brak potwierdzania zapisu (Ctrl+S) we wbudowanym edytorze źródła strony

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
RubinX napisał(a):


Opera (9.01) ma możliwość wybrania programu używanego do wyświetlania / edycji źródła strony (Alt+F3). Można wybrać jakiś zewnętrzny program (Ctrl+F12 / Programy) np. wordpada (jak to robiłem do tej pory) albo użyć do tego celu samej opery - wtedy źródło otwiera się w kolejnej zakładce przeglądarki. Takie rozwiązanie jest dla mnie wygodne, ale jedna rzecz mnie denerwuje i zwalnia pracę:

Po dokonaniu zmian w źródle, chcę je szybko zapisać (Ctrl+S) i przełączyć sie do zakładki obok, w której otworzona jest strona żeby zobaczyć efekt zmian (Ctrl+Tab / F5).

---
Jednak po wciśnięciu (Ctrl+S) najpierw pojawia się okienko "Zapisz jako...", które trzeba zatwierdzić Enterem, a potem jeszcze potwierdzić czy nadpisać istniejący plik... i oczywiście domyślnie jest zaznaczony przycisk "Nie", który trzeba zmienić na "Tak" i zatwierdzić (<- / Enter).

Niby to nic wielkiego, ale po co mam zawsze wykonywać tę sekwencję klawiszy, skoro 99,9% rożnego rodzaju edytorów zachowuje się w odmienny sposób: Ctrl+S ("Zapisz") wykonuje się natychmiast bez potwierdzeń, a okienko wyboru pliku i potwierdzenia pojawia się tylko po wybraniu "Zapisz jako...".

Czy ktoś wie jak wyłączyć to potwierdzanie zapisu?
---


Ja nie znalazłem takiej opcji w okienku konfiguracji, ale może ktoś to znalazł odpowiednią opcję bezpośrednio w plikach *.ini.

PS. Tylko bardzo proszę o odpowiedź NA TEMAT, bez postów typu: "użyj lepiej pajączka, muszki czy innej mrówki" wink

Sombria napisał(a):

Originally posted by Rubin_x:

Jednak po wciśnięciu (Ctrl+S) najpierw pojawia się okienko "Zapisz jako...", które trzeba zatwierdzić Enterem, a potem jeszcze potwierdzić czy nadpisać istniejący plik...

Bo do tego służy ten skrót.

Originally posted by Rubin_x:


Po dokonaniu zmian w źródle, chcę je szybko zapisać (Ctrl+S) i przełączyć sie do zakładki obok, w której otworzona jest strona żeby zobaczyć efekt zmian (Ctrl+Tab / F5).

Taki efekt daje F5 albo Ctrl+R w karcie ze źródłem strony - samej strony już nie odświeżasz. A Ctrl+S dajesz dopiero na końcu, żeby zachować efekty swojej ciężkiej pracy wink

RubinX napisał(a):

Hehe, tyle się naklepałem w te klawisze, a nie przyszło mi nawet na myśl żeby spróbować odświeżyć kartę ze źródłem smile

Dzięki temu rzeczywiście można szybko i sprawnie korzystać z wbudowanego edytora.

A co do Ctrl+S... to rzeczywiście skrót ten jest opisany w Menu jako: Zapisz jako... i tak też się zachowuje, jednak mnie zmylił plik konfiguracyjny standard_keyboard.ini, gdzie mamy:

s ctrl=Save document
s ctrl alt=Save document As, 1
co sugeruje że jednak Ctrl+S to Zapisz, a Ctrl+Alt+S to Zapisz jako... worried

Tak czy inaczej to już nie ważne, skoro można tak łatwo odświeżyć stronę bez konieczności zapisu.

Dziękuję!

szyk napisał(a):

Odświeża również przycisk "Wczytaj z pamięci podręcznej" w edytorze. smile