Skrypty użytkownika - porady

w dziale Aplikacje dla Opery
daroc napisał(a):

Skrypty użytkownika to bardzo ciekawa sprawa. Ale zauważam, że niektóre z nich są bardzo niewydajne i spowalniają wyświetlanie strony (przy/po (za)ładowaniu) albo nawet już podczas przeglądania. Właśnie zdecydowałem się zrezygnować ze skryptu multipopup.js (który wyświetlał bardzo fajny tip), ponieważ mocno zajmował procesor (mimo posiadanego Pentium 4 2GHz).
I tutaj mi się nasunęła pewna rzecz: zebrać jakieś porady dotyczące tworzenia skryptów użytkownika, tj. z czego korzystać, a czego lepiej nie uzywać. A może już coś takiego jest?

Pierwszą rzeczą która mnie ciekawi jest wykonywanie skryptów tylko na określonych stronach. Co wtedy stosować? window.location.href.indexOf()? Zauważyłem, że niektórzy korzystają z czegoś takiego jak // @include: oraz // @exclude:
Czy obie metody są równie skuteczne?

quiris napisał(a):

Originally posted by daroc:

Pierwszą rzeczą która mnie ciekawi jest wykonywanie skryptów tylko na określonych stronach. Co wtedy stosować? window.location.href.indexOf()? Zauważyłem, że niektórzy korzystają z czegoś takiego jak // @include: oraz // @exclude:Czy obie metody są równie skuteczne?


Obie metody są równie skuteczne. Są w zasadzie równoważne.

bartekk napisał(a):

Może są równoważne przy 1-3 skryptach. Ale czy na pewno ich efektywność jest taka sama (wszak użycie window.location.herf wymaga załadowania skrptu, include/exclude może robić to sprytniej).
Poza tym czy jest różnica w przypadku kilku (10) różnych skryptów dla tego samego serwera (tylko dla różnych podstron inne). Jeżeli zrobimy jeden i w nim sprawdzamy za pomocą window.location kilka warunków zamiast pisać 10 userjs i w każdym umieścić dyrektywy include, może poprawić działanie na innych stronach (piszę może bo niestety to tylko mój domysł nie mam na ten temat wiedzy).

Stąd wydaje się, że nie jest to do końca jednoznaczne.

Ogólnie brak czegoś takiego jak dobre praktyki w pisaniu userjs (lub są ale ja ich nie znalazłem)

pozdrawiam bartek.

Sombria napisał(a):

Originally posted by bartekk:

Ogólnie brak czegoś takiego jak dobre praktyki w pisaniu userjs (lub są ale ja ich nie znalazłem)

Troszkę jest tu http://userjs.org/help/tutorials/

daroc napisał(a):

Właśnie o coś takiego mi chodziło. Można się z tego bardzo wiele nauczyć. Dzięki. cheers

IGI2 napisał(a):

Nie kazdy zna tak dobrze angielski p

nowotny napisał(a):

Nie każdy musi pisać skrypty userjs... wink

szyk napisał(a):

Jak wpisze się w pasek adresu (włącznie z cudzysłowem): "ble ble" , to pokazuje się strona o adresie opera:illegal-url-X. Czy da się do niej dobrać z poziomu skryptu użytkownika? Na tej stronie Opera ignoruje mi skrypty użytkownika, przypuszczam, że z powodu braku http:// na początku.