np. "przestrzeń nazw".

Ryszard napisał(a):

Zakładam, że używasz Opery 9
1. Przez Pomoc - O Operze sprawdzasz położenie Katalog stylów użytkownika
2. Przy wyłączonej Operze podmieniasz w tym katalogu plik nostalgia.css na poniższyNostalgia.css
3. W Preferencje - Zaawansowane - Zawartość - Opcje stylów - Tryb wyświetlania strony ptaszkujesz Mój arkusz stylów w kolumnie Tryb autorski
4. Ładujesz rzeczoną stronę i przez zaptaszkowanie Widok - Styl - Nostalgia.css wyłączasz to menu o którym mowa. Oczywiście odptaszkowanie przywróci widoczność

Na obrazku po lewej włączona "Nostalgia" po prawej wyłączona

Znalazłem też wink krótszą ścieżkę do "Mój arkusz stylów" - przez Widok - Styl - Zarządzaj Trybami...
Do włączania/wyłączania konkretnych stylów użytkownika jest też przycisk - nie pamiętam gdzie on siedzi standardowo - ja mam go przed oczami.

może KTOŚwiedzący przeczyta - coś jest usprawnione w tłumaczeniach nazw stylów użytkownika

Sombria napisał(a):

Originally posted by Ryszard:

2. Przy wyłączonej Operze podmieniasz w tym katalogu plik nostalgia.css na poniższy

Jeśli jest to Opera 9 to nie trzeba podmieniać. Wystarczy nazwać inaczej i wrzucić do tego katalogu - plik pojawi się w menu Widok->Styl po kolejnym uruchomieniu Opery.

Jest też druga metoda. Można zapisać ten plik gdziekolwiek. Potem wejść na stronę Wikipedii. Klik prawym myszki na puste miejsce na stronie->Preferencje dla witryny...->karta Wyświetlanie->Mój arkusz stylów->Wybierz... Wybierasz wcześniej zapisany plik stylu i wciskasz OK. Gotowe smile

Szypec napisał(a):

Dzięki za pomoc zaraz sprawdzę czy działa

Sprawdzone - działa smile

Ryszard napisał(a):

Originally posted by Sombria:

Jeśli jest to Opera 9 to nie trzeba podmieniać. Wystarczy nazwać inaczej i wrzucić do tego katalogu - plik pojawi się w menu Widok->Styl po kolejnym uruchomieniu Opery.

No to się dowiedziałem wink I już wiem co jest z nazwami w tym menu - albo nazwa pliku, albo to co na początku pliku jest w
/* Name: i tu nazwa, która ma być widoczna w menu */

Originally posted by Sombria:

Jest też druga metoda.....

W pewnych sytuacjach lepsza od tej, którą opisałem.