Jak skonfigurować M2?

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
jarrro napisał(a):

Witam bardzo serdecznie wybrańców spośród wybranych, bo jesteśmy mniejszością - wielbiciele Opery.
Jak dziecko dokładnie wykonałem wszelkie kroki przy tworzeniu konta, dostałem nawet new powitalny od Opery, ale co z tego, bo ciągle jest info " pop gotowośc do połączenia" Jak rozumiem , adres wymyslamy sami, program sam wpisuje nazwy serwerów poczty wteiwewte i co dalej? Zgłupiałem.POzdrawiam wszystkich
jarrro

Ryszard napisał(a):

Originally posted by jarrro:

Jak rozumiem , adres wymyslamy sami, program sam wpisuje nazwy serwerów poczty wteiwewte i co dalej? Zgłupiałem

Hem? faint
Sam wymyślasz sobie na jakim serwerze chcesz mieć konto. Przy zakładaniu konta na danym serwerze sam wymyślasz login i hasło. Ale podpinając je pod Operę wpisujesz ściśle wg. wskazówek na stronie pomocy danego serwera. W szczególności - Opera podpowiada co wpisać w pola "Serwer poczty przychodzącej" i "Serwer poczty wychodzącej" ale w polskich warunkach te podpowiedzi nie zawsze się sprawdzają wink

Jest tu wątek z obrazkami przedstawiającymi ustawienia dla konkretnych serwerów.
Przykładowa ogólna strona pomocy - http://poczta.interia.pl/pomoc/?cat=41 gdzie znajdziesz co wpisać w dane pole (tu widać, że dla interii trzeba użyć adresów poczta.interia.pl lub www.poczta.fm).

Gdzie masz konkretnie skrzynkę?

nowotny napisał(a):

Tak przy okazji... ilość wykrzykników i pytajników wcale nie zwiększa prawdopodobieństwa uzyskania pomocy na tym forum... powiedziałbym że nawet wręcz przeciwnie... wink

golew napisał(a):

Originally posted by nowotny:

ilość wykrzykników i pytajników


Już ich tyle nie ma wink
Natomiast się zastanawiam czy jarro chodziło może o to konto "Operowe" które kiedyś było przy wersji płatnej?

jarrro napisał(a):

Bardzo serdecznie dziękuję za az trzy odpowiedzi.
Czas mam tylko wieczorem, więc odpowiadam:
- kwestia nadmiaru interpunkcji- nie po to uzłem ich, aby przyspieszyc Waszą pomoc, tylko wyraziłem swą rozpacz i wściekłość wynikające z niewiedzy.
-konto pocztowe- nie do końca rozumiem pojęcie serwera - mam nadzieję, że jest to jakś skrzynka , przez którą przepływają różne sieciowe informacje. Kont pocztowych posiadam dwa , ale nie wiem , czy każdy może korzystać z kazdego serwera. Nie wiem takze , czy tu w poście można podawać takie dane , niemniej dostaję tyle spamu, że to nie robi mi różnicy. Zobojętniałem na spam . Konto osiedlowe - siec kablówki osiedlowej nazwa serwera "server.rene.com.pl"
Czy to by znaczyło, że mogę korzystaćz tego serwera, ustalając nowe konto, tzn zmieniając hasło i nazwę użytkownika? Bo mam jeszcze konto na O2 [ portal] Tylko , niestety , moja wiedza informatyczna jeset za mała, aby M2 skonfigurowaćtak , aby program działał- mam na myśli M2.
Innymi słowy mój problem polega na tym , że jak na razie żadnego konta nie udało mi się uruchomićna Operze. Za dużo już napisasłem . Pozdrawiam tych , którzy czytają te słowa.

Niech żyje jazz jarrro

golew napisał(a):

Jeżeli posiadasz konto np. na tlenie to masz tam swój nick oraz serwer czyli nick@o2.pl. Aby móc ściągać do Opery wiadmości z tego konta musisz umożliwić Operze dostęp do niego.
Wejdź w narzędzia -> konta poczty i czatu -> nowe -> konto POP
następnie podaj swoje nazwisko (będzie się pokazywać jako nadawca maili) pełny adres czyli nick@o2.pl następnie swój nick oraz hasło następnie musisz podać serwery pop3 i smtp (Serwer POP3: poczta.o2.pl
Serwer SMTP: poczta.o2.pl) oraz najlepiej zaznacz opcję - zostaw wiadomości na serwerze aby móc je czytać także z poziomu przeglądarki. I to już właściwie wszystko.
Jeszcze potem wejdź w narzędzia -> konta poczty i czatu wejdź we właściwości tego konta i ustaw tak:
http://my.opera.com/MatiSz/homes/files/old_forum_import/noname.jpg

Drugie konto ustawisz zapewne tak samo tylko musisz dopytać o serwery jak się nazywają (czasami pop3.poczta czasem poczta.pop3) - dopytaj.

jarrro napisał(a):

O boska Golew o intrygującym i tajemniczym spojrzeniu!!!!!!!!!!
Dzięki Ci wielkie za pomoc - w końcu - po Twych cudnych radach M2 łyknął wszystko, calą pocztę. Niestety, o, Wielka Moderatorko to nie koniec tego dręczenia użytkowników tego forum. W M2 spam jest nieczytelny w porównaniu do Tunderbirda. Innymi słowy pytanie brzmi : po rozpoznaniu spamu , czy można gdzieś kliknąć , aby usunąc spam?
Pozdrowienia Jarrro
Felix99 napisał(a):

tu masz przycisk do usuwania spamu

jarrro napisał(a):

Felix thanks great thanks!
Pozdrawiam
jarrro

jarrro napisał(a):

Zaraz zaraz Felix, po dodaniu przycisku nie widać go. Chodzi mi o to, aby spośród opcji w narzędziach móc wybrać opcję usuń niechciane wiadomości. Gdy otwieram foder z nieprzeczytami wiadomościami , widać przycisk spam , ale.... Już mi się nie chce pisać. POzdrawiam wszystkich
jarrro

Ryszard napisał(a):

Originally posted by golew:

Drugie konto ustawisz zapewne tak samo tylko musisz dopytać o serwery jak się nazywają (czasami pop3.poczta czasem poczta.pop3) - dopytaj.

http://server.rene.com.pl/konfiguracjaprogramow.php - nie musi dopytywać.

Originally posted by jarrro:

Nie wiem takze , czy tu w poście można podawać takie dane

Jak widać podałeś tyle ile jest potrzebne, żeby Ci pomóc a jednocześnie nie podałeś za dużo.

Originally posted by jarrro:

ale nie wiem , czy każdy może korzystać z kazdego serwera

Są serwery "dla wszystkich" np. o2.pl i dla niektórych - np. serwer poczty w Twojej sieci.

Originally posted by jarrro:

pytanie brzmi : po rozpoznaniu spamu , czy można gdzieś kliknąć , aby usunąc spam?

Tak ogólnie - o widokach w M2 coś słyszałeś? Dopiero zacząłeś używać M2, więc najpierw musisz "go" nauczyć rozpoznawać spam - wiadomość uznaną za spam "oznacz jako spam"
Czy w widoku "Nieprzeczytane" chcesz widzieć spam?
A używanie przycisków to kolejna sprawa.

jarrro napisał(a):

Dzięki Ryszardzie za odpowiedź. Sposród otrzymywawnych wiadomości staram się wyodrębniać spam. To jest jasne. Problem tkwi w tym , że , powtarzam, nie wiem, gdzie kliknąć , aby od razu usunąć cały spam. I tu tkwi mój problem w rozumieniu działania M2 . Bardzo serdecznie pozdrawiam ludzi dobrej woli. Ryszardzie, jeseteś wspaniały - poświęcać swój cenny czas dla obcego faceta to wielka sprawa. Trzymajcie się.
Jarrro

golew napisał(a):

Gdy otworzysz panel poczta z lewej strony to masz widoki: nieprzeczytane, odebrane, do wysyłki, wysłane, brudnopis, SPAM i kosz. Możesz zaraz po nadejściu poczty najpierw kliknąć wuidok spam, rzucić okiem, czy to na pewno śmieci, a potem kliknąć na SPAM prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję Usuń spam. Potem przejść do nieprzeczytanych i spokojnie cztać resztę smile no chyba, że znajdzie się tam jeszcze jakiś śmieć, to wtedy oznaczyć go jako spam a potem usunąć.

jarrro napisał(a):

Witam
Chwilowo jadę do pracy w góry , dlatego będę milczał [ mieszkam nad morzem koło Ustki, w Slupsku].
Wszystkim bardzo dziękuję za pomoc.
jarrro

jarrro napisał(a):

co zrobić , aby po lewej stronie wyświetliło się to , o czym mowi Golew??? MOże to ;upie, ale klikam w rożne opcje i nie chcą opcje poczty wyświetlić po lewej stronie.POzdro
jarrro

golew napisał(a):

A czy masz skonfigurowane już jakieś konto?

Ryszard napisał(a):

Kliknij w "krawędź przełączającą" albo wciśnij [F4], albo [3]+[ctrl], albo [3]+[ctrl]+[shift]poczta.png